Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Go down

Czy Dodać Kaioshinów?

5 - 63%
3 - 37%
 
Wszystkich Głosów: 8
 
Poll closed
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Sprawa Ode mnie (Ala) 9tkhzk2250/2250Sprawa Ode mnie (Ala) R0te38  (2250/2250)
KI:
Sprawa Ode mnie (Ala) Left_bar_bleue0/0Sprawa Ode mnie (Ala) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Sprawa Ode mnie (Ala)

Pią Cze 22, 2012 12:27 am
Za poradą Hika robię ankietę abyście się wpowiedzieli.
Pare spraw zanim przejde do rzeczy:

Chciałbym soldine argumenty a nie wypowiedzi wstylu "bo nie" i "bo wtedy to był niewypał" takie głosy nie będą sie liczyły. Również jak toś po prostu odda głos też nie będę tego liczył bo nie zostanei to poparte argumentem.

Jeżeli zwyczajnie wybieżecie opcje tak lub nie na ankiecie bez podania sensownego argumentu lub rozwinięcia decyzji zwyczajnie zignoruje głos.

Teraz przejdźmy do interesów:

Chciałbym ponownie rozwazysz sprawe dodanie Rasy Kaioshinów w poczet raz grywalnych

Zanim powiecie nie czy głupie prosze przeczytajcie co napisałem poniżej o dobrze to przemyślcie.

Pierwsza sprawa to to że Rasa miałaby limit tylko 3. Jest to daltego że możliwe iż nie będzie graczy któzy mogliby grać tak odpowiedzialna rasą lub nie będą chcieli. Limit zawsze może być powiękrzony.

Druga sprawa to to że na ów rase moga wybrać dwa rodzaje graczy:

-Pierwsi to gracze ze stażem kóży grają długo i pokazali że grać umieją , mogą zmienić rase na kaio jak chcą ,lub przy zaczynaniu od nowa wybrać ją.

-Drudzy to gracze któży napisali naprawdę obfitą i dobrą karte postaci , taki gracz by został rozpatrzony przez adminów i ewentualnie przyjety ale byłby pod nadzorem wkońcu to istoty boskie.

Trzecia sprawa to oóglny zarys rasy:

Gracz nie zaczyna jako wszechmocny kaioshin bo byłoby to za łatwe. Zaczyna jako Shin-Jin czyli odpowiednik Kibito taki "Niebianin" na usługi bogów.Czyli taki sam start jak każdy gracz.

Wraz z rozwojem i postepem w fabule jak podoła gracz zadaniu to może awansować na Kaio czyli odpowiednik twórcy Kaiokena , planetka ited

Ostatecznie zostaje jeżeli naprawde wykaże się pracą Kaioshinem czyli bogiem rezydującym na świacie kaioshinów.

Ów awanse zastapiłyby transy dzięki czemu rasa miałaby swój unikalny rozwój postaci.

Zadaniami takiej rasy byłoby miedzy innymi:
-Obserwacja planet
-Pilnowanie porzadku
-Pomaganie innym graczom (z rozwojem ich fabuły ,nakierowywaniu ich na jakieś rozwiazania w zadaniach gdyby mieli problem i pomoc począdkującym)
-Interwencje w przypadku trudnych sytuacj
-Dbanie o zmarłych graczy żeby nie nudzili się w zaświatach

To tylko przykładowe funkcje jakie mogli by pełnić jest ich o wiele więcej a to zalezy od pomysłowości Shina. Również ożywyliby i odświeżyli zaświaty.

Oczywiście rasa ta miałaby jakieś tam drobne smaczki których nie mają inne rasy ale nie dające jekieś super znacznej przewagi nad innymi rasami, ma to na celu zrekomnpensować to iż trzeba sie na nią napracować.

Wbrew pozorom rasa moze wydawać się nudna ,jednak to tylko pozory dobry i kreatywny gracz może zdziałać naprawdę wiele ciekawych rzeczy taką postacią.

Również istnienie takich postaci znacznie ożywi Zaświaty i będzie więcej możliwości nie tylko fabularnych w grze dla zmarłych ale i technicznych.

Wkońcu Kaioshini byli nieodzwonym elementem świata DB uważam że przynajmnie 3 takich prawdziwych zywych kaiów nadała by światu gry więkrzego uroku którego przynajmy brakuje nam na forum.

Takie elemeny jak ekwipunek czy techniki zostaną ustalone jeżeli rasa zostanie dodana.

To narazie tyle z moich argumentów. Nie dam formy ankiety ponieważ chce zobaczyć głosy z arugmentami.

Głos można zmienić oczywiście ,a wszelkie pytania proszę prowadzić na PW czyli "Private Message" , moje gadu gadu (5857747) lub na SB.

W poście prosze napisać "jestem za" lub "jestem przeciw" i poniżej napisać dlaczego.
Dziekuję za uwage.
NPC.
NPC.
Liczba postów : 2525
Data rejestracji : 29/05/2012

http://poke-life.net/pokemon.php?p=58946863&nakarm

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Pią Cze 22, 2012 12:53 pm
Jestem na tak.

Moim zdaniem jest to dobry pomysł. Doda smaczku grze oraz plajerzy w zaświatach mogą liczyć na innego 'majstra' by ogarniał im fabułę/zadania itd. Pamiętam że Kaio byli, ale zniknęli razem z Tsufulami. Dlaczego?

Jestem za by wprowadzić Kaio oraz Tsufów.

Snake/Ace
Anonymous
Go??
Gość

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Pią Cze 22, 2012 4:22 pm
Cóż... Argumenty Ala zmuszają mnie do powiedzenia TAK
Chociaż fakt, że ostatnio pomysł z Kaioshinami nie wypalił
Nawet nie miał kto zasiąść w tej rasie (prócz Rika, który i tak nie grał)

Snak, po kiche Tsufule ?
Znowu wiara nimi grać nie będzie jak ostatnio
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Sprawa Ode mnie (Ala) 9tkhzk2250/2250Sprawa Ode mnie (Ala) R0te38  (2250/2250)
KI:
Sprawa Ode mnie (Ala) Left_bar_bleue0/0Sprawa Ode mnie (Ala) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Pią Cze 22, 2012 7:07 pm
Jeżeli pozwolicie mi się wypowiedzieć, uprzedni pomysł nie wypalił gdyż Rikimaru nie słuchał ani moich sugestjii , ani twoich Safari nawet Pozostałych admów olał. Według niego mieli już zaczynać jako bogowie ,zaś tutaj gracz musi sam sobie zasłuzyć by zostać bogiem poprzez pomaganie innym i oczywiście odgrywaniem własnej roli w fabule jak każda inna rasa Smile. Równiesz jeżeli pomysł wypali chce aby wszyscy przy nim pomogali żeby rasa spełniała i jednocześnie zadowalala swoim istnieniem każdego z nas Very Happy .

Czekam na kolejne wypowiedzi ^^.
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Sprawa Ode mnie (Ala) 9tkhzk0/0Sprawa Ode mnie (Ala) R0te38  (0/0)
KI:
Sprawa Ode mnie (Ala) Left_bar_bleue0/0Sprawa Ode mnie (Ala) Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Sob Cze 23, 2012 12:12 am
Zaproponowałbym wprowadzenie tej rasy dopiero jak się gra rozkręci.

Jestem na NIE.

- Uważam, że warunki doboru osób do tej rasy dzielą userów na lepszych i gorszych, a oceny tutejszej administracji są zdecydowanie zbyt mocno subiektywne.

- Osobiście nie mam ochoty ani być ani mieć kontakt z taką personą.

- Jestem zdania Al, że przygotowałeś tą rasę bardziej pod siebie i jak mniemam będziesz pierwszym jej członkiem. Piszesz na tyle rzadko na forum, ze nie wiem jak ewentualna interwencja w Twoim wykonaniu by wyglądała i na jak długo w oczekiwaniu an post wyłączysz innego gracza z gry (przepraszam za złośliwość)

- Na ten moment, gdzie wszystko rozkręcamy od nowa a tylko garstka osób pozostaje przy starej fabule to Hikaru wystarczy. W tej chwili Kaito, czy Kaioshin wystarczy jako NPC jak dla mnie.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Sprawa Ode mnie (Ala) 9tkhzk2250/2250Sprawa Ode mnie (Ala) R0te38  (2250/2250)
KI:
Sprawa Ode mnie (Ala) Left_bar_bleue0/0Sprawa Ode mnie (Ala) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Sob Cze 23, 2012 12:49 am
To nie pokazuje userów na leprzych i gorszych , są ludzie któży po prostu grając taką postacią może zwyczajnie niewywiązywać sie z pewnych ról z jaką rasa została przygotowana, a jakby już został Kaioshinem to wyobraź sobie Slasha na jego miescu ,raczej taki bożek zafundowałby graczom Ragnarok zamiast przyjemności. Więc tutaj nie ma podziału. Poza tym rasa ta ma pewne smaczki które będą bardzo ekskluzywne dla nich dlatego też podczas doboru będą brane osoby ze stażem/umiejętnoścami lub osoby które napiszą solidną kartę ,bo taka osoba wykazuje kreatywność, a kreatywny kai będzie naprawde interesującą postacią. Ale rozumiem twoją ocenę.

Brak ochoty z twojej strony będzie najprawodpodobniej widoczny nawet w fabule i niekoniecznie taka persona musi z toba nawiązywać kontaktu , co więcej jeżeli będzie ci sie naprzykrzała to przecież morzesz sie go delikatnie ujmując "pozbyć" jeżeli wiesz o co mi chodzi.Zresztą bez obrazy ale to nie argument a nieobiektywna ocena bez względu na pozostałych graczy.

Rasa była przygotowywana już wcześniej i pomysł bardzo mi się spodobał gdy jeszcze grał u nas Rikimaru ,chciałem być kaiem wraz z nim. Jako że Riki nie słuchał porad innych adminów pomysł niewypalił a ja byłem zawiedziony. W związku że forum staje od nowa mam szanse wykreować znowu ten projekt od nowa ale bardziej zbalansowany i ciekawszy od oryginału i zarazem również móc po części pograć ów rasą jak też rzekłeś choć w 100% pod siebie nie robie przyznam się że w jakiś może 10 -20% nie więcej. Argument sensowny ale nie na temat

Shin czy Kaio lub Kai nie musi koniecznie biegac po wszystkich graczach i wpychac nos gdzie chce. Rasa jest tak zaplanowana że nawet gdy nie będe obecny to gracze nie ucierpią tylko ja i moja ewentualna postać. Choć to tylko twoja ocena tak jakbym miał zarządzac wszystkim ,a będe tylko jedną osoba wiec jesteś w błędzie.To kolejna ocena i zresztą niezwiązana z tematem.

Hikaru był przeciw z niestety pobudek samolubnych ,a ty kuro wiec że Hik rezyduje na ziemi a co z innymi planetami? No właśnie może na Vegecie nie chcą Hika ani na Namek? Może każdy chce innego nauczyciela? I znowu niestety nieobiektywna ocena bez obrazy ale znowu patrzysz na siebie a nie na innych.

Wnioskując ostatecznie podałeś w sumie 1 sensowny argument dlatego też zgodze się z twoją decyzją bo pozostały 1 nie jest związany z tematem a kolejne 2 to twoja osobista ocena która jest nieobiektywna zresztą. Dlatego też głos się liczy ^^
Anonymous
Go??
Gość

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Sob Cze 23, 2012 9:38 pm
Cóż nie mam zbyt dużego wyboru... JESTEM ZA

A tak z drugiej strony to ktoś do pomocy (jako user, a nie NPC) w fabule innych graczy, którym kompletnie nie będzie szło... to się przyda... odciąży się trochę Hika xD I najważniejsze akcja w zaświatach może wreszcie by ruszyła...

Nie wiem czy dobre argumenty... staram się jak na tę godzinę (przed wyjściem na imprezę)Razz
Hazard
Hazard
Don Hazardo
Liczba postów : 928
Data rejestracji : 28/05/2012

Skąd : Bydgoszcz

Identification Number
HP:
Sprawa Ode mnie (Ala) 9tkhzk800/800Sprawa Ode mnie (Ala) R0te38  (800/800)
KI:
Sprawa Ode mnie (Ala) Left_bar_bleue0/0Sprawa Ode mnie (Ala) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Nie Cze 24, 2012 12:11 am
No cóż, nie widzę powodu dla którego taka rasa miałaby nie wejść w życie, więc JESTEM ZA.
Tylko jedna rzecz mi nie pasuje. Chodzi o to, że nowi gracze którzy (cytując Al'a): "napisali naprawdę obfitą i dobrą karte postaci" mieliby dostęp do takiej rasy. Moim zdaniem powinna być ona zarezerwowana dla graczy którzy wykazali się na forum, jakby nie patrzeć jest ona troszkę inna niż pozostałe. Ale ogólnie popieram Smile
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Sprawa Ode mnie (Ala) 9tkhzk2250/2250Sprawa Ode mnie (Ala) R0te38  (2250/2250)
KI:
Sprawa Ode mnie (Ala) Left_bar_bleue0/0Sprawa Ode mnie (Ala) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Nie Cze 24, 2012 2:08 am
To prwada Haz masz rację jednakzę z pośród wykazanych graczy może nie być chetnych a jak wiemy rasa 1/3 może spotkać się w przyszłosci ze sprawą że jest zbędna dlatego też to ewentualne rozwiazanie btw. Jak jesteś na tak to Kliknij w ankiecie na tak xD bo sa 4 głosy zamiast 5 xDDD
Hikaru
Hikaru
Liczba postów : 899
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Sprawa Ode mnie (Ala) 9tkhzk0/0Sprawa Ode mnie (Ala) R0te38  (0/0)
KI:
Sprawa Ode mnie (Ala) Left_bar_bleue0/0Sprawa Ode mnie (Ala) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Nie Cze 24, 2012 2:16 pm
Właściwie sprawa przesądzona, ale jestem na nie-dlaczego ? To już Aru wiesz. Nie chce mi się zbytnio powtarzać, ale po prostu stwierdzam, że jest to kompletnie bez sensu bo przy takiej ilości graczy spokojnie ja wystarczam, poza tym takie niebiańskie istotki i tak gówno zrobią póki nie dostaną pozwolenia wyższego rangą przynajmniej poza zaświatami. Inaczej tego nie widzę w ogóle. Dawanie tej rasy komuś kogo się nie zna to też głupota bo ta rasa daje różne możliwości i może się nieźle namieszać jeśli będzie to ktoś nieodpowiedni. Poza tym widzę to jako żywego mg, czyli postać, która tak naprawdę będzie prowadziła innych jednak mając określone staty charakter i tak dalej co pewnie jest lepsze dla niektóych. Jedynym głosem wg mnie na tak jest to, że może rzeczywiście wygodniejsze będą mieli życie po spożyciu trupki, choć odkąd era się zaczęła tylko Saf takim się stała i to niedawno.



Ostatnia sprawa jaką chciałem zaznaczyć to to, że Aru mnie oskarżył o samolubstwo. Cóż... nie zgadzam się z tym zupełnie! Choćby dlatego, że nigdy nie interweniuję bo nie mogę, jeśli nie dostanę zgody od Kaioshina, jedynym nagięciem tej regóły było wzięcie Kury zVegety, ale to z kolei też wyszło, że uratowałem przed Foxem dwie małpy, więc wyszło moim zdaniem na zero. Sumując moją wypowiedź-jeśli dostanę od kogokolwiek nieśmiertelnego tzw Kaio/kaioshina zlecenie na jakąś akcję gdziekolwiek w kosmosie-robię to na ile potrafię najlepiej. Aru dając tą rasę chce powielić po prostu mój pomysł, tzn przerobić go odpowiednio by od samego początku byli równi zwykłym userom i dopiero później robić to co ja robię na Ziemi. [nie nie obijam się, mam na myśli naukę innych graczy. ]
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Sprawa Ode mnie (Ala) 9tkhzk2250/2250Sprawa Ode mnie (Ala) R0te38  (2250/2250)
KI:
Sprawa Ode mnie (Ala) Left_bar_bleue0/0Sprawa Ode mnie (Ala) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Nie Cze 24, 2012 5:20 pm
No cóż tak to zabrzmiało jakbyś nie chciał by ktoś inny wykonywał podobne tobie obowiązki. Poza tym gdybyś czytał dokładniej nie zaczynasz jako bóg tylko istota im usługująca ona ma takie same możliwaości jak postać startowa co więcej jak możemy zauwazyć nie wiadomo jak będzie ta rasa stała z technikami więc start może być nieco trudniejszy. Obarczanie MG za dużą ilością obowiązków spowodóje że się przemęczą, a kai gracz nie jest MG a będzie mieć jakiś wpływ na rozgrywke taka 1/2 MG.

Poza tym jeżeli rase będzie się dawało osobom znanym to jak sam rzekłeś i jak też Kuro powiedział będzie to nie tylko niesprawiedliwe co wiecej rasa może wogóle nie meć przedstawicieli. Poza tym osoba nieodpowiedzialna nie zostanie na pewno mianowana na Kaio a co dopiero mówiąc na Kaioshina , Ewentualnie zostanie strącona na jakąś planete w nowej postaci (zmiana rasy przymusowa) albo zostanie wydalony do piekła i zostanie Makaioshinem - czyli taki zły typek. Więc w sumie rozwiązań jest cała gama. Mimo to dziekuje że się wypowiedzialeś i oddałeś głos ^^.


edit, nie napisałem, że shini startują jako bogowie.
Reito
Reito
Liczba postów : 544
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Sprawa Ode mnie (Ala) 9tkhzk0/0Sprawa Ode mnie (Ala) R0te38  (0/0)
KI:
Sprawa Ode mnie (Ala) Left_bar_bleue0/0Sprawa Ode mnie (Ala) Empty_bar_bleue  (0/0)
http://dragon2326.deviantart.com/

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Nie Cze 24, 2012 8:39 pm
Mimo iż mój głos i tak nic nie wniesie to myślę, że pomysł nie jest najlepszy. Jak dla mnie to ta rasa będzie nudna. Samo to, że w większości będzie opierać się na jedynie odpisach NPC (przynajmniej początkowo) sprawia, że po pewnym czasie gra taką postacią może męczyć. Kolejna sprawa to to, że ta rasa jest jakby lepsza od innych chociażby przez sam fakt obecności w gronie bogów a co za tym idzie dostęp do boskich móc i technik (chociażby Kai Kai). Jak ktoś sobie zasłużył i zna realia forum to ok. Niech tam sobie gra tą rasą ale zezwalać na granie nią na podstawie tylko KP to bzdura. Przyjdzie taki nowy co jest dobrym pisarzem ale mechaniki może nie ogarniać a tym bardziej realiów i tego co się ogółem dzieje na forum. I miałby być bogiem tylko dlatego że napisał ładną KP?

Teraz jeszcze kwestia awansów. Sugerujesz żeby zastąpić takiego Kaito graczem? Bo na to wychodzi, że dostanie swoją planetkę i będzie sobie obserwował jakąś tam galaktykę. A co ze starym? Takich planet o ile mi wiadomo było 4 i 4 Kaio na nich było. Takich postaci nie powinno się zastępować żadnym graczem. Znów teraz wrócę do ingerowania takiej postaci w fabułę innych graczy. Nie przypominam sobie żeby bogowie się wcinali w czyjeś sprawy (chyba że bali się o własną dupę). Z kolei sami gracze też myślę, że nie lubią jak ktoś im miesza w fabule. Nawet jeśli ma działać to na zasadzie, że o ile gracz się zgodzi na pomoc to Kaioshin czy tam Shin pomoże co też dla mnie jest z deka naciąganiem fabuły.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Sprawa Ode mnie (Ala) 9tkhzk2250/2250Sprawa Ode mnie (Ala) R0te38  (2250/2250)
KI:
Sprawa Ode mnie (Ala) Left_bar_bleue0/0Sprawa Ode mnie (Ala) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Nie Cze 24, 2012 10:29 pm
Właściwie Reito myślałem że gracze zastepowaliby Kaio których nieznamy i tych o których mamy zerową wiedze ,bo o Kaito wiemy o tyle duzo że powinien pozostac jako niezmienialny NPC.

Co do spraw doboru graczy przedstawiłem ogólny zarys choć obiecałem że jeżeli pomysł przejdzie to będe się konsultować bezpośrednio z wami aby ostateczny wygląd był jak najbardziej sprzyjając.

W zwiazku z powyższą informacją można zawsze jeszcze przed ostatecznym wprowadzeniem ustalic wspólnie nabór do kaio , jak np po śmierci postać gracza zmienia rase wiesz reinkarnacja albo coś ( to tylko luźny pomysł)

Kaio było około 5 (licząc też tego dziadka z radyjkiem) tak samo jak Kaioshinów więc limit 4 pokryłby i tak wolne wakaty. Poza tym jak mówiłeś Kaio zajmuje sie jedną planetą nie galaktyką (to robota Kaioshina) dlategoteż na każdą planete przypadałby Wakat dla Kaio u nas , nie zapominaj że to forum jest niekanoniczne więc powinno być jak najbardziej urozmajcone.

Poza tym bogowie nie bali sie o własne dupy w DBZ zaingerowali w świat ludzi w obawie przed Buu ktory niszczył całe galaktyki więc własciwie martwili się o światy nad którymi trzymali pieczę.

Tutaj nie jest DBZ tylko DBNG i tutaj bogowie akurat ingerować by mogli , jak gracz ingerencji nie chce to może zawsze olać osobe Shina czy Kaia i zwyczajnie kontynuuować zadanie ,a jak taki by mu się nażucał to móglby dostać lanie wkońcu mają takie same możliwości jak postacie graczy.

Takie techniki jak Kai Kai byłyby bardzo okrojone. I przewidziałem że ktoś na to zwróci uwage zatem przedstawie ci jak to ma wyglądać:

Zwyczajny Shin-Jin może użyć Kai Kai by opuścić zaświaty ale tylko na planete na której ma coś wykonać ,bądź dostanie pozwolenie. Dodatkowo nie wolno mu skakać między planetami bo takiej mocy nie ma anie nie może skakać pomiędzy tematami. Kaio może tylko dowolnie sie przneosić na planete którą ma pilnować oraz może swobodnie fikać po jej powierzchni. Kaioshin ma 100% Kai Kaia i może skakać gdzie chce jak Hikaru. Więc tak łatwo nie będzie z teleportacją.

To samo sie tyczy Magic Materialization która zależnie od mocy postaci pozwoli mu tworzyć określony rzeczy. Shin-jin może tylko modyfikować wygląd zewnętrzny rzeczy , Kaio stworzyć jakiś słabszy- pośredni pancerze lub broń , zaś Kaioshin może już stworzyć coś mocniejszego ,więc można ich możliwości ograniczyć do rangi a to nie problem.

Co do Samych graczy z tego co widze i słyszę może 3 czy 4 osoby nie chcą czyjejś pomocy zaś reszta mówiła co innego wiec to nie argument a punkt widzenia.

Mam nadzije że moja odpowiedź satysfakcjonuje twoje wądpliwości byś zmienił zdanie , dałe opcje zmiany głosu na wypadek gdyby ktoś zmienił zdanie.
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Sprawa Ode mnie (Ala) 9tkhzk0/0Sprawa Ode mnie (Ala) R0te38  (0/0)
KI:
Sprawa Ode mnie (Ala) Left_bar_bleue0/0Sprawa Ode mnie (Ala) Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Nie Cze 24, 2012 11:04 pm
Al nie do końca chyba zrozumiałeś o co mi chodzi?

Na jakiej podstawie admini będą wnioskować, że ten gracz zasłużył na grę a ten nie. Jedni piszą lepiej a inni gorzej ale mogą mieć lepsze pomysły. Długość czasu spędzonego na forum nie idzie w parze z jakością. Jakby argument, że nowi nie powinni pisać KP takiej rasy powiedzmy do mnie przemawia ale w sumie niby dlaczego? Nie wiemy jaki zapas umiejętności, pomysłowości, doświadczenia może wnieść taka osoba.

Absolutnie pomijam kwestie tego ile i jakich zasług będzie musiał dokonać gracz aby awansować. Zwykle mało graczy przebywa w zaświatach, a idą tam aby nauczyć się fuzji lub machnąć reinkarnację no i po nic więcej. Jeśli gracze tamtej rasy nie będą mieli rzetelnego w pracy MG to się zanudzą.

Jak dla mnie na tą chwilę jest za mało graczy i nie chciałbym, żeby przedstawiciele tej nowej rasy plątali się z nudów graczom pod nogami. Aktualnie w wyobraźni mam wizję małej aktywności bogów. Jak dla mnie wystarczy NPC.

Nie wiem z jakiego powodu nie chcieliby Hika na Vegecie - przecież zna króla. Na Vegecie jest 3 trenerów a król ma swoje wojsko do utrzymania porządku i możliwość kontaktu z Hikiem. Faktycznie przydałoby się machnąć kilka takich postaci na Namek (trenerów czy guru). A inne planety są raczej nieodwiedzane .............. W zasadzie mamy 3 planety - wystarczy Hika żeby mógł je wszystkie obskoczyć.

Inna kwestia to fakt, że ciężko mi się widzi żeby dany gracz prowadzać postać rok lub dłużej nagle zrezygnował i zaczął grać od 0, po to aby pracować jeszcze ciężej. Na pewno się taki ktoś trafi ale to ewenement.


Przepraszam za literówki i ogólnie nieład, padam na pysk od nauki.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Sprawa Ode mnie (Ala) 9tkhzk2250/2250Sprawa Ode mnie (Ala) R0te38  (2250/2250)
KI:
Sprawa Ode mnie (Ala) Left_bar_bleue0/0Sprawa Ode mnie (Ala) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Nie Cze 24, 2012 11:36 pm
O tym mówie to jest samolubne ze względu że niektóży graccze facjaty Hika nie chcieliby oglądać non stop a spotkać kogoś innego ,co więcej źli gracze nie mając co liczyć na niego ,a jak wiadomo bóg może starać sie utrzymać równowage na ziemi i również pomagac tym złym hm? Poza tym Vegeta miała być nastawiona Wrogo do ziemi i TO jest naciągane gość z koneksjami wszędzie to jest dopiero naciągana gra to tak jak dać super herosowi wszystkie istenijące moce.

Jak też wspominałem wcześniej dobra karta i tak była wymagana u dużej części ras zwłaszcza sayian więc jaki widzisz tu problem? Poza tym to szansa by nieznany nam gracz mógł zasiąć jako niebianin i pokazać czy faktycznie odznacza się tym o czym mówisz.

Według mojego konceptu osoby ze stażem ktore znamy mają 100% szans zaś osoby nieznane mają 70% bo pozostałe 30% zalezy od nich plus będą obserowwani przez tamtejszego opiekuna. Więc w razie niszczenia fabuły można go uczynić śmiertelnikiem bądź Makaioshinem (czyli takim złym bożkiem) który by miał swoje siedlisko w piekiełku.

Rozwiazań jest cała masa a wszystko jest jeszcze do ustalenia więc możesz zawsze własny pomysł dać na rozwiązanie Smile

Teraz praca Shina , to że zamieszkują Zaświaty niekoniecznie muszą tam non stop siedzieć może je opuścić za pozwoleniem albo to opcjonalny wariant może zajżec na planete którą mu przypiszą Admini do pomocy przy opiece. Wtedy Shinek ma wiecej swobody.

Właściwie reinkarnacja pzechodziłaby z całymi statami Kuro gdyby gracz się zdecydował na to dobrowolnie więc nie można tak karać gracza.

Admini mogą w prosty sposób to ocenić , jeżeli osoba wykonuje zadania wymagające odpowiedzialności lub pomysłowości od razu to widać a niebianinowi tego potrzeba , raczej nie chcesz zeby był gracz pokroju marda bogiem który bedzie ci się pchał na grzbiet na siłe grożąc laniem jak mu odmówisz.

Poza tym skoro są Demony to dlaczego ma nie być Niebian skoro byli? Hm?

Co do Planet w ogolnym zarysie mamy: Namek, Vegete, Ziemię , Yardat i (niedługo) Konack więc jest 5 planet a każdą można urozmaicić tak żeby było warto na nią zaglądać. A na Konack na 100% będzie warto zajżeć he he he.

Zatem mam nadzije że zaspokoiłem twoje wądpliwości Smile
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Sprawa Ode mnie (Ala) 9tkhzk2250/2250Sprawa Ode mnie (Ala) R0te38  (2250/2250)
KI:
Sprawa Ode mnie (Ala) Left_bar_bleue0/0Sprawa Ode mnie (Ala) Empty_bar_bleue  (0/0)

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Pon Cze 25, 2012 12:06 am
Wraz z nastaniem godizny 00:00 - czyli mamy poniedziałek , wedlug ustalenia zamykam ankiete.

Głosy oddane na tak:

-Snakee/Ace

-Safari

-Neya

-Hazard

-Al (ja autor jako że proponuje to wprowadzić też jestem za oczywiście)

Głosy wraz z moim 5

Głosy na nie:

-Kuro

-Hikaru

-Reito

W sumie 3

Sprawa jest przegłosowana i rasa Kaioshin zostanie wprowadzona.

Na poczatek oznajmiam że ten temat pozostanie otwarty w celu luźnych rozmów i wymiany poglądów odnosnie tej rasy. Również zaloże dodatkowy temat gdzie każde z was będzie mogło wrpowadzic wlasne pomysły ,idee i sugestie odnosnie nowej rasy by była zadowalajaca dla każdego. Dziekuję za uwage Smile
Sponsored content

Sprawa Ode mnie (Ala) Empty Re: Sprawa Ode mnie (Ala)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito