Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Go down
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk0/0Złoto i srebro R0te38  (0/0)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Złoto i srebro Empty Złoto i srebro

Pon Cze 24, 2013 8:57 pm
akie nieśmiałe pytanie mam. Czy zgodzilibyście się na bost dla Haza i mnie – ze względu na motyw z przepowiednią. Żaden z nas nie chce być OP i żaden tez nie będzie latał i dokuczał graczom bo jest silniejszy. A bost też raczej niewielki np: 0,5 lub 1 dodatkowy mnożnik do każdej przemiany
Czy zamiast staty razy x3 na SSJ to były x3,5 lub x4. Albo też kilka dodatkowych ptk do treningów np 10 – oczywiście w fabule musi nastąpić jakiś motyw przebudzenia mocy i dopiero od tego momentu byłby bost.

Chciałbym się dowiedzieć, jakie macie zdanie? Jeśli większość się nie zgodzi to trudno.....
Anonymous
Gość
Gość

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Pon Cze 24, 2013 9:38 pm
To ja też chce boosta ;D.
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk1/1Złoto i srebro R0te38  (1/1)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Pon Cze 24, 2013 9:50 pm
Kuro zawsze musisz się spodziewać, że boost dla jednej osoby nie obejdzie się bez echa i każdy będzie tak owy chciał.
Ja nie miałbym nic przeciwko żeby MG/NPCe mieli taki bonus za swoją ciężką i darmową pracę i wtedy to ma sens i inni userzy nie powinni nawet się domagać ;P
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk0/0Złoto i srebro R0te38  (0/0)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Pon Cze 24, 2013 9:50 pm
Alt spodziewałem się po Tobie bardziej rzeczowej odpowiedzi ........
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk2250/2250Złoto i srebro R0te38  (2250/2250)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Pon Cze 24, 2013 10:15 pm
Raczej to by zaburzyło  balans gry, prędzej dałbym jakiś magiczny artefakt wzmacniający, w końcu magia w w DBZ to norma.

Ja mam pytanie czy boost jest stały czy nie? Bo nad stałym to się muszę zastanowić, ale jestem niezbyt za.
Anonymous
Gość
Gość

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Pon Cze 24, 2013 10:19 pm
No a co mam innego powiedzieć? Taka prawda. Zawsze jest tak gdy dwie osoby dostają boosta a inni nie. Tym bardziej, że według fabuły miałbym podobnie co wy.
Hikaru
Hikaru
Liczba postów : 899
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk0/0Złoto i srebro R0te38  (0/0)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Pon Cze 24, 2013 10:32 pm
Kurak jest pod moją opieką i sądzę, że przynajmniej na pewien czas można by dać mu boosta i Hazowi, ale czy stałego to nie jestem pewien.
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk0/0Złoto i srebro R0te38  (0/0)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Pon Cze 24, 2013 10:32 pm
Ja rozumiem kontrowersje wokół tego boosta. I jak ktoś inny by chciał też bym marudził.
Może lepszy pomysł z artefaktem ma Al.

Al boost miałby być stały ale wymagałby np przebudzenia u Saihiro na Namek, a to juz wymaga zachodu i czasu w grze.

Głownie chodzi mi o coś, co pasowałoby do przepowiedni itp. Wiem, że przepowiednia nie jest zbyt Twórcza ale tego motywu jeszcze tutaj nei było i chciałbym, żeby było fajnie i coś  niej wynikało.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk2250/2250Złoto i srebro R0te38  (2250/2250)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Wto Cze 25, 2013 12:07 am
W sumie jakby się zastanowić właśnie kuro podsunąłeś mi pomysł. Nie wiem co na to admini, ale można zrobić właśnie odblokowywanie potencjału, które mogłoby nieznacznie dawać każdej rasie stały boost ale wymagałoby to w kuta pracy.
Hikaru
Hikaru
Liczba postów : 899
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk0/0Złoto i srebro R0te38  (0/0)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Wto Cze 25, 2013 7:27 am
Takim boostem był zwykle jednorazowy zastrzyk punkcików do wydania na staty i myślę, że nie warto tego zmieniać. Natomiast w tych dwóch wypadkach rozbudzenie mocy jako iż event jest obecnie w trakcie można by to jakoś rozegrać.. wartałoby.
Anonymous
Gość
Gość

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Wto Cze 25, 2013 1:59 pm
Według mnie to i tak nie fair w stosunku do innych. Bo czemu oni mają dostać a nie też np taki Blade? Przepowiednie to wymyślił Kuro a nie admin np Rei czy June :p.
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk0/0Złoto i srebro R0te38  (0/0)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Wto Cze 25, 2013 3:29 pm
No ja zdaję sobie sprawę, ze z punktu widzenia każdego usera to jest niesprawiedliwe. Tak jak Hik nie może teraz trenować, bo byłby OP. Szkoda, że nie ma kilku starych silnych graczy, to zapewne zmieniałoby postać rzeczy nieznacznie.

Al co masz na myśli przez czasowy boost? Przez jakiś okres trwania fabuły? czas w realu? To trochę nie bardzo, ponieważ jeden dzień fabularny czasem trwa kilka miesięcy w realu. 

Nie jestem jakiś graczem mordującym innych. Możemy uznać, że boost dotyczyłby postaci tylko od NPC, a w stosunku do graczy to byłby normalne staty. z drugiej strony równie dobrze mógłbym już dawno olać Hikaru i rozwalić kilka potworków i wbijać SSJ3. Ja gram dla fabuły, a nie dla statystyk i też chciał bym, żeby było fajnie, inaczej......
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk2250/2250Złoto i srebro R0te38  (2250/2250)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Wto Cze 25, 2013 4:11 pm
Tymczasowy, czyli dokładnie na czas fabuły,questu,zadania, wydarzenia (eventu). Czasu rzeczywistego wzmocnienie byłoby oczywiście głupie. Niestety ale moim zdaniem stały boost jest nie fair wobec pozostałych osób. Gdyby to było udostępnienie w formie odblokowywania potencjału, dobrze, ukryte i dostępne z pomocą treningu i to nie łatwego (czyli byłoby to ogromne wyzwanie) to mógłbym się zgodzić, ale na razie niestety jestem przeciwny pomysłowi.

Już prędzej zgodziłbym się na bardzo duży zastrzyk punktów statystyk jako nagroda, stalibyście się silniejsi nie zaburzając balansu gry.
NPC
NPC
Liczba postów : 1219
Data rejestracji : 29/05/2012

https://dbng.forumpl.net/f53-regulamin-i-informacje-ogolne-obowi

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Sro Cze 26, 2013 12:22 pm
Żrecie się jakby tutaj chodziło o ostatni kawałek mięsa... rany, dajcie się wyszaleć. Włos wam z głowy nie spadnie jak na chwilę ktoś dostanie jakiegoś boosta. Kieruję te słowa szczególnie do Altaira. To zabawa, a nie wyścigi - "Kto jest silniejszy".
Ja osobiście statystyki mam głęboko w mojej pięknej dupce. >.>
Xanas
Xanas
Liczba postów : 610
Data rejestracji : 31/10/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk1127/1500Złoto i srebro R0te38  (1127/1500)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Sro Cze 26, 2013 1:07 pm
ja też chcem
Anonymous
Gość
Gość

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Sro Cze 26, 2013 2:18 pm
Właśnie, zgodzę się z Altairem w 100%, ponieważ nie było by fair w stosunku do innych, wiadomo że są starzy gracze, jak i nowi gracze, i to powinno być tak, że ci nowi powinni dostać, bo zanim dogonią tych starszych ze statystykami, minie spora ilość czasu, to chyba wszystko ode mnie, jeśli o to chodzi, a NPC chyba speniał, bo nawet się nie przyznał kto na nim siedział.
Anonymous
Gość
Gość

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Sro Cze 26, 2013 3:33 pm
A kieruj sobie te słowa do mnie drogi NPC. Ja tam swojego zdania nie zamierzam zmienić Razz.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk2250/2250Złoto i srebro R0te38  (2250/2250)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Sro Cze 26, 2013 4:40 pm
Balans oznacza iż każdy ma równe szanse, dawanie stałego boostu kilku jednostkom już go zaburza, gdyż daje to diametralnego kopa ponad osoby o równym pl i zostają poszkodowane najbardziej, wyrównaniu pl z silniejszymi którzy na to pracowali co również czyni ich poszkodowanymi ale w mniejszym stopniu, oraz powodując powiększenie rozpadliny między boosterowcem a nową osobą. Gdyby dać duży zastrzyk punktów treningowych jako nagroda za fabułę mogę się zgodzić, ale stałemu boostowi w stylu "razy X" (gdzie x to liczba) nawet nie ma takiej opcji żebym się zgodził (nie wiem jak reszta xD)


P.S Alt wiesz co znaczy pojęcie słowa "SPAM" ?
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk0/0Złoto i srebro R0te38  (0/0)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Sro Cze 26, 2013 5:03 pm
Trochę jałowa ta dyskusja z samymi admami niemalże a liczyłem na poważniejszą dyskusję.

A w takim razie skoro nie punkty i boost, bo niedaj Kami zapanuje nad światem i wyrżnę graczy w pień.... to może artefakt (broń) lub np dodatkowa technika własna?

Człowiek, chce coś sam innego wykombinować, to go muszą za to ukarać...... aż nie warto.
Nigdy nie będzie równowagi u graczy, Ci silniejsi musieliby przestać trenować.......
Anonymous
Gość
Gość

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Sro Cze 26, 2013 5:19 pm
A nikt nie będzie robił stopów w treningach bo wchodzi nagle gracz z 300pl i mówi, że chce być równy. W grach online jest tak samo. Zawsze będzie ktoś silniejszy i trzeba się z tym pogodzić bo nie każdy może być Goku.

Kurko, dla mnie i punkty i boost byłyby odpowiednie pod warunkiem, że nie byłoby to stałe. Jeśli chcesz artefakt, to tak. To też mi odpowiada.
Colinuś
Colinuś
Liczba postów : 382
Data rejestracji : 12/01/2013

Skąd : Leszno

Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk0/0Złoto i srebro R0te38  (0/0)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.pl

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Sro Cze 26, 2013 11:25 pm
Balans, balansem ale jak zasłużyli to dlaczego tego nie dowartościować ? Moja propozycja jest taka, żeby albo dać im spory, bardzo spory zastrzyk punktów treningowych -jak to ładnie ujął Al. Nie mniej jednak nie przeszkadzałby mi boost w wysokości +0,5 do każdej statystyki do każdej przemiany do jakiej mogą to zastosować.

Jak już dało się wyżej przeczytać jest wiele głosów na nie. Wszyscy chcieliby od razu bonus " bo Kuro i Hazard dostali". No ale kurcze za nic go nie dostali. Zapracowali sobie więc co stoi na drodze by dostali za to trochę inną nagrodę? Jednak jeśli za to, że dostaną jakieś wzmocnienie miałoby się sporo userów obrazić popieram pomysł możliwości wymyślenia o jedną albo i nawet dwie techniki własne więcej niż każdy.
Hazard
Hazard
Don Hazardo
Liczba postów : 928
Data rejestracji : 28/05/2012

Skąd : Bydgoszcz

Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk800/800Złoto i srebro R0te38  (800/800)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Sro Cze 26, 2013 11:36 pm
Boost ma być czysto fabularny, tak jak pisał Kuro, nie zamierzamy latać po lokacjach i każdego po kolei eliminować. Mnożnik nie jest chyba aż tak duży, a jakby nie patrzeć i bez niego szansa na dogonienie przez graczy z niższym PL jest znikoma.
Anonymous
Gość
Gość

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Czw Cze 27, 2013 12:05 am
A jakby zrobić tak, że do którejś przemiany, np SSJ2 zamiast *6,5 dostawaliby mnożnik *6,7? To jest już sporo, ale(!) używać mogliby go tylko między sobą i przy dużo mocniejszych przeciwnikach? Albo byłoby to potrzebne fabularnie, no nie wiem - nie jestem adminem i chyba nie mam siły przebicia.

Tak jak Hazard powiedział, z ich PL (na jego przykładzie 8504 PL; SSJ 25512) to już jest BARDZO DUŻO, więc to nie zmienia faktu, że zostawiają w tyle baaardzo dużo osób. Dzięki temu mogliby się stać silniejsi, no ale cóż, mają swój staż na forum, starają się, ciekawie odpisują - dlaczego nie? To byłby przykład, jeżeli wkładasz w forum coś więcej niż inni - dostajesz ponadprzeciętną nagrodę.

To jest tylko moje zdanie. Buziaczki.
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk1/1Złoto i srebro R0te38  (1/1)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Czw Cze 27, 2013 12:18 am
Tak jak Toin wyżej, dodam, że skoro jeszcze się produkują jako MG i prowadzą graczy to tym bardziej zasługują na to, a tak widzimy typowo roszczeniową naturę naszego narodu. Sąsiad ma to, więc ja sobie kupię lepsze. Sąsiad ma coś, ja nie mam, nie stać mnie doniosę na niego. Co z tego, że sąsiad pracował na to całe życie, a Ty latasz do urzędu pracy, żeby wykazać że do tej pracy się nie nadajesz i zgarniasz zasiłek pierdząc całe życie w stołek.
Przykładów można mnożyć, a to nie ma sensu. Jak dla mnie to mogą dostać nawet stały boost, ale wiadomo, że nie jakiś za duży, bo to by była przesada, ale nawet to co podał Toin, niby śmieszne 0,2 więcej, ale już coś daje.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Złoto i srebro 9tkhzk2250/2250Złoto i srebro R0te38  (2250/2250)
KI:
Złoto i srebro Left_bar_bleue0/0Złoto i srebro Empty_bar_bleue  (0/0)

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Czw Cze 27, 2013 9:49 am
Z twojego toku myślenia, my admini (wszyscy co do jednego) powinniśmy dostawać większy boost i więcej punktów, za samo stworzenie forum, dodawanie nowych jego elementów i za jego moderowanie (czyli całokształt [plus dodatkowa nagroda dla adminów/MG czyli June czy Reia]).

Wyjaśnię dlaczego ja na przykład nie zgodzę się na mnożnik, dostanie xxx punkntów treningowych to jak po prostu wzmocnienie się zwyczajne, jak dostaną *x,x ich staty pójdą dwa razy wyżej i o ten mnożnik zawsze pozostaną wyższe od pozostałych.

W przechodząc dalej, zgodzę się na: Przedmiot/Artefakt, punkty treningowe (w granicach rozsądku), darmowa technika (do wyboru [tak bez treningu]), co do własnej muszę się zastanowić.
Sponsored content

Złoto i srebro Empty Re: Złoto i srebro

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito