Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Go down
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Brak balansu między rasami. 9tkhzk1/1Brak balansu między rasami. R0te38  (1/1)
KI:
Brak balansu między rasami. Left_bar_bleue0/0Brak balansu między rasami. Empty_bar_bleue  (0/0)

Brak balansu między rasami. Empty Brak balansu między rasami.

Wto Lip 16, 2013 10:34 pm
Sytuacja z życia wzięta.

Ziemniak, czyli ja mam aurę wytrzymałości.
i Changeling ze stałą przemianą.

Co z tego, że mam aurę wytrzymałości skoro bezsensowne jest żebym po walce trzymał włączoną, bo niby pobierałoby mi HP skoro jest włączone.
Teraz jednak weźmy changelinga, który po prostu atakuje, wykorzystuje brak włączonej aury.
W takim przypadku to całe bilansowanie ras bierze na łeb i na szyję.

Bardziej obrazowo. Zaczęło 2 graczy w tym samym momencie.
1 saiyan
2 demon

Zarówno pierwszy jak i drugi idą łeb w łeb i w końcu saiyan osiąga SSJ4, a demon ostatnią formę.

Dochodzi między innymi do walki lub też saiyan idzie sobie spokojnie bez żadnej przemiany, a tu wpada mu z shunkanido demon, wali w niego eye beam i wali potężnym
Saiyan mimo potężnej przemiany nie mógł jej uruchomić przez to, że demon go sparaliżował. Tym samym walka kończy się po jednym głupim ataku.

Wg mnie powinno być tak, że aura/transy z niestałymi przemianami mogą włączać niezależnie od szybkości przeciwnika lub też powinno się HP i KI zostawiać wg tej najmocniejszej przemiany (Swoją drogą ten pomysł podawałem wieki temu, ale wtedy mechanicznie był uciążliwy, bo pisałem, że powinna wytrzymka i energia zostawać na poziomie maksymalnej osiągniętej przemiany)

Najłatwiej i też bardzo sprawiedliwie wg mnie stanie się i przywróci balans między rasami jak HP i KI będzie pozostawać na poziomie najmocniejszej przemiany.

Na moim przykładzie:
HP bez aury mam 1350
HP z aurą mam 4725

Oczywiście jak aury nie ma włączonej to wytrzymałość spada itd.
Hikaru
Hikaru
Liczba postów : 899
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Brak balansu między rasami. 9tkhzk0/0Brak balansu między rasami. R0te38  (0/0)
KI:
Brak balansu między rasami. Left_bar_bleue0/0Brak balansu między rasami. Empty_bar_bleue  (0/0)

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Wto Lip 16, 2013 10:48 pm
Tak samo jest z każda nie stałą przemianą jak ssj chociażby. Nie tu żadnego przełamania bilansu wg mnie. Nie warto nic zmieniać. Ja też kiedyś byłem słaby i musiałem jakoś sobie radzić. Nie było tak źle.
Xanas
Xanas
Liczba postów : 610
Data rejestracji : 31/10/2012


Identification Number
HP:
Brak balansu między rasami. 9tkhzk1127/1500Brak balansu między rasami. R0te38  (1127/1500)
KI:
Brak balansu między rasami. Left_bar_bleue0/0Brak balansu między rasami. Empty_bar_bleue  (0/0)

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Wto Lip 16, 2013 11:00 pm
Kurde , a ja nie narzekałem jak na 250 pktach wyrąbałeś z 5 000 hp. Też powinienem załozyć temat że to nie fair, bo wykorzystałeś coś co mogłeś.
Wyłączyłeś aurę= odsłoniłeś się, koniec.
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Brak balansu między rasami. 9tkhzk1/1Brak balansu między rasami. R0te38  (1/1)
KI:
Brak balansu między rasami. Left_bar_bleue0/0Brak balansu między rasami. Empty_bar_bleue  (0/0)

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Sro Lip 17, 2013 12:31 am
No dobra więc pytanie, czy aury oraz transy saiyan zabierają HP/KI tylko w walce czy też i poza nią?
Anonymous
Gość
Gość

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Sro Lip 17, 2013 12:54 am
Poza nią też. Chyba, że masz FPSJJ to wtedy jest inaczej.
Akron
Akron
Liczba postów : 25
Data rejestracji : 27/01/2013

Skąd : ... i po co?

Identification Number
HP:
Brak balansu między rasami. 9tkhzk0/0Brak balansu między rasami. R0te38  (0/0)
KI:
Brak balansu między rasami. Left_bar_bleue0/0Brak balansu między rasami. Empty_bar_bleue  (0/0)

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Sro Lip 17, 2013 12:55 pm
Jak na moje, to tylko w walce (jest wyraźnie napisane że np. -100KI/tura = ciężko tury liczyć poza walką, szczególnie jak jest parę osób i piszą nie po kolei).

edit: swoją drogą, po co miałby ktoś utrzymywać transy poza walką? to by mu chyba nic nie dawało oprócz wyglądu, nie? chyba że coś mnie ominęło w mechanice?
Xanas
Xanas
Liczba postów : 610
Data rejestracji : 31/10/2012


Identification Number
HP:
Brak balansu między rasami. 9tkhzk1127/1500Brak balansu między rasami. R0te38  (1127/1500)
KI:
Brak balansu między rasami. Left_bar_bleue0/0Brak balansu między rasami. Empty_bar_bleue  (0/0)

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Sro Lip 17, 2013 2:03 pm
tura = post więc jak to ciężko ?
Akron
Akron
Liczba postów : 25
Data rejestracji : 27/01/2013

Skąd : ... i po co?

Identification Number
HP:
Brak balansu między rasami. 9tkhzk0/0Brak balansu między rasami. R0te38  (0/0)
KI:
Brak balansu między rasami. Left_bar_bleue0/0Brak balansu między rasami. Empty_bar_bleue  (0/0)

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Sro Lip 17, 2013 3:55 pm
Aaa w ten sposób Very Happy nie no, bo te wydarzenia w poście nie są takie same jak w walce - w walce jest po prosu "uderzył przeciwnika/użył techniki", a w fabule mogę się rozpisać że przemierzyłem całą plażę wzdłuż 10 razy dla formy i to będzie trochę dłuższe, a zabierze tyle samo KI ile krótszy czas akcji w walce, o to mi chodziło Razz. Albo jeśli są 3 osoby rozmawiające ze sobą i mają nieustaloną kolejność rozmowy powiedzmy X, Z oraz Y, to np. X i Z wymieniają się postami a Y napisze co 5 post swoje przemyślenia i też mu zabierze mniej... wiem, zawiłe, ale staram się powiedzieć dlaczego dla mnie to nie było takie oczywiste. Jeśli tak stawiacie sprawę to nie mam nic do gadania, ofc.
Xanas
Xanas
Liczba postów : 610
Data rejestracji : 31/10/2012


Identification Number
HP:
Brak balansu między rasami. 9tkhzk1127/1500Brak balansu między rasami. R0te38  (1127/1500)
KI:
Brak balansu między rasami. Left_bar_bleue0/0Brak balansu między rasami. Empty_bar_bleue  (0/0)

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Sro Lip 17, 2013 5:22 pm
tura to post i tego sie trzymać, nieważne ile fabularnie ciosów okrążeń zrobisz xd
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Brak balansu między rasami. 9tkhzk2250/2250Brak balansu między rasami. R0te38  (2250/2250)
KI:
Brak balansu między rasami. Left_bar_bleue0/0Brak balansu między rasami. Empty_bar_bleue  (0/0)

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Sro Lip 17, 2013 6:26 pm
Może ja rzucę trochę światła na sytuację

.......

Brak balansu między rasami. Flat,550x550,075,f

I TAK NASTAŁA ŚWIATŁOŚĆ!!!.

A tak na poważnie, nigdzie nie jest napisane w regu że nie możesz uruchomić transa natychmiastowo, trans uruchamia się w okamgnieniu, około sekundy może mniej, więc zanim eye beam'em oberwiesz zdołasz spokojnie transa odpalić, no chyba że jesteś tak rozgarnięty że tego w poście nie zrobisz zaznaczając że zmieniasz się tuż przed momentem w którym otrzymujesz paraliż. Zrozumiem problemy z przemianą na początku, bo nawet Vegeta musiał się naprężyć jak do srania żeby się zmienić, ale potem On i Goku to odpalali sobie takiego ssj tak jakby ktoś zapalił światło w pokoju.
Akron
Akron
Liczba postów : 25
Data rejestracji : 27/01/2013

Skąd : ... i po co?

Identification Number
HP:
Brak balansu między rasami. 9tkhzk0/0Brak balansu między rasami. R0te38  (0/0)
KI:
Brak balansu między rasami. Left_bar_bleue0/0Brak balansu między rasami. Empty_bar_bleue  (0/0)

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Sro Lip 17, 2013 7:01 pm
Mój Mistrz & Władca wyjaśnił wszystko, nie będzie więcej pytań pewnie Very Happy
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Brak balansu między rasami. 9tkhzk1/1Brak balansu między rasami. R0te38  (1/1)
KI:
Brak balansu między rasami. Left_bar_bleue0/0Brak balansu między rasami. Empty_bar_bleue  (0/0)

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Sro Lip 17, 2013 7:08 pm
Czyli Al nie ważne, że przeciwnik ma szybkości 500x więcej i ma eye beama i on zaczyna, to mimo że ja piszę jako drugi to mogę aurę mieć odpaloną przed walnięciem tym eye beamem?
To tak dla totalnej jasności pytanie! Już wtedy nawet na słońcu jaśniej nie będzie.
Hikaru
Hikaru
Liczba postów : 899
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Brak balansu między rasami. 9tkhzk0/0Brak balansu między rasami. R0te38  (0/0)
KI:
Brak balansu między rasami. Left_bar_bleue0/0Brak balansu między rasami. Empty_bar_bleue  (0/0)

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Sro Lip 17, 2013 8:26 pm
Tak Riki. Każdy nawet o pięćset razy słabszy ktoś ma możliwość obrony w postaci włączenia transu, chyba, że mg napisze, że to atak assasinowy z ukrycia i nie dałeś rady go wyczuć w żaden sposób, ale tylko mg/admin mógłby coś takiego zrobić i raczej jedynie przy npcu, a nie z graczami. Swoją drogą to ciekawy pomysł do wprowadzenia do regu z takim atakiem z zaskoczenia bo w DB się takie ataki zdarzały choć rzadko. Cóż, pewnie nie wyszło by to zbyt dobrze w praniu, ale pomysł ciekawy.
Xanas
Xanas
Liczba postów : 610
Data rejestracji : 31/10/2012


Identification Number
HP:
Brak balansu między rasami. 9tkhzk1127/1500Brak balansu między rasami. R0te38  (1127/1500)
KI:
Brak balansu między rasami. Left_bar_bleue0/0Brak balansu między rasami. Empty_bar_bleue  (0/0)

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Sro Lip 17, 2013 9:14 pm
tak, tylko to jest akcja neutralna, a akcje neutralna możesz robić w poście przeciwnika?
Hikaru
Hikaru
Liczba postów : 899
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Brak balansu między rasami. 9tkhzk0/0Brak balansu między rasami. R0te38  (0/0)
KI:
Brak balansu między rasami. Left_bar_bleue0/0Brak balansu między rasami. Empty_bar_bleue  (0/0)

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Sro Lip 17, 2013 10:18 pm
Można się podrapać po nosie kiedy ruch robi przeciwnik prawda ? A to przecież też akcja neutralna. Nie wszystko można zrobić kiedy przeciwnik robi swój ruch, ale takie rzeczy jak aura czy forma, którą masz opanowaną możesz aktywować.. oczywiście nie wbić nagle wyższy poziom, którego wcześniej nie miałeś.
Sponsored content

Brak balansu między rasami. Empty Re: Brak balansu między rasami.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito