Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Go down

Co myślisz o pasku?

8 - 47%
2 - 12%
7 - 41%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 17
 
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Dodatki 9tkhzk1/1Dodatki R0te38  (1/1)
KI:
Dodatki Left_bar_bleue0/0Dodatki Empty_bar_bleue  (0/0)

Dodatki Empty Dodatki

Czw Mar 10, 2016 1:24 am
Spoiler:

Włączyłem pasek który:

A) Klikając na swój nick na pasku macie podmenu
B) Notifications wyświetla wam powiadomienia na żywo:
- nowe pmki
- nowe posty
- nowe cokolwiek wskażecie żeby wyświatlało
!!! Żeby powiadomienia /notifications działały musicie wejść do profilu i wybrać NOTIFICATIONS
https://dbng.forumpl.net/profile?mode=editprofile&page_profil=notifications

Spoiler:

Następnie jak macie pozycję: IN THE TOOLBAR to zaznaczacie odpowiednio fajki.
Jak chcecie info o pmkach to : The incoming of a private message
jak info o nowych postach to : a New post in a watched topic
Fajnie jest też zaznaczyć: Your username tagged on a topic

Przy okazji żeby wam wyświetlało info o nowych postach to trzeba zrobić kilka rzeczy:

Po pierwsze w profilu w https://dbng.forumpl.net/search?search_id=watchsearch
Topic(s) being watched
widzicie obserwowane tematy i tylko jeżeli macie tam coś - to wam pokaże że jest nowy post

Spoiler:

Żeby dodać temat do obserwowanych "WATCH"ów to musicie wejść do tematu z którego chcecie mieć powiadomienia i na samym dole pod postami pomiędzy ostatnim postem na forum, a okienkiem do pisania posta macie Śledź odpowiedzi w tym temacie
dodacie tak temat do śledzonych i teraz będziecie mieć na żywo powiadomienie o nowym poście!!!

C) THE SHENRONS TAVERN to nasz chatbox / shoutbox
klikając na pasku na górze możecie uruchomić chatboxa w dowolnym miejscu na forum jako okienku z prawj strony i pisać czytać w każdym miejscu. (liczba w nawiasie informuje o liczbie osób na sb)
Klikając drugi raz na nazwie chowacie SB

D) jak chcecie schować pasek wystarczy kliknąć na strzałkę góra/dół, chowacie, wyciąganie.


Na koniec pytanie!


Jak u was działa forum? Jak wam się to podoba/nie podoba?
Rozpisuję ankietę, ponieważ jednemu z adminów się to nie podoba. Przeważy większość głosów powiedzmy musi być 2/3 za pozostawieniem paska.


Soma
Soma
Liczba postów : 265
Data rejestracji : 26/03/2014


Identification Number
HP:
Dodatki 9tkhzk0/0Dodatki R0te38  (0/0)
KI:
Dodatki Left_bar_bleue0/0Dodatki Empty_bar_bleue  (0/0)

Dodatki Empty Re: Dodatki

Czw Mar 10, 2016 1:40 am
Według mnie pasek jest świetny, dużo fajnych przydatnych funkcji, a jak komuś przeszkadza to wystarczy sobie go schować klikając na strzałkę, obrysowana szarym kwadracikiem, znajdującą się  po prawej stronie. Zresztą w obecnym kolorze nawet tak nie skupia wzroku i dla mnie zlewa się do tego stopnia, ze wygląda jak integralna część forum. Zdecydowanie ZA pozostawieniem tego elementu. Smile

edit

Riki zapomniał wspomnieć o tym, że każdy temat w jakim napiszemy posta automatycznie jest dodawany do tych przez nas śledzonych (przynajmniej u mnie tak to wygląda).


Ostatnio zmieniony przez Soma dnia Czw Mar 10, 2016 2:04 pm, w całości zmieniany 2 razy
Vvien
Vvien
Liczba postów : 1307
Data rejestracji : 05/02/2016


Identification Number
HP:
Dodatki 9tkhzk1510/1510Dodatki R0te38  (1510/1510)
KI:
Dodatki Left_bar_bleue0/0Dodatki Empty_bar_bleue  (0/0)

Dodatki Empty Re: Dodatki

Czw Mar 10, 2016 7:14 am
Miły, bardziej kosmetyczny dodatek, który właściwie jest zbędny. Ma kilka przydatnych funkcji, które dla innych osób z pewnością się przydadzą, ale dla mnie są w większości bezużyteczne i zbędne bo i tak wszystko czytam. Tracę tylko na tym kolejne kilobajty do mojego limitu, choć strata to niewielka.

PS. Zamiast kosmetycznych bajerów, naprawdę chciałabym widzieć poważne poprawki na forum w kwestii balansu i dostępności, ras, lokacji itd. Cóż lepszy taki rozwój forum, niż żaden, jako, że taki dodatek zajął zapewne bardzo krótki okres czasu na wmontowanie.

PS2. Znalazłam coś, co już ze zbędnego, przechodzi na "irytujący". Klikając przycisk archiwum w chatboxie na forum, automatycznie otwiera mi nowe okno z full chatem zamiast rozwijać mi archiwum tam, gdzie wyświetla cb. Nie chciałabym tego, więc ostatecznie jestem na "Nie" dla tego dodatku
Red
Red
Liczba postów : 838
Data rejestracji : 21/07/2012


Identification Number
HP:
Dodatki 9tkhzk500/500Dodatki R0te38  (500/500)
KI:
Dodatki Left_bar_bleue0/0Dodatki Empty_bar_bleue  (0/0)

Dodatki Empty Re: Dodatki

Czw Mar 10, 2016 7:31 am
Na komórce ciężko korzystać z paska, bo jest za wąski. Plus miałam wrażenie, że stron wolniej się ładuje (tylko strona główna, reszta idzie ok). Znam ten pasek z innych forum, i nie jest taki zły. Odhaczam sobie tylko wszystko, co idzie na email, bo akurat tego nie potrzebuje, jednak info o nowych wątkach jest przydatne.
Wybrałam drugą opcję w ankiecie.
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Dodatki 9tkhzk1/1Dodatki R0te38  (1/1)
KI:
Dodatki Left_bar_bleue0/0Dodatki Empty_bar_bleue  (0/0)

Dodatki Empty Re: Dodatki

Czw Mar 10, 2016 9:18 am
Jeżeli chodzi o archiwum chatboxa to jest niezależna rzecz od tego paska Vvien, a pytałem tu o sam pasek, a nie chatboxa, natomiast jeżeli chodzi o archiwum, nie ma sprawy. W takim razie kto się wypowie, to powiedzcie czy archiwum otwierając się w nowym okienku jest ok, czy też nie. Chociaż tu akurat już jedna osoba przeciwna temu to dla mnie wystarczająco, żeby usunąć ten dodatek.

Najwyżej kiedyś dodam podmenu w archiwum, żeby można było wybrać otwieranie po staremu lub w nowym oknie.
Raziel
Raziel
Succub Admin
Succub Admin
Liczba postów : 1140
Data rejestracji : 19/03/2013

Skąd : Rzeszów

Identification Number
HP:
Dodatki 9tkhzk750/750Dodatki R0te38  (750/750)
KI:
Dodatki Left_bar_bleue0/0Dodatki Empty_bar_bleue  (0/0)

Dodatki Empty Re: Dodatki

Czw Mar 10, 2016 5:51 pm
Mnie się ten dodatek bardzo podoba i zgadzam się z Somą. Kto nie chce może ukryć. Ja nie mam z tym problemów.
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Dodatki 9tkhzk1/1Dodatki R0te38  (1/1)
KI:
Dodatki Left_bar_bleue0/0Dodatki Empty_bar_bleue  (0/0)

Dodatki Empty Re: Dodatki

Czw Mar 10, 2016 6:28 pm
Dodam tylko, bo uwagę zwrócił mi Hik i Kuro wcześniej, że nie działa ustawienie kolorów na SB - co nie jest moją winą jakby co.
Coś nawalił hosting, ponieważ na 2 forach testowych, gdzie na jednym mam wersje czystą również nie działa. Nie widziałem na ich forum na razie nic na ten temat, więc rzecz jest świeża i przypadkowo zbiegła się z dodaniem przeze mnie paska.
Reito
Reito
Liczba postów : 544
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Dodatki 9tkhzk0/0Dodatki R0te38  (0/0)
KI:
Dodatki Left_bar_bleue0/0Dodatki Empty_bar_bleue  (0/0)
http://dragon2326.deviantart.com/

Dodatki Empty Re: Dodatki

Pią Mar 11, 2016 12:06 am
Dlaczego akurat THE SHENRONS TAVERN? A jeśli już musi być to dlaczego nie po polsku? Razz Pasek zbędny jak dla mnie (tak samo jak belka po lewej która się nie sprawdziła ale jakoś tak nie razi bo pasuje do motywu forum) . Trochę irytuje jego ukrywanie ale da się z tym żyć. Poza tym kolor tekstu nazwy sb czy "kto jest na forum" zbyt oczojebny. Lepszy byłby tak jak na tej belce z lewej czy na przyciskach na samej górze.
Anonymous
Gość
Gość

Dodatki Empty Re: Dodatki

Pią Mar 11, 2016 4:41 am
Faktycznie strona wolniej się ładuje na telefonie teraz, uważaj z tymi dodatkami i nie przesadzaj, jak ostatnio. I zmień przycisk "treningi" pod postami, by się nie wyróżniał od reszty bo to brzydko wygląda.
Joker
Joker
Liczba postów : 364
Data rejestracji : 29/11/2015


Identification Number
HP:
Dodatki 9tkhzk2100/2100Dodatki R0te38  (2100/2100)
KI:
Dodatki Left_bar_bleue0/0Dodatki Empty_bar_bleue  (0/0)

Dodatki Empty Re: Dodatki

Pią Mar 11, 2016 11:32 am
Zgadzam się z Somą i Razielem. Zawsze można ukryć ten pasek. Co do telefonu to faktycznie nieco wolniej się ładuję jednak da się wytrzymać. Można na telefonach wyłączyć opcję wersji na komputer i wtedy szybciej będzie się ładować.
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Dodatki 9tkhzk1/1Dodatki R0te38  (1/1)
KI:
Dodatki Left_bar_bleue0/0Dodatki Empty_bar_bleue  (0/0)

Dodatki Empty Re: Dodatki

Pią Mar 11, 2016 12:48 pm
Dokładnie jak Shadow napisał. Jak komuś żal transferu to się nie ogląda na full opcjach stron na telefonie tylko na wersje mobilną strony. Więcej transferu zeżre kwejk, onet itd. dodatek zamula co najwyżej tylko jedynie przez javę (a nie dodatkową grafikę - której nie ma), a to też można wyłączyć w niektórych OSach na telefonie.
avatar
April
Liczba postów : 449
Data rejestracji : 28/03/2013


Identification Number
HP:
Dodatki 9tkhzk0/0Dodatki R0te38  (0/0)
KI:
Dodatki Left_bar_bleue0/0Dodatki Empty_bar_bleue  (0/0)

Dodatki Empty Re: Dodatki

Pią Mar 11, 2016 4:55 pm
A ja w zasadzie nawet nie zauważyłam tego, że strona wolniej się ładuje(a aktualnie jestem na telefonie) i w zasadzie mi te wszystkie opcje działają i na komputerze oraz na mobilnych urządzeniach. Mi się to podoba, jestem na tak. Smile
Sponsored content

Dodatki Empty Re: Dodatki

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito