Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Go down
Hazard
Hazard
Don Hazardo
Liczba postów : 928
Data rejestracji : 28/05/2012

Skąd : Bydgoszcz

Identification Number
HP:
Nowa postać 9tkhzk800/800Nowa postać R0te38  (800/800)
KI:
Nowa postać Left_bar_bleue0/0Nowa postać Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowa postać Empty Nowa postać

Wto Wrz 05, 2017 2:14 pm
Hej, jak mogliście zauważyć, wróciłem po dość długiej nieobecności. Z początku zamierzałem jedynie wbijać na sb i rozmawiać, ostatnio jednak postanowiłem dać sobie jeszcze jedną, być może ostatnią szansę, na aktywny powrót do pisania. Procedura w takich przypadkach jest następująca - graczowi odejmuje się połowę zgromadzonych dotychczas punktów. Ja nie mam serca robić tego Hazard'owi (na pewnym pułapie strata połowy mocy robi ogromną różnicę) dlatego postanowiłem zakończyć jego przygodę. 5 lat pisania, wbicie trzech z czterech stadiów SSJ, niezapomniane historie, wspaniałe walki - z bólem serca rozstaje się z Haz'em. Być może w przyszłości rozwinę jego historię w temacie "Epizody", czas pokaże.

Zdecydowałem się zacząć grać od nowa... no może nie do końca, tu przechodzę do meritum. Chciałbym poznać waszą opinię na temat tego, czy mógłbym na nowej postaci posiadać swego rodzaju handicap. Jakby miało to wyglądać? Zamiast obcinać staty o połowę, zacząłbym grę z jeszcze mniejszą pulą punktów (10/15/20% - do ustalenia), jednak w ramach rekompensaty otrzymałbym "na start" (lub "odziedziczył po starej postaci) część technik - do ustalenia czy byłaby to połowa, czy kilka słabszych + jedna dobra, czy 2/3 średnie. Druga opcja to mały pakiet początkowych technik (dla przykładu latanie, kiaiho i jakaś słabsza ofensywna) + pierwsza przemiana danej rasy. Jak się na to zapatrujecie? Smile
Vvien
Vvien
Liczba postów : 1307
Data rejestracji : 05/02/2016


Identification Number
HP:
Nowa postać 9tkhzk1510/1510Nowa postać R0te38  (1510/1510)
KI:
Nowa postać Left_bar_bleue0/0Nowa postać Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowa postać Empty Re: Nowa postać

Wto Wrz 05, 2017 3:18 pm
Będzie trzeba się w tej kwestii naradzić, z góry mogę powiedzieć, że nie widzę w tego typu rozwiązaniach jakiegokolwiek problemu. Jednakże, jeśli już z Al'em i Razielem zdecydujemy się o ostatecznym rozwiązaniu, byłabym raczej skłonna na coś w stylu "pakietu startowego" i nie dawanie jakichkolwiek potężnych tudzież rzadkich technik. Zgłoszę to do Al'a oraz Raziela Smile jeśli jeszcze nie przeczytali tego tematu, porozmawiamy o twoim przypadku i zobaczymy co to będzie. Proszę jedynie o trochę cierpliwości.
Soma
Soma
Liczba postów : 265
Data rejestracji : 26/03/2014


Identification Number
HP:
Nowa postać 9tkhzk0/0Nowa postać R0te38  (0/0)
KI:
Nowa postać Left_bar_bleue0/0Nowa postać Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowa postać Empty Re: Nowa postać

Wto Wrz 05, 2017 4:39 pm
Hmmm... Nowa postać to nowa postać, szczególnie, że chcesz wracać po nieobecności. Jak dla mnie start powinien być w takim przypadku od zera. Zapewne jednak u innych wygra potrzeba przyjęcia cię ponownie, więc skłaniałbym się ku zostawieniu 10% pkt i technik tylko z przedziału "do nauki samemu". Jeżeli nowa postać bedize innej rasy to trudno. Takie moje zdanie.
Raziel
Raziel
Succub Admin
Succub Admin
Liczba postów : 1140
Data rejestracji : 19/03/2013

Skąd : Rzeszów

Identification Number
HP:
Nowa postać 9tkhzk750/750Nowa postać R0te38  (750/750)
KI:
Nowa postać Left_bar_bleue0/0Nowa postać Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowa postać Empty Re: Nowa postać

Wto Wrz 05, 2017 6:16 pm
Dałbym właśnie taki pakiet startowy. Z 4 lub 5 technik do nauczenia samemu. Żadnej przemiany.

The author of this message was banned from the forum - See the message

Vita Ora
Vita Ora
Admin
Admin
Liczba postów : 806
Data rejestracji : 23/07/2013

Skąd : Kraków

Identification Number
HP:
Nowa postać 9tkhzk500/500Nowa postać R0te38  (500/500)
KI:
Nowa postać Left_bar_bleue0/0Nowa postać Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowa postać Empty Re: Nowa postać

Sro Wrz 06, 2017 8:41 pm
W tym przypadku muszę zgodzić się z Rotą. O ile Hazia lubię nieprzeciętnie ( :*** ), o tyle uważam, że jest to pewien przejaw niesprawiedliwości i kolesiostwa, dawać mu fory na start. Żeby jeszcze był dziewczyną... ;D hehe, a tak to nie powinien dostawać taryfy ulgowej. Bo i jak potem oceniać, kto na taką ulgę zasługuje, a kto nie? Lepiej nie robić wyjątków, a jestem pewna, że Haz szybko nadrobi zaległości.

Zawsze może przecież jednak obciąć staty Haza i grać nim. A jeśli nowa postać, to od podstaw.
Raziel
Raziel
Succub Admin
Succub Admin
Liczba postów : 1140
Data rejestracji : 19/03/2013

Skąd : Rzeszów

Identification Number
HP:
Nowa postać 9tkhzk750/750Nowa postać R0te38  (750/750)
KI:
Nowa postać Left_bar_bleue0/0Nowa postać Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowa postać Empty Re: Nowa postać

Sro Wrz 06, 2017 8:54 pm
Zacznę od tego, że jest zasada. Każda osoba, która wraca i ma swoją kartę postaci oraz wszystkie statystyki może zacząć grać nową postacią, albo starą. W tym celu tnie się statystyki. Każda osoba, która wracała to miała. Ty Xal też. Na postaci Xalantha ucieliśmy statystyki. Jednak kiedy przeszłaś na Rotę to stwierdziłaś, że chcesz zacząć od zera. Przyjęliśmy twoją decyzję. Jednakże mogłaś też mieć przecięte statystyki z Xalantha i nie zaczynać od zera. Przy okazji. Bonus dla nowych dalej cię obowiązuje. Dostaje się go przy każdym treningu. Więc nic nie straciłaś.
Hazard zaś zaproponował różne wyjścia z tej sytuacji, gdyż jemu zależy na grze nową postacią. A jako, że ma Haza to może wziąć część statystyk, wedle naszej niepisanej zasady. I tak chce tylko kilka procent i zamienić resztę na kilka technik startowych, a równie dobrze mógł brać połowę swojej mocy. Tak więc nie rozumiem o jakim kolesiostwie tu mowa. Przy okazji Vulfi. Ty też jak wróciłaś miałaś statystyki przecięte na połowę.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Nowa postać 9tkhzk2250/2250Nowa postać R0te38  (2250/2250)
KI:
Nowa postać Left_bar_bleue0/0Nowa postać Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowa postać Empty Re: Nowa postać

Sro Wrz 06, 2017 9:32 pm
Pomijając co Raz napisał, Haz na dodatek zaproponował zachowanie tylko 10 - 20% cech a nie 50% co jest wyciągnięciem ręki w stronę osób które mogą być sceptyczne lub poczują się traktowane nie fair. Na dodatek zapytał się tutaj nie tylko nas, ale i graczy. Przypominam, że jak dotąd każdemu obcinaliśmy cechy o 50% i co więcej były przypadki zmiany rasy przy powrocie.

Rociu wydaje mi się, że gdybyśmy nie przedstawili ci tej opcji, jak najbardziej miałabyś rację, ale przecież sama korzystałaś z opcji powrotu Smile .Więc chyba przystanie na jedną z bardziej tnących opcji jak wspomniane 10% byłoby fair. Wszakże jak wszyscy do wszyscy.

Podoba mi się propozycja Somy, te 10 - 15% żebyś sobie zachował, i wziął coś z technik ogólnych i rasowych które mają podpisane "do nauki samemu"

Oczywiście żadnego transa na start.

The author of this message was banned from the forum - See the message

Vita Ora
Vita Ora
Admin
Admin
Liczba postów : 806
Data rejestracji : 23/07/2013

Skąd : Kraków

Identification Number
HP:
Nowa postać 9tkhzk500/500Nowa postać R0te38  (500/500)
KI:
Nowa postać Left_bar_bleue0/0Nowa postać Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowa postać Empty Re: Nowa postać

Czw Wrz 07, 2017 10:30 am
I tu znowu popieram Rotę. To prawda, Hazard dostanie boosta za pół darmo i to będzie niesprawiedliwe w stosunku do graczy nowych, którzy będą się wolniej rozwijać.

A co do Vulfili - no właśnie. Wróciłam, obcięto mi statystyki i się na to zgodziłam. Nie dostawałam żadnych taryf ulgowych.

Jeśli po powrocie wraca się do starej postaci, wtedy obcięcie statystyk i gra się dalej. Jeśli tworzy się nową to na równych zasadach ze wszystkimi.

Haz, myślę, że dasz sobie radę bez wspomagaczy Wink Zastanów się, czy na pewną są ci tak niezbędne.
Xanas
Xanas
Liczba postów : 610
Data rejestracji : 31/10/2012


Identification Number
HP:
Nowa postać 9tkhzk1127/1500Nowa postać R0te38  (1127/1500)
KI:
Nowa postać Left_bar_bleue0/0Nowa postać Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowa postać Empty Re: Nowa postać

Pią Wrz 08, 2017 10:13 am
Jak dla mnie, dla nowej postaci żadnych procentów. ewentualnie jak kp będzie dobra to admini mogą dać DO 5k PL bonusu dla ułatwienia za starą postać. Żadnych procentów. Smile
dihhi
dihhi
Liczba postów : 5
Data rejestracji : 22/03/2018

Nowa postać Empty Re: Nowa postać

Nie Mar 25, 2018 2:39 pm
Warto w tym temacie doradzić się znajomych. Moim zdaniem jest to dość dobre rozwiązanie Smile
Sponsored content

Nowa postać Empty Re: Nowa postać

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito