Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Go down
Tatsuya
Tatsuya
Liczba postów : 4
Data rejestracji : 22/01/2018


Identification Number
HP:
Parę pomysłów od świeżaka.  9tkhzk0/0Parę pomysłów od świeżaka.  R0te38  (0/0)
KI:
Parę pomysłów od świeżaka.  Left_bar_bleue0/0Parę pomysłów od świeżaka.  Empty_bar_bleue  (0/0)

Parę pomysłów od świeżaka.  Empty Parę pomysłów od świeżaka.

Pią Sty 26, 2018 1:22 pm
Na wstępie powiem, że nie mam zamiaru nikogo urazić. Chciałbym tylko podzielić się refleksjami na temat tego co zaobserwowałem.

Otóż moim zdaniem forum jest nieco przestarzałe. Chodzi głównie o przemiany.

Na początek chciałbym zaproponować odejście od fillera jakim było DB GT i zastąpienie przemian tymi z DB Super.

Pytałem o to na shoutbox'ie i pewien użytkownik powiedział, że nie da się tego zbalansować. Otóż da się w prosty sposób zrobić to bez balansu. Otóż proponuję usunąć golden oozaru oraz ssj4 i zastąpić je SSJG i SSJB, to samo tyczy się przemiany Changelinga, zamiast 5 formy dać formę Gold.


Chciałbym również zaproponować nowe rasy.

- Bogowie zniszczenia
- Anioły (tylko NPC)
- Rasa tzw. innych

co mam na myśli przez rasę innych ? Otóż stworzenie postaci która wygląda jak np. Toppo, Jiren, Hit czy jakkolwiek chce. Taka rasa miałaby możliwość nauki potężniejszych technik (np. techniki Hita) w zamian za brak jakichkolwiek przemian.

A teraz wyjaśnię po co w ogóle się w to bawić.

Jak wiemy Dragon Ball Super jest teraz na topie. Mimo swojej cukierkowości przyciąga rzeszę widzów. Co za tym idzie wiele osób jara się takim Jirenem czy też Ultra Insynktem. Możliwość gry jako SSJB mogłaby skutecznie zachęcić gracza do założenia postaci, bo po prostu jest to teraz na topie. Co do dodania ras byłoby to bardziej dla rozwinięcia fabularnego, które również przyciąga graczy.


Druga zmiana jaką chciałbym zaproponować, to zmiana w przeprowadzaniu treningów.

Z doświadczenia wiem, że treningi czasowe skutecznie zniechęcają do gry. Po prostu gracz czeka i się nudzi. Ale wiemy dobrze, że trzeba uniknąć sytuacji w której ktoś będzie maniaczył na treningach i nic więcej nie robił. Sposobem na to jest ograniczenie ilościowe treningu. Proponowałbym zamiast odstępów czasowych dać limit 3 treningów na cały miesiąc. Oczywiśćie nie znam się dobrze na waszej mechanice i to już ktoś o wiele bardziej kompetentny niż Ja by ustalił ile czego tam można dostać za jeden trening.


Trzecią zmianą, chociaż do końca nie wiem, czy już tego nie macie, jest wprowadzenie możliwości posiadania multikonta.

Powód jest dość prosty. Im więcej macie w zalogowanych, tym większa szansa, że ktoś się zdecyduje na grę. Bo nowy użytkownik nie wie (tak jak i Ja) czy dane konto jest czyimś multi czy też jest to inna osoba, a jak już zrobi KP, to czemu miałby nie zagrać.


Wszystkie podane punkty sprawdziły się kiedy przeprowadzałem reset na forum na którym jestem administratorem, Was znalazłem po wymianie właśnie.

Dlatego jeśli chcecie mogę troszkę u Was popracować a nawet jeśli chcecie jakoś odświeżyć grafikę to bym jakiegoś murzyna ze sobą przyprowadził Very Happy

W każdym razie zapraszałem dwóch znajomych tutaj i odepchnęła ich właśnie przemiana w SSJ4, że nie ma aktualnych poziomów i tak dalej. Oraz te treningi.

Ale hej, jestem noobkiem w PBF o Db i nie mam bladego pojęcia, czy na 100% się to sprawdzi. Jednak zachęcam do zmian cieplutko Smile

Vita Ora
Vita Ora
Admin
Admin
Liczba postów : 806
Data rejestracji : 23/07/2013

Skąd : Kraków

Identification Number
HP:
Parę pomysłów od świeżaka.  9tkhzk500/500Parę pomysłów od świeżaka.  R0te38  (500/500)
KI:
Parę pomysłów od świeżaka.  Left_bar_bleue0/0Parę pomysłów od świeżaka.  Empty_bar_bleue  (0/0)

Parę pomysłów od świeżaka.  Empty Re: Parę pomysłów od świeżaka.

Pią Sty 26, 2018 1:42 pm
Cześć Tatsuya Smile Zawsze fajnie powitać osobę, która ma werwę i chęć do pomocy w ulepszaniu forum. Dziękujemy za wszystkie sugestie i weźmiemy je pod uwagę.

Dla twojej informacji obecnie prowadzimy równolegle 3 projekty:

1. Nowy Layout - Właścicielem projektu jest Reito. To będzie odpowiedź na to, co zauważyłeś. Wygląd forum musi zostać odświeżony i właśnie nad tym pracujemy. Łap, tutaj jest temat dot. nowego wyglądu: https://dbng.forumpl.net/t1397-nowy-layout-forum . Jeśli masz jakieś fajne pomysły, zgłoś je tam, na pewno weźmiemy pod uwagę. Ewentualnie pisz do mnie lub Reito Wink

2. Nowa mechanika i nowa era - Właścicielką projektu jest Vvien. Ten projekt dotyczy całkowitego reworku obecnej mechaniki, w to wlicza się też techniki, przemiany, rasy, umiejętności przedmioty itp. Ostatnio pisałam o tym w ogłoszeniach, tam znajdziesz kilka ciekawych informacji na ten temat: https://dbng.forumpl.net/t528p75-ogloszenia#24204

3. Event Smoczy Oddech - Właścicielem projektu jest Van'D. To jest event fabularny, w którym każdy może wziąć udział. Jeśli chcesz dołączyć, to daj znać w tym temacie: https://dbng.forumpl.net/t546-eventy#23925 Tam jest też info o fabule eventu.

Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Parę pomysłów od świeżaka.  9tkhzk2250/2250Parę pomysłów od świeżaka.  R0te38  (2250/2250)
KI:
Parę pomysłów od świeżaka.  Left_bar_bleue0/0Parę pomysłów od świeżaka.  Empty_bar_bleue  (0/0)

Parę pomysłów od świeżaka.  Empty Re: Parę pomysłów od świeżaka.

Pią Sty 26, 2018 5:16 pm
Ja się wypowiem  co do przemian. Ja rozważałem dokładnie taką samą formę rozwoju by zstąpić golden oozaru Super Saiyan Godem jako formę przejściową. Choć zgadzam się że GT to filler, ma ona swoją grupę fanów i zastanawiałem się czy nie rozdzielić tego pomiędzy wyborem Golden Oozaru a Super Saiyan Godem, będzie wybór kto co woli i dodało by to jakieś zróżnicowanie.

Osobiście sam woglę Super Saiyan blue i nie mogę się doczekać nowej formy Vegety hahahah.

Swoją drogą wraz z dodaniem Ssb można też za ciosem pójść i wrzucić Golden Form dla Furitzów (tak ich nazywam hihi).

Z treningami się zgodzę, wymagają zmian, obecna forma trenowania głównie wynika, z tego, że wiele lat tamu stosowaliśmy treningi na zasadzie opisywania mini historii, te natomiast nie tylko nużyły, ale co gorsza powodowały wypalenie graczy z pomysłów. Obecna forma wyeliminowała drugi czynnik, ale masz rację pierwszego nie usunęła. W sumie można rozważyć taką formę trenowania, sądzę że warto to wypróbować.

Hmm. Z aniołów faktycznie można zrobić NPC. Tylko nie wiem jak z bogami zniszczenia, oni chyba byli wybierani z pośród śmiertelników hym. Natomiast inne rasy to nie jest zły pomysł, choć wiem że Konatsianie nie są kanoniczni, to jednak ta rasa też była fajna (sam designu Jirena nie lubię, ale Dyspo to inna sprawa hehe)

W sumie tyle z mojej opinii i trzech groszy ^^
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Parę pomysłów od świeżaka.  9tkhzk1/1Parę pomysłów od świeżaka.  R0te38  (1/1)
KI:
Parę pomysłów od świeżaka.  Left_bar_bleue0/0Parę pomysłów od świeżaka.  Empty_bar_bleue  (0/0)

Parę pomysłów od świeżaka.  Empty Re: Parę pomysłów od świeżaka.

Pią Sty 26, 2018 6:32 pm
Mnie trochę bawi stwierdzenie nowej osoby: przestarzałe forum xD

Ciekaw jestem czy jak kolega pójdzie gdzieś pracować to czy pierwszego dnia powie prezesowi tej firmy, że "najpierw sprzedałbym te maszyny, a kupił tamte, bo wtedy firma będzie lepiej działać" xD
Tak sobie wyobraziłem czytając temat.

Być może administracja nie zmienia form, ponieważ wolą SSJ4 i golden oozaru, a może kanon GT traktują lepiej niż kanon Super, który powstał po latach? To znaczy generalnie też wolałbym żeby było w kierunku SUPER i wprowadzenie ultra instynktu, ale nie powiem... ścieżka prowadząca do SSJ4 jak i sama forma też jest ciekawa.
Według mnie wprowadzanie w tej chwili transów Supera ma pewną problematykę.
O ile Ultra instynkt może mieć każda rasa, to Goku z ultrasem "radzi sobie" z Jirenem, który cholera wie czy ten ultrta już wykorzystuje czy po prostu jest jakimś totalnie przekokszonym gnomem - a to z kolei pozwalałoby sugerować, że są wybitne jednostki, które niewiadomo jak mogą być tak silne jak ktoś z ultrasem.
Zresztą w Super było stwierdzenie, że bogiem zniszczenia może zostać każdy kto ma chęć niszczenia i jest dość mocny, żeby na tego boga go mianować. Pewnie póki się turniej nie skończy ciężko byłoby zrobić sensowne odzwierciedlenie Supera w mechanice Smile
Vvien
Vvien
Liczba postów : 1307
Data rejestracji : 05/02/2016


Identification Number
HP:
Parę pomysłów od świeżaka.  9tkhzk1510/1510Parę pomysłów od świeżaka.  R0te38  (1510/1510)
KI:
Parę pomysłów od świeżaka.  Left_bar_bleue0/0Parę pomysłów od świeżaka.  Empty_bar_bleue  (0/0)

Parę pomysłów od świeżaka.  Empty Re: Parę pomysłów od świeżaka.

Pią Sty 26, 2018 7:25 pm
Hej, pracuje obecnie nad mechaniką, jak i wieloma aspektami forum pod względami o których wspominała już nasza administratorka Vulfila. Niestety nie mogę podać za wiele informacji, ale mogę zapewnić co do pewnych kwestii:

*Część z elementów serii Dragon Ball Super będą wprowadzone do świata DBNG z nową edycją, jednakże elementy GT pozostaną w zmodyfikowanej i przyjaźniejszej formie.
*O rasach, jak to określiłeś "innych" było parę spoilerów tu i ówdzie na chatbox'ie. Jest to wymagający projekt, który będzie w późnych fazach budowy DBNG. O tym zapewne usłyszycie już niedługo, już oficjalnie w ogłoszeniach, ale owy projekt da multum możliwości dla graczy, którzy to właśnie ukochali takie postacie jak Hit, Botamo, Ginju etc.
*Nowy system walki umożliwi multum opcji tworzenia własnego stylu w sposób dość zbalansowany, a więc techniki postaci z całego uniwersum Dragon Ball z pewnością znajdą się na liście wraz z nową edycją, bądź będą dodatkowo wprowadzane w trakcie.
*Wracając do ras jak anioły etc. mam zapięte usta. Przy okazji jako ciekawostkę dodam, że "Bóg Zniszczenia" to ranga w uniwersum Dragon Ball Super, a nie rasa. W każdym razie, przekonacie się z czasem w oficjalnych ogłoszeniach.
*Idziemy prostym założeniem, skoro użytkownik może być ukarany banem za multi konto = to oznacza, że nie ma na naszym forum multi kont. Jest jednak parę czynników z których pewnością będę dyskutowała na ten temat, a są ważne napomknięcia.

Dzięki za feedback i słowa otuchy. Ciężko pracujemy i DBNG czekają ogromne zmiany, wraz z nadejściem nowej edycji. Zachęcam do gry jeszcze w starej edycji bądź obserwacje i grę wraz z pojawieniem się nowej edycji.

Przy okazji:
*Jak już Rikimaru wspomniał, tak...ultra instynkt to nie przemiana, to jest zdolność wyuczona którą mógłby opanować każdy, a w każdym razie wskazówki ze serii DBS kierują ku tej teorii.
*Nie krępujcie się z dalszym dzieleniem się pomysłami, choć lista zmian jest ogromna i większość czynników jest w fazie prac. Także zachęcam do podsuwania pomysłów dla przedmiotów w temacie: https://dbng.forumpl.net/t1422-przedmioty-dbng-nowej-edycji-zaproponuj-cos-od-siebie

Pozdrawiam
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Parę pomysłów od świeżaka.  9tkhzk0/0Parę pomysłów od świeżaka.  R0te38  (0/0)
KI:
Parę pomysłów od świeżaka.  Left_bar_bleue0/0Parę pomysłów od świeżaka.  Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Parę pomysłów od świeżaka.  Empty Re: Parę pomysłów od świeżaka.

Wto Sty 30, 2018 6:45 pm
Dzięki za opinie. Zawsze warto podyskutować na różne tematy. Tym bardziej, że masz swoje forum i wiesz z czym je się te PBFy.

Problem z SSJG i SSJB polega też na tym, że odpowiedniki tych przemian trzeba będzie wprowadzić także u innych ras. Nie jest to oczywiscie nie do zrobienia ale wymaga pracy i pokombinowania tak, aby wszystko było zgodne z mechaniką i światem DB.


Odnośnie treningów, mieliśmy podobny system już wcześniej i niestety się nie sprawdził. Realia forum są takie, ze gracze nie piszą po kilka postów dziennie. Efekt był taki, że w fabule gracz niewiele zrobił ale punktacji z treningów uzbierał na SSJ 2. System, który w tej chwili mamy jest najlepszym możliwym osiągniętym kompromisem równowagi punktów i postępu postaci w fabule.


Multikonta to bałagan na forum. Moim zdaniem lepiej mieć mniej graczy zarejestrowanych w statystykach niż X kont. Nie zaprzeczam, ludzie bardziej z pasja do pisania mają więcej zabawy w grze. Jednak, jak ktoś np zachoruje na dłużej, może wstrzymać realnie fabułę kilku innym osobom. Na koncie Y wywinie jakiś brzydki numer i kogo trzeba ukarać? A potem jeszcze tłumaczenia w stylu, bo to brat nie ja. A tak znasz osobę i jesteś w stanie po wpisać zorientować się, że to nie ona. Lepiej mieć mniej, a porządek nisz chaos.
Sponsored content

Parę pomysłów od świeżaka.  Empty Re: Parę pomysłów od świeżaka.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito