Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Go down
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk2250/2250Coś R0te38  (2250/2250)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Coś

Nie Paź 14, 2012 9:58 pm
Temat który ma na celu ustalić jak byście chcieli aby wyglądały techniki Kaioshinów.

Są dwa warianty:

Pierszy to większy limit technik własnych

Drugi to pomysł June by kai mógł nauczyć się 1-2 technik z każdej rasy
jednakze w przypadku drugiego wariantu chcałbym aby osoba która gra określoną rasą i zna ją bardzo dobrze spożądziłą jakich technik ewentualnie nie mógłby się uczyć.

Dziękuję za każdą sensowną odpowiedź.
Legumir
Legumir
Liczba postów : 30
Data rejestracji : 11/10/2012

Skąd : Końskie

Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk0/0Coś R0te38  (0/0)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Re: Coś

Nie Paź 14, 2012 10:04 pm
TSUKURIKAESU HITOKASANE i Magic Materialization już masz bez wątpienia.
Na pewno nie chciał bym, by większość umiała Sai Sei, bo to jednak jest atut tylko Nameczan. Najmocniejszy atak Nameków czyli CHOBAKURETSUMACHA mógłby się Wam przydać, ale jest on podobny do Final Explosion. Z resztą Bogowie mają chyba za zadania opiekować się Planetami dlatego raczej nie będzie tam postaci złych tak?
Ale myślę, że najlepszą techniką Nameków dla nich byłoby Makankosappo albo Gekiretsukodan.
Możemy to jeszcze ustalać.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk2250/2250Coś R0te38  (2250/2250)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Re: Coś

Nie Paź 14, 2012 10:41 pm
yhm to czekam na jeszcze inne wypowiedzi. Co do bogów skoro to postacie i też będą brali udział w fabule muszą walczyć wkońcu to bogowie, każdy z nich potrafił zadbać o siebię więc raczej jak sie takowy pojawi to nie będzie jakimś niebiańskim workiem treningowym jakiegoś gracza.
Legumir
Legumir
Liczba postów : 30
Data rejestracji : 11/10/2012

Skąd : Końskie

Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk0/0Coś R0te38  (0/0)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Re: Coś

Pon Paź 15, 2012 4:22 pm
No niby mają brać udział w fabule, ale bardzo w nią ingerować? Very Happy
A gdy Kaio dostanie wszystkie najlepsze techniki wszystkich ras, to zamiast na Saiyan ludzie rzucą się na Niebiańskie istoty, nie ma tak łatwo Very Happy
Choć ja jestem w pełni za za po jednej technice od każdej rasy, byleby nie tej najlepszej Very Happy Niech inni się wypowiedzą, z łaski swojej.
Hikaru
Hikaru
Liczba postów : 899
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk0/0Coś R0te38  (0/0)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Re: Coś

Pon Paź 15, 2012 5:56 pm

Przecież tzw Neptun i jego kochanek, z którym się z resztą potem złączył w miłosnej fuzji potarami dostawali orgazmu na sam widok ssj 2, tak więc nie mogą przekraczać tej mocy bo to bogowie, a nie wojownicy. Ich moc bierze się od urodzenia, nie z treningów. Ciężko im sobie wyobrazić, że ktoś może być silniejszy od nich. Parę technik rażenia, okej, ale żadnej takiej, która niszczy więcej niż jednego oponenta. Tyle ode mnie.. idę się drzemnąć na kanapę bo 22 godzin na nogach nie wyrobię.
Legumir
Legumir
Liczba postów : 30
Data rejestracji : 11/10/2012

Skąd : Końskie

Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk0/0Coś R0te38  (0/0)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Re: Coś

Pon Paź 15, 2012 6:13 pm
Jeśli chodzi o Kaioshin to mam braki bo jeszcze nie ściągnąłem sagi Buu gdzie tam są, także z dzieciństwa nie za bardzo pamiętam Very Happy Ale nadrobię to, a z Al'em jeszcze poustalamy.

A i w Panelu MG dodałem post.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk2250/2250Coś R0te38  (2250/2250)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Re: Coś

Nie Paź 21, 2012 1:20 am
North Kaioshin dostawał orgazmu na widok ssj2 ponieważ był zbyt pyszny, głupi i pewny siebie z czym szło że nie dopuszczał do myśli iż jest ktoś potężniejszy od niego w wyniku czego nigdy nie trenował polegaąc na mocy z którą się urodził. Gdyby Kaioshini trenowali regularnie bądź wogóle zamiast zajmować się łowieniem ryb i obżarstwem, posiadaliby moc o wiele większą od saiyan. Samo tworzenie materii pokazuje że posiadają moc o wiele większą od typowiego saiyana jednakże nie potrafią z niej kożystać w należyty sposób, a sam brak treningów skutkuje słabymi możliwościami fizycznymi. Dodatkowo skoro są w stanie tworzyć konstrukty wspominając o samym bardzo złożonym katchinie potwierdza że mogą tworzyć konstrukty, rzeczy ponad możliwości jakiejkolwiek istoty śmiertelnej z czym idzie że jakby rozwinąć ten potencją do ofensywy byliby w stanie niszczyć planety, zwłaszcza że są przeciwieństem demonów posiadających równie destruktywną moc. Techniki kaioshinów powinny być moim zdaniem limitowane do technik nam znanych (teleport,materializacja i to co wymienił Legumir), ewentulanie paru innych ras (ale nie tych masowego zniszczenia ala Planet burst, magic sword czy kiai) wkońcu obseruwją rasy więc jest jakieś 80-90% szans że nauczą się z obserwacji technik i tutaj głównie mieć możliwość tworzenia większej ilości własnych technik wkońcu Buu vs Kaioshini było pokazane że każde z nich coś unikalnego dla siebie demonstrowało z czym idzie taki Kaioshin mógłby ewentualnie opracować własnego pomysłu, wyobrażenia i idei technike masowego rażenia (to tylko przykład).

To jest moje zdanie jak to powinno wyglądać.
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk0/0Coś R0te38  (0/0)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Coś Empty Re: Coś

Nie Paź 21, 2012 6:49 pm
To ja proponuję tak:

- Kaioshini mają dostęp do "Technik wspólnych" na takich samych zasadach jak inni gracze. Reguły w tym temacie technik są jasno określone.

- Proponowałbym po jednej technice z każdej rasy - to i tak jest już 7 technik (tu trzeba by dogadać dokładniej sprawę)

- 2 techniki własne - tak jak u innych graczy

- Dostęp do "Technik do nauki tylko u NPC" na takich samych zasadach, jakie dotyczą innych graczy.

To chyba wystarczająco duży wachlarz technik, inne rasy tak dobrze nie mają.


Ostatnio zmieniony przez Kuro dnia Nie Paź 21, 2012 6:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Anonymous
Gość
Gość

Coś Empty Re: Coś

Nie Paź 21, 2012 6:54 pm
Popieram Kuro.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk2250/2250Coś R0te38  (2250/2250)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Re: Coś

Nie Paź 21, 2012 7:32 pm
No dobra można zacząć od tego, wkońcu można dawać poprawki. Tylko jedna sprawa niektóży gracze mogą ściśle się awanturować o niektóre techniki ras jak Magic Sword Demonó czy nie wiem Final Shine Saiyan. Pytanie czy zakazać określonych technik żeby prawowite rasy miały do nich dostęp tylko czy zostawić dostępne?
Anonymous
Gość
Gość

Coś Empty Re: Coś

Nie Paź 21, 2012 7:34 pm
Niektóre trzeba zakazać. Jakie to lepiej się pytać tych bardziej doświadczonych.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk2250/2250Coś R0te38  (2250/2250)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Re: Coś

Nie Paź 21, 2012 7:42 pm
Z demonów na 100% Magic Sword i prawdopodobnie Planet Burst (ale prawdopodobnie).U Sayian nie wiem. U nameków na pewno regeneracja kończyn i coś jeszcze (też nie wiem co). U Changów nie mam zielonego pojęcia. U ludzi sądze że Kiai i coś jeszcze.
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk0/0Coś R0te38  (0/0)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Coś Empty Re: Coś

Nie Paź 21, 2012 8:17 pm
Nie no Final Shine raczej odpada - chocby z tego wzgledu, że w wymaganiach ma SSJ3 lub Mistic, a Kaioshin raczej żadnym z nich nie będzie.

Stawiał bym na Bing Bang lub Final Flash.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk2250/2250Coś R0te38  (2250/2250)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Re: Coś

Nie Paź 21, 2012 8:28 pm
Teoretycznie Kaioshin jest jak mistic. Plus to zawęża kompletnie zestaw technik sayian to niczego użytecznego.


EDIT:

Dobra tutaj dałem listę technik zakaznych kaiom:

Demony:

-Absorbtion - z powodów oczywistych

-Planet Burst - sądze że to chyba technika nie dla nich

-Magic Sword - to DEMON only

Changelingi:

-100% Death ball - to samo co w sprawie planet burst

-Death Ball - to samo co wyżej

Bio Andro:

-Small Bio Andro - to wkońcu bogowie nie mutki

Androidy:

-Wszystkie ich techniki - bo bądźmy szczeży to jest broń a nie zdolność do wyuczenia

Nameczanie:

-SAI SAI - bogowie nie mają takiej regeneracji

-MYSTIC ATTACK - wynika z budowy nameczan

-KYODAIKA - up

-CHOBAKURETSUMACHA- silne poza tym kaiowi nie potrzebne

Ludzie:

-Soukidan - pomimo że słaby dmg ma pewien bardzo duży PLUS (z naciskiem na to słowo) którego bóg mieć nie powinien zważywszy że mieszanina technik każdej z ras czyni go zabójczym.

-

kolejne dodam jutro lub pojutrze bo nad ludźmi musze się solidnie zastanowić tak jak w przypadku Nameczan. (wt/śr)
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk0/0Coś R0te38  (0/0)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Coś Empty Re: Coś

Wto Paź 23, 2012 5:22 pm
No ja sobie zdaję sprawę, że Final Shine to jedyna konkretna technika u Saiyan. Jednak na co Kaioshinowi taka destrukcyjna technika? To chyba kłoci się nieco z zamierzeniami istnienia tej rasy. Ja osobiście jestem przeciwny.

Hikaru upoważnił mnie do wyrażenia veta w tej sprawie. On także nie zgadza się na dostępność tej techniki dla Kaioshinów.
Anonymous
Gość
Gość

Coś Empty Re: Coś

Wto Paź 23, 2012 5:37 pm
Jestem przeciwny dostępności Final Flash oraz Final Shine dla Kaioshinów.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk2250/2250Coś R0te38  (2250/2250)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Re: Coś

Wto Paź 23, 2012 6:15 pm
Dobże w takim razie jeszcze spytajcie kilku graczy saiyan/halfów o to samo pytanie jak głos będzie zgodny można zakazać.

UPDATE:

Demony:

-Absorbtion - z powodów oczywistych

-Planet Burst - sądze że to chyba technika nie dla nich

-Magic Sword - to DEMON only

Changelingi:

-100% Death ball - to samo co w sprawie planet burst

-Death Ball - to samo co wyżej

Bio Andro:

-Small Bio Andro - to wkońcu bogowie nie mutki

Androidy:

-Wszystkie ich techniki - bo bądźmy szczeży to jest broń a nie zdolność do wyuczenia

Nameczanie:

-SAI SAI - bogowie nie mają takiej regeneracji

-MYSTIC ATTACK - wynika z budowy nameczan

-KYODAIKA - up

-CHOBAKURETSUMACHA- silne poza tym kaiowi nie potrzebne

Ludzie:

-Soukidan - pomimo że słaby dmg ma pewien bardzo duży PLUS (z naciskiem na to słowo) którego bóg mieć nie powinien zważywszy że mieszanina technik każdej z ras czyni go zabójczym.

-Shiyōken - pozostawmy to ludziom niech mają dodatkowe i zarazem konkretne wzmocnienia któe rekompensują małą ilość technik ofensywnych

-ROGA FUFU KEN/ ROGA FU KEN/ SHIN ROGA FUFU KEN - Praktycznie WIZYTÓWKA ludzi dlatego zakaz.

-SHIN KIKOHOU/ KIKOHOU - Jedya konkretnie silna technika ludzi.

Saiyanie i Half-Saiyanie:

-Final Shine - Zgadzm się z pawianami że powinno być bloknięte

-Final Flash - do ustalenia.

Tak na chwilę obecną wyglądaja lista.


NPC
NPC
Liczba postów : 1219
Data rejestracji : 29/05/2012

https://dbng.forumpl.net/f53-regulamin-i-informacje-ogolne-obowi

Coś Empty Re: Coś

Wto Paź 23, 2012 6:57 pm
Final Flash mógłby w sumie zostać bo bogowie nie będą mieli praktycznie nic wartego uwagi.

PS. Widziałem w jednym MUGEN'ie jak Kaio-shin nawalał FF więc mówi to samo za siebie xD

//Rei
Anonymous
Gość
Gość

Coś Empty Re: Coś

Wto Paź 23, 2012 7:10 pm
Ale FF i FS to taka wizytówka Saiyan. Jest sporo przydatnych ataków dla nich jak BBA.
Hikaru
Hikaru
Liczba postów : 899
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk0/0Coś R0te38  (0/0)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Re: Coś

Sro Paź 24, 2012 2:49 pm
Napisałem Kurowi wczoraj na aqq bo nie miałem czasu tu się wysilać-co do FS tak jak napisał mój uczeń, co do FF nie sądzę by to było potrzebne. Ja proponuję dać im zdolności typowo magiczne.

Starzy wyjadacze forum powinni pamiętać pomysł któregoś z adminów o tworzeniu odpowiednio dużych elementów i przedmiotów z kachinu, a koszt był odpowiednio wysoki, powiedzmy za coś wielkości ręki koszt taki i taki. Sądzę, że można rozwinąć do pewnego stopnia ten pomysł i byłoby chyba si ? Or not ? To bogowie w końcu, po co im fale miotające wielkimi pokładami Ki ? Jakieś wersje BBA, może i tak bo to w sumie tak naprawdę tylko ki blast o dużej sile. Furiza też tego chyba używał, albo któryś ze złych nie pamiętam kto.. ale to norma raczej była.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk2250/2250Coś R0te38  (2250/2250)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Re: Coś

Sro Paź 24, 2012 5:11 pm
Dabura - tworzył miecz do walki, ale a bazie tego jest Magic Sword. Jest alternatywna porpozycja żeby zwyczajnie odpuścić liste ras i dać 5+ (w zwyż) robienia technik własnych. Zamiast używać zdolności innych ras miałby coś dokładnie co jest odwzorowaniem jego samego (dmuchanie kaioshina grubasa).

Czekam na kolejne oceny Smile
Anonymous
Gość
Gość

Coś Empty Re: Coś

Sro Paź 24, 2012 5:35 pm
Sądzę że tak byłoby najlepiej.
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk0/0Coś R0te38  (0/0)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Coś Empty Re: Coś

Sro Paź 24, 2012 5:47 pm
Bóg bogiem ale to oznacza, że za chwilę kaioshin będzie robił co chciał i machniesz sobie technikę potężniejszą niż jakiś tam FS. Według mnie rasa jak każda inna powinny jej dotyczyć te same zasady, jak innych graczy.

Al zajmij się opracowywaniem najpierw technik typowych i przeznaczonych dla tej rasy. Dopiero potem bierz sobie techniki innych ras lub dodawaj własne.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk2250/2250Coś R0te38  (2250/2250)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Re: Coś

Czw Paź 25, 2012 1:42 am
No to chyba jasne. Zresztą techniki instniejące będą determinowane przez rangę to samo by się tyczyło technik własnych to że ktoś zaczyna kaieme nie znaczy że dostanie od razu 5+ limit na własne. Dodatkowo Kuro są to bogowie w DB więc to logiczne że będą robili co im się podoba, sam ich limit i poziom trudności przy wymogach na karte (jeżeli nowy user) automatycznie mają to rekompensować pewnymi bonusami dajęcymi przewagę nad innymi (techniki własne czy długowieczność).

Dodatkowo zauważ że każda technika własna podlega juryzdykcji Adminów z czym idzie że conajmniej 3 musi to zaakceptować, a z czym idzie że na 100% każdy admin będzie chciał z punktu swojej perspektywy uczynić technikę zbalansowaną dając własne warunki akceptacji. Więc w przypadku technik własnych raczej sprawa jest kontrolowana w 100% i jak dotąd ten sposób się sprawdzał unikając technik op. Więc bożek nie bożek też musi się temu podporządkować.

Jeżeli zostaną ustanowione techniki własne + rasowe kaiów + wspólne to bogowie nie będą mogli się uczyć technik innych ras żeby nie było przegięć. Jeżeli jednak nie przejdzie patent z większą ilością technik, to zostanie wprowadzona nauka technik innych ras.

To co zostanie wybrane zależy od userów. Chcę aby to gracze biorący udział w fabule sami zdeterminowali z jaką siłą będą ewentualnie musieli się zmierzyć tak by nie było nażekania iż są OP gdyż sami na to się zgodzili.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Coś 9tkhzk2250/2250Coś R0te38  (2250/2250)
KI:
Coś Left_bar_bleue0/0Coś Empty_bar_bleue  (0/0)

Coś Empty Re: Coś

Sob Lis 03, 2012 11:01 pm
Z powodu braku inicjatywy ze strony adminów Przedstawiam pierwszą technikę do ustalenia którą chciałbym omówić z userami któży znają dobrze techniki tak aby była w miarę zbalansowana.

Postanowiłem przygotować liste pierwszych 3 technik dla Kaioshinów:

Kai Kai (カイカイ / Instantaneous Movement)

Coś Instantaneousmovement2

Opis: Jest to technika pozwalająca na natychmiastowe teleportowanie się na dowolną planetę, miejscę lub do dowlonej osoby. W przeciwieńśtwie do Shunkannido wykonujący technikę nie musi skupiać się na specyficznej sygnatuże enegetycznej celu co znaczy że może teleportować się w dowolne miejsce we wszechświecie
[Wymagania: Do ustalenia

Efekt:

Przyboczny Kaioshina - przemieszczanie się w obrębie 1 obszaru (czyt. w obszarze pod
forum np. tylko w obrębie pozostałych miejsc na Ziemi) oraz na dowolną planetę (tylko za pozwoleniem Kaioshina) - brak ograniczenia tygodniowego; Koszt: do ustalenia

Kaio - Oprócz przemieszczania się w obrębie 1 obszaru może przenieść się z własnej woli na planetę którą się opiekuje. (Jeżeli chce przenieść się na inną musi poprosić o pomoc Kaioshina) - brak ograniczenia tygodniowego; Koszt: do ustalenia

Kaioshin - Może przenosić się gdzie mu się żywnie podoba w dowolne miejsce/do dowolnej postaci na całym forum (musi tylko wiedzieć iż owe miejsce istnieje[pierwszy teleport w losowe miejsce jak się nie zna żandych miejsc na planecie]/musi znać postać chociażby z wyglądu) - brak ograniczenia tygodniowego; Koszt:

Zaznaczam że tam gdzie jest napiasne "brak limitu" i "do ustalenia" są do rzeczy o których piszę. Dodatkowo zaznaczam że ta technika MA BYĆ MOCNIEJSZA od Shunkanido. Więc teksty w stylu że nie, lub próby ustalenia jej równej będą kasowane.

Dziękuję.
Sponsored content

Coś Empty Re: Coś

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito