Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Techniki Vivian

+7
Vam
Rikimaru
Raziel
Xanas
Al
Reito
Ósemka
11 posters
Go down
avatar
Ósemka
Liczba postów : 637
Data rejestracji : 17/02/2013


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk0/0Techniki Vivian R0te38  (0/0)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Techniki Vivian

Pon Maj 13, 2013 6:51 pm
Przydałoby się słowo wstępu. Ten, tego, teges… Dłuższy okres czasu zastanawiałam się nad technikami dla mojej postaci, potem przyszło określanie kosztów, wymagań i całej reszty. Siedziałam z tym trochę starając się wszystko doszlifować i wypucować na błysk, ale mechanika to nie mój konik. Jakby jakieś oczywiste uchybienie kłuło w oczy, wołało o pomstę do nieba, albo sprawiło, że pojawia się żyłka na czole admina – napisać, poprawię.
Póki co… Enjoy! Kokoko

Technika I – Główna, jeśli można się tak wyrazić.

Poziom I
Shroud

Opis: Vivian tworzy ściśle przylegającą do ciała powłokę z Ki, pozwalającą na zatrzymanie większości ataków. Postać spowija ledwo widoczny poblask białej barwy.
Wymagania: 100 energii, -6pkt treningowych
Efekt: Niweluje działanie ataków fizycznych i większości energetycznych.
Koszt: Techniki można użyć jednorazowo (jeden post), albo może trwać maksymalnie jedną turę, wtedy dodatkowo – 100 Ki. W czasie tury wszystkie ataki fizyczne są nieskuteczne, a energetyczne zależne od dmg.
- Atak fizyczny - 40% Ki
- Atak energetyczny - 70% Ki
Gdy dmg ataku energetycznego przekracza 5x energii Vivian, to z HP odejmuje 35% ataku, a gdy przekracza 9x, to 65%. Technika nie jest doskonała i nie jest w stanie zatrzymać potężniejszych ciosów.
Możliwości użycia: 3 razy w ciągu walki, co 3 tury.


Poziom II
V-Shroud

Opis: Vivian tworzy ściśle przylegającą do ciała powłokę z Ki, pozwalającą na zatrzymanie ataków. Całun ma teraz głębszy kolor.
Wymagania: 150 energii, Barriere, -13pkt treningowych.
Efekt: Niweluje działanie ataków fizycznych i energetycznych.
Koszt: Techniki można użyć jednorazowo (jedne post), albo może trwać maksymalnie jedną turę, wtedy dodatkowo – 200 Ki.
- Atak fizyczny – 25% Ki
- Atak energetyczny – 60% Ki
Możliwości użycia: 2 razy w ciągu walki, co 3 tury.


Poziom III
Mirror Shroud

Opis: Vivian tworzy ściśle przylegającą do ciała powłokę z Ki, pozwalającą na odbicie ataków. Energia i moc tej techniki sprawiają, że ciało przybiera metaliczno-srebrną barwę – zadziwiająco podobną do lustra.
Wymagania: 200 energii, Kiai + Barierre, -20pkt treningowych.
Efekt: Odbija wszelkie ataki fizyczne i energetyczne w stronę wroga.
Koszt: Techniki można użyć jednorazowo (jedne post), albo może trwać maksymalnie jedną turę, wtedy dodatkowo – 300 Ki.
- Atak fizyczny - 20% Ki – Odbija atak o wartości 80% dmg
- Atak energetyczny - 45% Ki – Odbija atak o wartości 75% dmg
Możliwości użycia: 2 razy w ciągu walki, co 5 postów.


Inne:
- Vivian może się poruszać i zadawać ciosy z aktywnym Shroud’em.
- Podczas stosowania nie może używać pozostałych technik (wyjątkiem jest Ki Feeling, Telepatia i Sight Jacking(Technika II)).
- Można przeskakiwać z poziomów, tzn, ze Shroud na V-Shroud, ale odwrotnie już nie.


Technika II

Sight Jacking

Opis: Metoda Sight Jacking’u polega na pożyczaniu sobie czyjegoś wzroku. Podczas używania lewe oko Vivian robi się całkowicie białe, drugie dla kontrastu czernieje.
Wymagania: - 6pkt treningowych, 100 energii, Ki Feeling I stopnia – Do 100km
150 energii, Ki Feeling I stopnia – Cała planeta
200 energii, Ki Feeling I i II stopnia – Kosmos
(Z coraz większą energią i znajomością Ki Feeling zasięg Sight Jacking’u rośnie)
Efekt: Dziewczyna pożycza wzrok od osoby, którą najpierw wyczuje za pomocą Ki Feeling. Wtedy wślizguje się do jej oczu. Brzmi to może dziwnie, ale tak jest. Nie porównywać tego z telepatią, nie zna myśli osoby, nie słyszy dźwięków ani nie wie co wypowiada. Pożycza wyłącznie wzrok.
Obraz nakłada się jednocześnie na to, co widzi Vivian, ale obserwacja na dwóch frontach w niczym nie przeszkadza. Widok pożyczony działa na negatywie, pozwalając rozróżnić na co patrzy dziewczyna, a co widzi obiekt Sight Jacking’u. Pole widzenia jest ograniczone co do tego na co patrzy wybrana osoba – a to drzewa w parku, a to atak z (już nie) zaskoczenia czy nawet arkusz sprawdzianu z matematyki sąsiada. Osoba, na którą w ten sposób może Vivian zadziałać nie może znajdować się poza określonym zasięgiem.
Koszt: - 35 Ki za post.
Możliwości użycia: Zawsze i wszędzie, jednak nie dłużej niż pięć postów z rzędu.


Dziękuję za uwagę.
Reito
Reito
Liczba postów : 544
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk0/0Techniki Vivian R0te38  (0/0)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)
http://dragon2326.deviantart.com/

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Czw Lip 11, 2013 11:34 am
Rozpędziłaś się dziewczyno :DPóki co przyjrzę się na początek pierwszej technice.
Widzę tam coś takiego jak:
Ósemka napisała: napisał:Techniki można użyć jednorazowo (jeden post), albo może trwać
maksymalnie jedną turę, wtedy dodatkowo – 100 Ki. W czasie tury
wszystkie ataki fizyczne są nieskuteczne, a energetyczne zależne od dmg.
- Atak fizyczny  - 40% Ki
- Atak energetyczny  - 70% Ki

Jednorazowo i na jedną turę to prawie to samo. Ja bym dał po prostu że można jej użyć tylko na jedną turę ale za każdy dodatkowy atak przeciwnika w niej (jeśli walczysz z kilkoma na raz np) pobiera dodatkowo 100KI

Teraz te koszty. Moim zdaniem nieco przesadzone. Za nawet słaby atak przeciwnika zabierałoby Ci masę Ki. Moim zdaniem powinno być w przypadku ataku fizycznego: 40% dmg ataku przeciwnika to koszt Ki i 70%dmg w przypadku energetyków. Traciłabyś tylko tyle Ki ile dmg ma atak (oczywiście zmniejszony odpowiednio zależnie od tych procentów Razz)
 
I póki co zostawię tamtą drugą technikę na później xD
Anonymous
Gość
Gość

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Czw Lip 11, 2013 12:04 pm
Jakby co to ode mnie masz akcept. Very Happy

Słaby ze mnie sprawdzator technik. Nie widzę tu nic takiego do czego mogłabym się przyczepić.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk2250/2250Techniki Vivian R0te38  (2250/2250)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Pią Lip 12, 2013 5:24 pm
I technika jest TOTALLY WAY TOO OVERPOWERED. Z czymś takim to niezależnie jak się ma zbudowaną postać oberwiesz w dziób i to sromotnie, oraz boleśnie. I wujek Al mówi NOT A GODLY FUCKING WAY

II technika

Jak dla mnie to strata miejsca na technikę własną na rzecz zdolności fabularnej, bo tylko takie zastosowanie w niej widzę. Prędzej wole zrobić graczom 2 miejsca na techniki fabularne nie służące walce zbytnio xD. Ale tutaj to twoja decyzja więc na ta technika masz moją NIE-BOSKĄ ZGODĘ
avatar
Ósemka
Liczba postów : 637
Data rejestracji : 17/02/2013


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk0/0Techniki Vivian R0te38  (0/0)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Wto Lut 18, 2014 5:15 pm
Ok, po głębszej analizie (zajęło mi to trochę czasu *kaszel*) zostawiam pierwsze pomysły i tworzę coś nowego.
Enjoy~


V-Phantom
 
Opis: Na Vegecie do tej pory znajdują się osoby patrzące nieprzychylnym okiem na mieszańców. Ósemka dzięki wyciszeniu Ki i lepszej niż wcześniej kontroli energii spełnia ich pragnienie – znika. Dosłownie. Za pomocą ukrycia mocy oraz stworzenia lustrzanej iluzji staje się niewidzialna. Cała jej postać wraz z ubraniem, zbroją rozmywa się w powietrzu nie dając przeciwnikowi szans by ją odnalazł czy obronił się przed jej atakiem. Niestety ataki energetyczne automatycznie anulują efekt niewidzialności – nie da się być niewykrytym skupiając Ki.

Wymagania: KF I i II stopnia, Zanzoken (obie wersje), 320 energii, -10pkt treningowych

Efekt: - Pozwala uniknąć ataku przeciwnika fizycznego i energetycznego oprócz technik destrukcyjnych (Final Explosion, Bakuhatsuha, Chobakuretsumacha) oraz takich, które swoją mocą przekraczają 4x szybkości
- I natychmiast po uniku zadać cios (atak fizyczny), którego nie można zablokować/uniknąć/kontratakować. Jeśli atakuje energetycznym to staje się znowu widzialna, ale może wykorzystać efekt zaskoczenia – zależy to od czasu zebrania energii (Rzut kośćmi – od 50 wzwyż udaje się zaskoczyć przeciwnika, ale tylko technikami, których czas tworzenia jest krótki, czyli – Masenko, Burning Attack, Gulick Gun, Big Bang Attack, RED, Ki Sword, Kienzan, Telekineza)*

Koszt: 60% dmg unikniętego ataku + 25% dmg za zadany atak fizyczny lub + koszt za atak energetyczny.

Możliwość użycia: 3 razy, co 3 tury (Jeśli użyje tej techniki, to dopiero za te trzy tury może użyć zwykłego Zanzokena).
 
Ta technika może mieć zastosowanie również poza walką i tam utrzymanie niewidzialności na post kosztowałoby 30 Ki.

* Przekopałam techniki i wybrałam według mnie odpowiednie. Myślę, że wypisałam wszystkie, których mogłabym się kiedykolwiek w fabule nauczyć.
Xanas
Xanas
Liczba postów : 610
Data rejestracji : 31/10/2012


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk1127/1500Techniki Vivian R0te38  (1127/1500)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Wto Lut 18, 2014 6:03 pm
teraz pytanie, ta kontra to dalej w akcji defensywnej czy juz normalnie w ofensywnej?

Bo to by było moim zdaniem przegięcie że w akcji defensywnej unik 100% dmg + dodatkowy atak własny którego nie można uniknąć , apotem jeszcze kolejny własny.
avatar
Ósemka
Liczba postów : 637
Data rejestracji : 17/02/2013


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk0/0Techniki Vivian R0te38  (0/0)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Wto Lut 18, 2014 7:18 pm
Hm... Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi.
Technika miała być teoretycznie połączeniem obu wersji Zanzokena - czyli unik a następnie atak - nie ma następnego, dodatkowego (no chyba, że ze statystyk tak wypada)
Xanas
Xanas
Liczba postów : 610
Data rejestracji : 31/10/2012


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk1127/1500Techniki Vivian R0te38  (1127/1500)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Wto Lut 18, 2014 8:41 pm
Chodzi mi że zanzoken to akcja w defensywie. ta twoja to też i mówisz o kontrataku. Czy ten kontratak traktujesz już jaka akcje ofensywną?

Tura przebiega tak:
Akcja defensywna, neutralna, ofensywna.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk2250/2250Techniki Vivian R0te38  (2250/2250)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Wto Lut 18, 2014 9:37 pm
Tłumacząc Xanasa:

Zbereźny ziom wali w ciebie Final Flashem w swojej turze podczas akcji ofensywnej

Ty używasz swojej techniki podczas fazy defensywnej swojej tury

Pod jej wpływem unikasz Final Flasha wykonujesz cios fizyczny którego on odparować nie może, czyli nie do tego że jego atak nie odniósł skutku to na domiar złego otrzymał obrażenia.

następnie następuje faza neutralna, po czym faza ofensywna i możesz wykonać kolejny atak.

O to mu konkretnie chodzi i tak samo ja zrozumiałem technikę i cóż przy 3 użyciach co 3 tury jest ona overpowered niestety.
avatar
Ósemka
Liczba postów : 637
Data rejestracji : 17/02/2013


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk0/0Techniki Vivian R0te38  (0/0)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Pią Lis 21, 2014 10:51 pm
Ok, stwierdziłam, że potrzebuję tej techniki, to zmieniam ją na fabularną wersję:

V-Phantom

Opis: Ósemka dzięki wyciszeniu Ki i lepszej niż wcześniej kontroli energii spełnia ich pragnienie – znika. Dosłownie. Za pomocą ukrycia mocy oraz stworzenia lustrzanej iluzji staje się niewidzialna. Cała jej postać wraz z ubraniem, zbroją rozmywa się w powietrzu nie dając przeciwnikowi szans by ją odnalazł.

Efekt: Niewidzialność, co oczywiste.

Możliwość użycia: Bez ograniczeń.

Kosztów i wymagania brak, ale by się tego nauczyć wykorzystałabym jedną sesję treningową.

Technika fabularna
Technika neutralna
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk2250/2250Techniki Vivian R0te38  (2250/2250)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Pią Lis 21, 2014 11:57 pm
Na razie (bo jestem zamulony) zapytam jak ma się sprawa używania ki feeling wobec twojej techniki? Według opisu wynika że jesteś kompletnie niewykrywalna. Rozumiem że nie da się ciebie wykryć kompletnie?
avatar
Ósemka
Liczba postów : 637
Data rejestracji : 17/02/2013


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk0/0Techniki Vivian R0te38  (0/0)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Sob Lis 22, 2014 1:09 pm
Staje się niewidzialna całkowicie, oczywiście by pozostać niewykrywalna chowa Ki i na Ki-Feeling nie można jej wyczuć - bez tego przecież technika nie miałaby sensu bytu. Chyba, że szpan przed kimś kto nie wyczuwa Ki, choć dla pozostałych dalej byłaby "widoczna"...
Etto, w takim razie technika działa tylko wtedy, gdy jej Ki jest niewyczuwalna, kompletnie ukryta.
W walce (choć może pokombinuje) się to nie przyda, nie można ukrywać mocy jednocześnie zbierając energię na atak, dlatego to technika czysto fabularna.
Anonymous
Gość
Gość

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Sob Lis 22, 2014 7:00 pm
Nie przemyślałaś trochę mechaniki

Możliwość użycia: Bez ograniczeń.

Wstawiłabym ograniczenie + zaatakowanie przeciwnika bez jego możliwości zblokowania ciosu w jakikolwiek sposób.

To taka moja propozycja...
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk2250/2250Techniki Vivian R0te38  (2250/2250)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Sob Lis 22, 2014 10:05 pm
Ale skoro to fabularna to nie działa w walce, ale może być praktyczna poza nią na różne sytuacje jak np. przekradasz się koło takiego Dragota niepostrzeżenie.

Ja bym dał koszty ki za utrzymanie techniki tzn X ki na post. Bądź jak chcesz koniecznie być jak *F-117 czyli niewykrywalna, to żeby zredukować "opność" techniki można dać limit czasowy na X postów. Opcjonalnie jeszcze można dać że osoba o X ki/pl więcej może cię wykryć bez wysiłku, również pamiętaj że dźwięki, zapach cię mogą zdradzić (ale nikt u nas nie ma takich zmysłów więc co najwyżej możesz się npc'a obawiać jakiegoś).

Więc jeżeli któraś propozycja ci się podoba to śmiało pisz.

P.S

Wiesz że możesz tego użyć żeby zacząć walkę? Możesz uderzyć pierwsza wroga zyskując małą przewagę. A i na taką dodatkową opcje w technice nie miałbym nic przeciw Smile

*F-117 to czarny niewykrywalny przez radary bombowiec taktyczny stosowany do nocnych akcji.
avatar
Ósemka
Liczba postów : 637
Data rejestracji : 17/02/2013


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk0/0Techniki Vivian R0te38  (0/0)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Czw Lut 19, 2015 8:01 pm
V-Phantom

Opis: Na Vegecie do tej pory znajdują się osoby patrzące nieprzychylnym okiem na mieszańców. Ósemka dzięki wyciszeniu Ki i lepszej niż wcześniej kontroli energii spełnia ich pragnienie – znika. Dosłownie. Za pomocą ukrycia mocy oraz stworzenia lustrzanej iluzji staje się niewidzialna. Cała jej postać wraz z ubraniem, zbroją rozmywa się w powietrzu nie dając przeciwnikowi szans by ją odnalazł czy obronił się przed jej atakiem. Niestety ataki energetyczne automatycznie anulują efekt niewidzialności – nie da się być niewykrytym skupiając Ki.

Wymagania: KF I i II stopnia, Zanzoken (obie wersje), 520 energii, -15pkt treningowych

Efekt: Niewidzialność. Przy wyciszeniu Ki jest prawie niewykrywalna - jeśli oczywiście zachowuje się cicho, nie wpadnie na nikogo, ani nie użyje ataku energetycznego (By skupić Ki trzeba stać się widzialnym).
- Jeśli nie rozpoczęło się starcie pozwala na pierwszeństwo w zadaniu ciosu, bez względu na szybkość przeciwnika.
- Pozwala uniknąć ataku przeciwnika fizycznego i energetycznego oprócz technik destrukcyjnych (Final Explosion, Bakuhatsuha, Chobakuretsumacha) oraz takich, które swoją mocą przekraczają 5x szybkości.
- I natychmiast po uniku zadać cios (atak fizyczny), którego nie można zablokować/uniknąć/kontratakować.
- Atak energetyczny jest możliwy tylko wtedy, jeśli ma przewagę w szybkości. Staje się znowu widzialna, ale może wykorzystać efekt zaskoczenia – tak sam jak przy rozpoczęciu walki. Zależy to od czasu zebrania energii (Tylko technikami, których czas tworzenia jest krótki, czyli – Masenko, Burning Attack, Gulick Gun, Big Bang Attack, RED, Ki Sword, Kienzan, Telekineza) – i są one osłabione o 15% niż w normalnym przypadku (oczywiście te ataki można odbić bądź użyć Bariery).
- W momencie wykonania ataku z zaskoczenia przy następnej turze by użyć akcji defensywnej rzuca się kośćmi – od 50 wzwyż, że akcja się powiedzie, natomiast energetycznego nie może uniknąć.

Koszt: 60% dmg unikniętego ataku + 25% dmg za zadany atak fizyczny lub + koszt za atak energetyczny. Przy rozpoczęciu walki +25% dmg za atak fizyczny lub + koszt za atak energetyczny. Poza walką 30 Ki na post.

Możliwość użycia: 3 razy, co 3 tury (Jeśli użyje tej techniki, to dopiero za te trzy tury może użyć zwykłego Zanzokena). Poza walką max. 5 postów pod rząd - między jednym a drugim użyciem trzeba odczekać dwa posty.
Raziel
Raziel
Succub Admin
Succub Admin
Liczba postów : 1140
Data rejestracji : 19/03/2013

Skąd : Rzeszów

Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk750/750Techniki Vivian R0te38  (750/750)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Czw Lut 19, 2015 8:11 pm
Technika niezła. Mam pytanie o ataki. Podczas ataku z zaskoczenia uderzasz ciosem na normalu? Bo jak wbijesz SSJ to automatycznie skupiasz i wyzwalasz większą Ki. Co do unikania. Dałby możliwość tego raz na walkę. Reszta jest chyba okej.
avatar
Ósemka
Liczba postów : 637
Data rejestracji : 17/02/2013


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk0/0Techniki Vivian R0te38  (0/0)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Czw Lut 19, 2015 8:21 pm
Etto, moc skupia się przy przemianie - potem można przecież Ki wyciszyć, tak samo jak np. na FSSJ można chodzić z blond grzywką i wyciszyć energię do zera.
Co do stosowania, wzięłabym dwa na walkę.
Raziel
Raziel
Succub Admin
Succub Admin
Liczba postów : 1140
Data rejestracji : 19/03/2013

Skąd : Rzeszów

Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk750/750Techniki Vivian R0te38  (750/750)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Czw Lut 19, 2015 8:39 pm
Chodziło mi o uderzenie. Bo musisz przed walką wejść na SSJ. Ale to sprawa drugorzędna. Hmm. Co do 2 się zgodzę. Masz Akcept.
Anonymous
Gość
Gość

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Czw Lut 19, 2015 9:17 pm
A ja mam pytanko - co z odgłosami kroków, oddechem itp? Tacy Nameczanie mają lepszy słuch i mogą to wszystko słyszeć.
avatar
Ósemka
Liczba postów : 637
Data rejestracji : 17/02/2013


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk0/0Techniki Vivian R0te38  (0/0)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Czw Lut 19, 2015 9:25 pm
Staje się tylko niewidzialna, dźwięki może próbować tłumić jak może najlepiej, zapach też pozostanie i jeśli będzie np. lecieć, to lekkie falowanie powietrza zawsze będzie obecne - pewnych zasad nie da się złamać, a to nie jest technika dźwiękoszczelna. Nie ma Ki, niczego nie widać - reszta zależy od sytuacji i przypuszczam, że taki Nameczanin mógłby usłyszeć oddech, ktoś poczuć zapach, mogłaby ją zdradzić plama krwi z rany...
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk1/1Techniki Vivian R0te38  (1/1)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Czw Lut 19, 2015 10:13 pm
Co do uników... hmm... myślę, że max 2 razy, a samą technikę max 3 razy i jest git.
A June ma w sumie rację z namekami. Myślę, że można zrobić wyjątek rasy, że przeciw namekom i bio z ich komórkami np. dasz radę użyć to max 2 razy alb i raz w walce, bo później będą lepiej nasłuchiwać czy coś w ten deseń.
avatar
Ósemka
Liczba postów : 637
Data rejestracji : 17/02/2013


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk0/0Techniki Vivian R0te38  (0/0)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Sob Lut 21, 2015 10:46 am
Czy tak to ma wyglądać?

V-Phantom

Opis: Na Vegecie do tej pory znajdują się osoby patrzące nieprzychylnym okiem na mieszańców. Ósemka dzięki wyciszeniu Ki i lepszej niż wcześniej kontroli energii spełnia ich pragnienie – znika. Dosłownie. Za pomocą ukrycia mocy oraz stworzenia lustrzanej iluzji staje się niewidzialna. Cała jej postać wraz z ubraniem, zbroją rozmywa się w powietrzu nie dając przeciwnikowi szans by ją odnalazł czy obronił się przed jej atakiem. Niestety ataki energetyczne automatycznie anulują efekt niewidzialności – nie da się być niewykrytym skupiając Ki.

Wymagania: KF I i II stopnia, Zanzoken (obie wersje), 520 energii, -15pkt treningowych

Efekt: Niewidzialność. Przy wyciszeniu Ki jest prawie niewykrywalna - jeśli oczywiście zachowuje się cicho, nie wpadnie na nikogo, ani nie użyje ataku energetycznego (By skupić Ki trzeba stać się widzialnym).
- Jeśli nie rozpoczęło się starcie pozwala na pierwszeństwo w zadaniu ciosu, bez względu na szybkość przeciwnika.
- Pozwala uniknąć ataku przeciwnika fizycznego i energetycznego oprócz technik destrukcyjnych (Final Explosion, Bakuhatsuha, Chobakuretsumacha) oraz takich, które swoją mocą przekraczają 5x szybkości.
- I natychmiast po uniku zadać cios (atak fizyczny), którego nie można zablokować/uniknąć/kontratakować.
- Atak energetyczny jest możliwy tylko wtedy, jeśli ma przewagę w szybkości. Staje się znowu widzialna, ale może wykorzystać efekt zaskoczenia – tak sam jak przy rozpoczęciu walki. Zależy to od czasu zebrania energii (Tylko technikami, których czas tworzenia jest krótki, czyli – Masenko, Burning Attack, Gulick Gun, Big Bang Attack, RED, Ki Sword, Kienzan, Telekineza) – i są one osłabione o 15% niż w normalnym przypadku (oczywiście te ataki można odbić bądź użyć Bariery).
- W momencie wykonania ataku z zaskoczenia przy następnej turze by użyć akcji defensywnej rzuca się kośćmi – od 50 wzwyż, że akcja się powiedzie, natomiast energetycznego nie może uniknąć.

Koszt: 60% dmg unikniętego ataku + 25% dmg za zadany atak fizyczny lub + koszt za atak energetyczny. Przy rozpoczęciu walki +25% dmg za atak fizyczny lub + koszt za atak energetyczny. Poza walką 30 Ki na post.

Możliwość użycia: 3 razy(2 uniki, max. 3 ataki), co 3 tury (Jeśli użyje tej techniki, to dopiero za te trzy tury może użyć zwykłego Zanzokena). Poza walką max. 5 postów pod rząd - między jednym a drugim użyciem trzeba odczekać dwa posty.
W przypadku Nameczan lub bio z komórkami Nameczan - max. 1 atak(pierwszy z zaskoczenia), 2 uniki
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk1/1Techniki Vivian R0te38  (1/1)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Sob Lut 21, 2015 12:26 pm
Tak jak dla mnie ok. Akcept. Hug Hug Hug
Anonymous
Gość
Gość

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Sob Kwi 04, 2015 12:08 am
Akceept.
avatar
Ósemka
Liczba postów : 637
Data rejestracji : 17/02/2013


Identification Number
HP:
Techniki Vivian 9tkhzk0/0Techniki Vivian R0te38  (0/0)
KI:
Techniki Vivian Left_bar_bleue0/0Techniki Vivian Empty_bar_bleue  (0/0)

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Pią Lis 20, 2015 7:13 pm
Diamond Storm

Opis: Zbierana w ciele Ki zostaje chaotycznie wyrzucona na zewnątrz w postaci różnokształtnych, ale niezmiennie diabelnie ostrych odłamków. Samoistnie, co jest dziwną przypadłością, energia zbija się w twarde jak diament struktury, zachowując cechy owego kryształu. Jest w stanie przebić z łatwością najgrubsze powierzchnie, pancerze czy zapory. Ponieważ użycie jej jest jak niekontrolowany wybuch, odłamki lecą we wszystkie strony, raniąc wszystko co popadnie.
Spoiler:

I Poziom

Wymagania: SSJ, 1000 szybkości, 600 energii, -25pkt

Efekt: Dmg = max.66% Ki

Koszt: 70% Dmg

Możliwość użycia: 3 razy w walce, co trzy tury



II Poziom

Wymagania: SSJ2, 1200 szybkości, -30pkt

Efekt: Dmg = max.75% Ki + wywołanie krwawienia u przeciwnika, które powoduje utratę 2% HP przez 3 kolejne tury.

Koszt: 70% Dmg

Możliwość użycia: 2 w walce, co 4 tury
Sponsored content

Techniki Vivian Empty Re: Techniki Vivian

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito