Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Go down
Anonymous
Gość
Gość

Pakiet pytań od początkującego Empty Pakiet pytań od początkującego

Sro Cze 03, 2015 4:24 pm
1.Czy można robić wszystko podczas treningu?
2.Czy taki pełny trening można umieścić w jednym poście?
3.Czy jak się trenuje to nie można robić innych rzeczy?
4.Czy Jakie rzeczy pisze się w OCC, pod postem?
5.Czy można kogoś zaatakować, bo zabija kogoś tam?
6.Czy każda postać musi mieć stworzone przemiany, techniki i ekwipunek?
7.Czy przy każdej kolejnej przemianie potrzebny jest jej opis?
8.Czy do transformacji w SSJ2 potrzebny jest impuls
9.Czy każde nauczenie się techniki musi mieć dokładny opis jej nauczenia się przez postać?
10.Czy można na start mieć ze sobą jakiś mieczyk,ubranie czy zbroję?

Tak, najpewniej zadaje te pytania przez to, że czegoś nie zrozumiałem.
W tym momencie zaczynam pracę nad swoim KP, czekam na odpowiedzi.
Hazard
Hazard
Don Hazardo
Liczba postów : 928
Data rejestracji : 28/05/2012

Skąd : Bydgoszcz

Identification Number
HP:
Pakiet pytań od początkującego 9tkhzk800/800Pakiet pytań od początkującego R0te38  (800/800)
KI:
Pakiet pytań od początkującego Left_bar_bleue0/0Pakiet pytań od początkującego Empty_bar_bleue  (0/0)

Pakiet pytań od początkującego Empty Re: Pakiet pytań od początkującego

Sro Cze 03, 2015 4:56 pm
1. W zasadzie tak. Mi osobiście zdarzało się trenować nawet podczas rozmowy z innymi graczami xD Chodzi o to, żeby nie wymuszać pewnych rzeczy np. Twoja postać wykonuję super tajną misję podczas której nie może dać się wykryć, a tu nagle zaczyna rozpierdzielać połowę korytarza w jakimś budynku bo trenuje technikę energetyczną Razz
2. Można, jest to najczęściej wybierana opcja. Tylko w poście poprzedzającym musisz umieścić informację o tym, że kolejny będzie treningowy.
3. W zasadzie to pytanie pokrywa się z 1, więc... xD
4. Informacje o treningu (start/koniec), podczas walki - wszelkie akcje (np. atakuje potężnym za xxx dmg) oraz obliczenia (np. ile Ki zżera użycie techniki energetycznej), ewentualnie jakaś adnotacja do posta.
5. Można, atakować możesz kogo chcesz i kiedy chcesz, ale nie możesz tego kogoś zabić, no chyba że to ustaliliście.
6. Musi, ułatwia to rozgrywkę. 
7. Tak.
8. Tak/*Nie, powiedziałbym nawet że silniejszy niż w przypadku SSJ.
9. Tak, im bardziej zaawansowana technika, tym bardziej musisz się postarać z opisem.
10. Można, ale przedmioty te nie mogą dodawać Twojej postaci żadnych boostów do dmg i tego typu rzeczy. 

Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie Twoje wątpliwości, w razie co pytaj Smile


*Nie napisałeś do końca prawdy, ssj i ssj2 jest ŁATWIEJSZY do osiągnięcia poprzez impuls, ale jest to bardzo sytuacyjne, więc nie zawsze ten impuls się znajdzie. Opcjonalnie, co wymaga więcej czasu, pracy i treningu, można zwyczajnie nauczyć się używać przemiany, szczególnie ssj2. Wiem bo sam tak osiągałem transy. Al
Anonymous
Gość
Gość

Pakiet pytań od początkującego Empty Re: Pakiet pytań od początkującego

Sro Cze 03, 2015 9:06 pm
Początkujący powinien przeczytać regulamin zanim zacznie pytać. ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA SĄ W REGULAMINIE.
Antares Scorpi
Antares Scorpi
Liczba postów : 20
Data rejestracji : 21/01/2016

Skąd : Łódź

Identification Number
HP:
Pakiet pytań od początkującego 9tkhzk0/0Pakiet pytań od początkującego R0te38  (0/0)
KI:
Pakiet pytań od początkującego Left_bar_bleue0/0Pakiet pytań od początkującego Empty_bar_bleue  (0/0)

Pakiet pytań od początkującego Empty Re: Pakiet pytań od początkującego

Czw Sty 21, 2016 8:54 pm
Szukałem informacji o tym w jakich czasach dzieje się wasza akcja. Interesuje mnie to, ponieważ będzie to determinowało, o czym napiszę w karcie postaci. Pewnie zagram człowiekiem, ale nie wiem co się aktualnie dzieje na Ziemii. Czy postać mogła słyszeć o wielkim Goku, Genialnym Żółwiu albo Jackie Shunie? Czy jest tu Red Ribbon albo inna armia, przeciwko której walczycie? Czy Mr. Satan jest tu znany i lubiany?
Występują tu typowe postaci i przedmioty w Dragon Ballu? Czy pojawiają się z czasem albo są odkrywane?

Powiem szczerze, że jak na pbf macie całkiem dużo postów, jestem leniem i nie chce mi się przeglądać fabuły, żeby znaleźć odpowiedzi, a nie macie tematu, który wprowadza w wasz świat.

Anonymous
Gość
Gość

Pakiet pytań od początkującego Empty Re: Pakiet pytań od początkującego

Czw Sty 21, 2016 9:09 pm
1. Nie ma tu określonego roku.
2. Świat DBZ.
3. Nie, nie ma tu Goku, RR, a o Genialnym Żółwiu-Kruku musisz się dowiadywać.
4. Nie było tu Mr. Satana i nie ma.
5. Co masz na myśli TYPOWE postacie i przedmioty? Pach Bach? Miecze? Ludzio-zwierzęta?
Soma
Soma
Liczba postów : 265
Data rejestracji : 26/03/2014


Identification Number
HP:
Pakiet pytań od początkującego 9tkhzk0/0Pakiet pytań od początkującego R0te38  (0/0)
KI:
Pakiet pytań od początkującego Left_bar_bleue0/0Pakiet pytań od początkującego Empty_bar_bleue  (0/0)

Pakiet pytań od początkującego Empty Re: Pakiet pytań od początkującego

Czw Sty 21, 2016 9:50 pm
A dokładniej, potraktuj forum jak alternatywną rzeczywistość do tej z mangi i anime. Na forum istnieją takie postaci jak genialny żółw, Kami czy Kaio, ale bohaterowie mangi już nie. Czyli nie ma Goku, Vegety, Bulmy itd.
Antares Scorpi
Antares Scorpi
Liczba postów : 20
Data rejestracji : 21/01/2016

Skąd : Łódź

Identification Number
HP:
Pakiet pytań od początkującego 9tkhzk0/0Pakiet pytań od początkującego R0te38  (0/0)
KI:
Pakiet pytań od początkującego Left_bar_bleue0/0Pakiet pytań od początkującego Empty_bar_bleue  (0/0)

Pakiet pytań od początkującego Empty Re: Pakiet pytań od początkującego

Czw Sty 21, 2016 10:10 pm
Alternatywna rzeczywistość albo świat dbz. To duża różnica. Spróbuję w takim razie tak napisać kartę postaci, żeby ominąć wszystko co typowe. Typowe dla mnie są super silne postaci ludzi jak kurirn, yamcha, ten shin, chaozu. Pach Bachy się u was kupuje, dostaje, występują? Dragon Ball był bardziej komediowy niż Dragon Ball Z. Świat DBZ mówi mi przynajmniej trochę więcej. Zwierzo-ludzie występowali więcej w DB. Postaci zwierzo-ludzia nie chcę robić, więc ta informacja nie jest mi potrzebna.
Miecze typowe były w średniowieczu.

O innych rasach i planetach dopiero się mogę dowiedzieć - tak rzecze regulamin, czyli tu się mogę czymś sugerować, ale nie wiem czy dla mieszkańców ziemii widok kul ki albo energii jest naturalny? W dragon ball z na turnieju w buu sadze, ludzie byli zadziwieni super walką małego trunksa i gotena. Nie mówiąc o kulach albo falach.
Spróbuję napisać kartę. Najwyżej coś będę poprawiał.
Antares Scorpi
Antares Scorpi
Liczba postów : 20
Data rejestracji : 21/01/2016

Skąd : Łódź

Identification Number
HP:
Pakiet pytań od początkującego 9tkhzk0/0Pakiet pytań od początkującego R0te38  (0/0)
KI:
Pakiet pytań od początkującego Left_bar_bleue0/0Pakiet pytań od początkującego Empty_bar_bleue  (0/0)

Pakiet pytań od początkującego Empty Re: Pakiet pytań od początkującego

Czw Sty 21, 2016 10:15 pm
Zapomniałem zapytać o jeszcze jednej ważnej rzeczy dla mnie z czym miewałem problem na pbfach. Jak przebiega u was czas. Jest to z góry ustalone? Czy jest możliwa różnica czasu fabuły kilku osób? Występuje tu synchronizacja co pewien czas lub mistrzowie gry ustalają jak ten czas mija? Lubię zachowywać realizm czasu i rozwoju postaci, a często widzę z tym ogromne zamieszanie.
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Pakiet pytań od początkującego 9tkhzk1/1Pakiet pytań od początkującego R0te38  (1/1)
KI:
Pakiet pytań od początkującego Left_bar_bleue0/0Pakiet pytań od początkującego Empty_bar_bleue  (0/0)

Pakiet pytań od początkującego Empty Re: Pakiet pytań od początkującego

Czw Sty 21, 2016 10:27 pm
W zasadzie nic się u nas nie kupuje i z kapsułkami sprawa jest o tyle luźna, że jest to prawie obojętne czy chodzisz, czy leżysz, stoisz, biegniesz, jedziesz samochodem albo lecisz samolotem. Chyba, że MG Ci każe inaczej albo sam Ci coś da i powie żebyś leciał, a w locie się okaże że tam jest bomba i bum. Jako część np. zadania.

Tutaj nie lecimy ciągiem dalszym fabuły. Jeżeli znasz Multiverse, to można rzec że mamy swoje universum, gdzie są tylko postaci wymienione w regulaminie. Soma to trafniej od Kisy określił. Po prostu inny trochę świat od tego, który znasz z mangi albo anime. Jeżeli chodzi o Ziemię to Genialny Żółw, Żuraw, Kami sama, Baba Gula, Karin, których spotkać nie jest łatwo i wpierw musisz jakieś zadania od MG wykonać albo trochę popisać na forum, więc nie ma tak łatwo.
Tutaj nie było Mr. Satana, Buu, Cella, Frezera i reszty złych bohaterów. Zero armii czerwonej wstęgi. Czasem ktoś będąc prowadzonym przez NPC może faktycznie spotkać androida, changelinga albo coś innego jako element zadania.

Najwyżej jak coś będzie nie tak to NPC zwróci Ci uwagę, żebyś poprawił coś, bo trochę jest sprzeczne z realiami u nas. Ciężko jest wszystko dokładnie rozpisać.

Z czasem to jest tak, że jedne osoby piszą sobie że im minęła godzina, a inne piszą że im minęły minuty, a sporo osób nawet nie pisze, że im cokolwiek mija. Pisząc z kimś w temacie musisz uwzględniać jego upływ czasu, ale pisząc samodzielnie możesz pisać że przeprowadziłem nawet pół roczny trening jeżeli uważasz że przyrosty są mało realne albo zbyt wolne. Tutaj sztywnej zasady nie ma. Nic tu nie synchronizujemy. Ewentualnie czasem zdarzają się skipy i ustalamy, że każdy gracz w jednym poście opisuje upływ 2 lat fabularnych. Skipy są po evencie, a jeden taki się właśnie kończy, ale jeszcze nie ustaliliśmy jaki skip zrobimy albo czy w ogóle skip czasowy będzie, więc generalnie czasem się nie musisz martwić.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Pakiet pytań od początkującego 9tkhzk2250/2250Pakiet pytań od początkującego R0te38  (2250/2250)
KI:
Pakiet pytań od początkującego Left_bar_bleue0/0Pakiet pytań od początkującego Empty_bar_bleue  (0/0)

Pakiet pytań od początkującego Empty Re: Pakiet pytań od początkującego

Czw Sty 21, 2016 10:51 pm
W sumie ciekawa, sprawa z przedmiotami, w obecnej chwili w sumie, przedmioty można otrzymać od MG. Choć właśnie ostatnio z jednym z administratorów rozmawialiśmy o kapsułkach, bo jednak sporo zawartości świata DB i DBZ brakuje, natomiast inna kwestia jak to dodać by nic nie zaburzyć.
Sponsored content

Pakiet pytań od początkującego Empty Re: Pakiet pytań od początkującego

Powrót do góry
Similar topics
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito