Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Go down
Kanade
Kanade
Ciasteczkowa Bogini
Liczba postów : 715
Data rejestracji : 29/10/2012


Identification Number
HP:
Co z tym kai kai 9tkhzk1000/1000Co z tym kai kai R0te38  (1000/1000)
KI:
Co z tym kai kai Left_bar_bleue0/0Co z tym kai kai Empty_bar_bleue  (0/0)

Co z tym kai kai Empty Co z tym kai kai

Czw Lis 17, 2016 3:53 pm
Otóż mam pierwszy poziom tej techniki. Przez cały ten czas, od kiedy go mam, po ustaleniu osobistym z prowadzącym mnie mg, odbywałam przeróżne teleporty na różne odległości. Nikt nie protestował.
Po paru latach okazało się, że jednak muszę to gdzieś zgłaszać. W związku z tym nurtują mnie dwie zasadnicze kwestie:
1. Dlaczego do tej pory wystarczyło ustalenie prywatne z aktualnym mg?
2. Jak ma się to odbywać technicznie? Bo co za każdym razem muszę wysyłać telekinezą wiadomość do np. Enmy i liczyć na to, że ktoś wejdzie na NPC i mi nim odpisze, że mogę skakać? A do tego zaznaczać to w jakimś temacie? Sami rozumiecie, że technicznie to dość skomplikowane i wymagające dodatkowych dwóch wpisów. Co więcej przecież mg, który mnie prowadzi, skoro zgodził się prywatnie, to tym bardziej potwierdzi to takim Enmą, tylko po co rozpieprzać procedurę?
Anonymous
Gość
Gość

Co z tym kai kai Empty Re: Co z tym kai kai

Czw Lis 17, 2016 4:20 pm
Jak dla mnie to zwykła głupota i niepotrzebne zniechęcanie gracza. Jeśli gracz nauczył się teleportacji/kai kai, to powinien sobie skakać gdzie chce i jak mu się chce. Przesadzacie lekko z tą kontrolą. ~~ Kisa.

Edit
Dobra, shunknaido nie ma w wymogach pozwolenia na teleport więc jest ok. Fabularnie to nawet ma sens, bo nie można z zaświatów bez wiedzy przechodzić do świata żywych według DB.


Ostatnio zmieniony przez Kisa dnia Czw Lis 17, 2016 6:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Co z tym kai kai 9tkhzk0/0Co z tym kai kai R0te38  (0/0)
KI:
Co z tym kai kai Left_bar_bleue0/0Co z tym kai kai Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Co z tym kai kai Empty Re: Co z tym kai kai

Czw Lis 17, 2016 5:08 pm
Może niekoniecznie, gdzie chce i jak chce ale, żeby MG/Admin przynajmniej wiedział. Wydaje mi się, że porozumienie słowne powinno wystarczyć..

Albo przy teleportacji w ZT dopisać - zgoda od X i wtedy MG/admini wyjaśniają to miedzy sobą nie krzywdząc gracza.
Kanade
Kanade
Ciasteczkowa Bogini
Liczba postów : 715
Data rejestracji : 29/10/2012


Identification Number
HP:
Co z tym kai kai 9tkhzk1000/1000Co z tym kai kai R0te38  (1000/1000)
KI:
Co z tym kai kai Left_bar_bleue0/0Co z tym kai kai Empty_bar_bleue  (0/0)

Co z tym kai kai Empty Re: Co z tym kai kai

Czw Lis 17, 2016 5:39 pm
No właśnie, to nasuwa kolejną wątpliwość. Wg. regulaminu trzeba mieć zgode na opuszczenie planety zawsze, a np. Hik i Haz często swoją techniką zmieniają miejsca i co wtedy? A Xanas nawet jak miał statek to nie mógł wylecieć z planety, chociaż regulamin mówi, że tacy gracze mogą. Nadal pozostaje pytanie jak ma wyglądać procedura zgody. No i przede wszystkim uważam, że to słaby przepis, który ogranicza graczowi korzystanie z technik.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Co z tym kai kai 9tkhzk2250/2250Co z tym kai kai R0te38  (2250/2250)
KI:
Co z tym kai kai Left_bar_bleue0/0Co z tym kai kai Empty_bar_bleue  (0/0)

Co z tym kai kai Empty Re: Co z tym kai kai

Czw Lis 17, 2016 6:27 pm
1. Jak Kuro powiedział, gdzie jest informacja o zgodzie od kogoś? Ja tam jej nie widzę. Ma rację, wystarczyło napisać zamiast robić spam w tym temacie.

2. Kisa przy kreacji bogów były nalegania o ograniczeniu rasy szczególnie Kai Kai, by bogowie nie fikali gdzie chcą. Graczy to nie do tyczy, tylko bogów. Samo Shunkanido wymaga sporo pracy w opanowaniu czy zdobyciu, ale bogowie mają je na wyciągnięcie ręki. Jakoś to trzeba ograniczyć w jakiejś formie. A jak dodamy to co dopisałaś, tym bardziej wymaga jakiegoś rozwiązania.

3. Hik graczy nie - bogów, to było pierwsze ograniczenie umieszczone, gdyż dużo ludzi uważało, że takie Kai Kaiowanie na wyciągnięcie ręki na niskim pl byłoby upierdliwe, bądź niesprawiedliwe.

Nie widzę problemów by to zmienić, ale musiałbym przysiąść. By po prostu nikt tego nie nadużywał w przyszłości.
Soma
Soma
Liczba postów : 265
Data rejestracji : 26/03/2014


Identification Number
HP:
Co z tym kai kai 9tkhzk0/0Co z tym kai kai R0te38  (0/0)
KI:
Co z tym kai kai Left_bar_bleue0/0Co z tym kai kai Empty_bar_bleue  (0/0)

Co z tym kai kai Empty Re: Co z tym kai kai

Pią Lis 18, 2016 1:32 am
To trochę tak jakby ktoś się przyznał, że przez kilka lat był kieszonkowcem, a jak w końcu znalazł się ktoś kto na to zwrócił uwagę to nagle złodziej się tłumaczy "ale przecież od kilku lat nikomu to nie przeszkadzało". Cóż, jest to tylko dowód na to, że przez kilka lat zarówno boginka jak i mg, albo nie zadali sobie najmniejszego trudu żeby przeczytać efekt tej techniki, albo, ze po prostu wszyscy mają na te zasady wyrąbane. Obstawiam, ze zaistniały tutaj obie opcje jednocześnie.

Zastanawia mnie jak to jest, ze ludzie wyciagają "tepanie" za pomocą Shunkannido i kompletnie nie sprawdzają tego, że ta technika tez jest ograniczona do momentu osiagnięcia pewnego PL, a fakt, że obie postacie, które ją znają mają potężny PL? Zapracowali na to i tyle.

Znieśmy ograniczenia Kai Kai, bo przecież nie ma ogólnego przeświadczenia, że techniki bogów są OP.

Tak ogólnie to polecam po prostu sobie poczytać np opisy, wymagania, efekty technik, a potem dopiero wyjasniać sobie nieścisłości. Przy I poziomie Kai Kai można przeczytać coś takiego:

"Efekt: przemieszczanie się w obrębie 1 obszaru (czyt. w obszarze podforum np. tylko w obrębie pozostałych miejsc na Ziemi) oraz na dowolną planetę (tylko za pozwoleniem Kaioshina/Emmy Daio/Admina/Opiekuna rasy lub na planetę którą się opiekuje przełożony Kaioshin) - brak ograniczenia tygodniowego; "

Niech ktos mi odpowie na pytanie, co tutaj jest takiego niejasnego? scratch
Vvien
Vvien
Liczba postów : 1307
Data rejestracji : 05/02/2016


Identification Number
HP:
Co z tym kai kai 9tkhzk1510/1510Co z tym kai kai R0te38  (1510/1510)
KI:
Co z tym kai kai Left_bar_bleue0/0Co z tym kai kai Empty_bar_bleue  (0/0)

Co z tym kai kai Empty Re: Co z tym kai kai

Pią Lis 18, 2016 10:54 am
Wszystko jest jasne tylko kolejny gracz miał 'cenzura' na zasady, które są zapisane biało na czarnym(takież nasze forum, że odwrotnie). Tylko, że dopiero teraz ma miejsce interwencja i uważa za niesprawiedliwe, że ktoś po dłuższym czasie dopiero zauważył łamanie zasad, zamiast miało to się odbyć te przysłowiowe kilka lat temu. Jak dla mnie to tylko kolejny nieuzasadniony płacz i proponuje zamknięcie tematu bo nie ma tu nawet co wyjaśniać.
Sponsored content

Co z tym kai kai Empty Re: Co z tym kai kai

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito