Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Go down
Soma
Soma
Liczba postów : 265
Data rejestracji : 26/03/2014


Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk0/0ABSORBTION demonów R0te38  (0/0)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty ABSORBTION demonów

Sob Wrz 12, 2015 11:02 pm
Tak więc, na sb rozgorzała dyskusja dotycząca tej techniki. Mianowicie problemem jest to ile czasu ona trwa. O ile przy pochłanianiu postaci npc nie ma tutaj problemu by była "wieczna" (efekt nie działa w perfect formie) to pojawia się on przy pochłanianiu postaci innego gracza. trzeba ustalić czy taki gracz jeżeli nie zna Barriere i nie może sie uwolnić sam, to jest pochłonięty przez jakiś określony czas czy może to zależy od "kondycji" demona czy jeszcze inaczej. Myślę, ze temat dotyczy nie tylko demców ale nas wszystkich, bo troszkę słabo by było jakby ktoś został pochłonięty i dopiero wtedy byśmy tą sprawę rozwiązywali.
Anonymous
Gość
Gość

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Sob Wrz 12, 2015 11:09 pm
Problemem jest nie tylko okres trwania, problemem jest również to czy wchłanianie graczy i NPC jest niemożliwe na formie perfect? Czy tylko niweluje się wtedy poprzednie wchłonięcia?

Druga sprawa to Bariera, trzeba to jakoś ograniczyć, ponieważ gdy zacznie się jazda i absorbcja to każdy będzie to brał byle by absorbtion było bezużyteczne i wtedy główny atut rasy będzie bezcelowy xd Nie chciałbym wziąć tej rasy aby za 3 miechy okazało się, że na nic mi się nie przyda bo każdy się zaopatrzył w barierę Razz

Moja propozycja która załatwiła by sprawę nie możności grania graczy zaabsorbowanych:
Technika ta pochłania tylko ich energię a puste prawie ciała są wyrzucane, graczy by odzyskać swoją połowę statów potrzebuje sensu lub 24h odpoczynku. A trwanie wchłonięcia powinno trwać x dni np. 7? Nwm...
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk1/1ABSORBTION demonów R0te38  (1/1)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Sob Wrz 12, 2015 11:11 pm
Powiem tak w skrócie.
Do tej pory było to rozwiązywane, że jeżeli ktoś został wchłonięty to się regenerował i po zregenerowaniu się mógł dokopać demonowi od środka. Jeżeli taka osoba była za słaba, a nie chciała zbyt długo przebywać to wtedy gracze to ustalali między sobą (w innym wypadku pewnie padłaby reakcja administracji o zesłaniu mocnego NPC - być może kaioshina o dokopoaniu demonowi albo zebraniu grupki, która by to zrobiła)
Jednym słowem demon co by fikał dostałby manto za zniewalanie kogoś wbrew jego woli.

Inna sprawa, jeżeli gracze się dogadywali i ktoś miał fabularny pomysł na przebywanie w ciele demona.

Jeszcze inna sprawa to tak jak teraz Drag ma w sobie April z tego co kojarzę. April akurat nie ma czasu na pisanie, więc dla niej i dla Draga to całkiem korzystna sytuacja.


Jedynie trzeba by było zrobić zakaz zniewalania gracza przez X czasu, a mowa tu tylko o graczu słabszym, który nie ma szans po zregenerowaniu w walce z demonem.

EDIT:
GLUI, nowy czy stary gracz z nowym nickiem?
Widzę, że świeżak, ale jeżeli stary gracz to ok, ale jeżeli nowy to cóż. Temat podejmowany bez sensu jeżeli się dopiero wchodzi. Z drugiej strony rozumiem że potrzebujesz wyjaśnienia żeby wybierać rasę.


ABSORPTION u demonów w skrócie nie jest praktycznie żadnym atutem, ani główną techniką.
MA SŁUŻYĆ JEDYNIE, A RACZEJ GŁÓWNIE DO OSIĄGNIĘCIA PRZEMIAN.
Wchłoniesz na starcie kogoś silnego to spoko, bo zyskasz moc dużą i jesteś koks mimo że niedawno zacząłeś.

Zyskasz pierwszego transa i jesteś do przodu.
Zyskasz ostatniego i masz bardzo duży boost. Możliwość dalszego wchłaniania dawałaby zbyt dużą moc dla tej rasy, a specjalnie tu na tym forum dążono do równowagi w przemianach.
Soma
Soma
Liczba postów : 265
Data rejestracji : 26/03/2014


Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk0/0ABSORBTION demonów R0te38  (0/0)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Sob Wrz 12, 2015 11:21 pm
Pomysł z 7 dniami jest spoko. Co do barriere, ja bym raczej to zaznaczył w absorption, ze np osoba pochłaniana, zeby się móc uwolnić się za pomocą tej techniki musi np mieć więcej od demona energii/PL/cokolwiek (jestem zbyt świeży żeby poobliczać tego typu rzeczy).
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk1/1ABSORBTION demonów R0te38  (1/1)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Sob Wrz 12, 2015 11:46 pm
W sumie kiedyś coś takiego było, że osoba która zostaje wchłaniana a uruchomi bariere to może poruszać się po wnętrzu demona jak Goku i Vegeta, bez względu na moc.
Ale jest dalej we wnętrzu, więc tu wracamy do kwestii którą opisałem wcześniej.
Własna decyzja / Pomysł na fabułę.
Wchłonięcie na chwilę kogoś przez demona tylko do transformacji.
Wchłonięcie wbrew woli i ograniczenie czasowe lub do momentu aż wchłonięty będzie mieć dość danej sytuacji.

Bez bariery ktoś nawet silny teoretycznie zostawałby całkowicie zniewolony.
Tylko tu jest kwestia taka, że gramy na PBF. W mandze nawet taki Mystic Gohan nic nie robił, był warzywem, to teraz co? Wchłonięty przez miesiąc miałby nic nie pisać albo napisać:
" Dzień 21. Dalej jestem warzywem. Koniec i kropka"

Czy bariera czy bez to kwestia powinna być raczej ustalenia między graczami i nic wbrew czyjejś woli. Nie przychodzimy na forum, żeby nas wchłaniały demony i nie dawały nam możliwości nic pisać...

Wystarczy trochę rozsądku.
Anonymous
Gość
Gość

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Nie Wrz 13, 2015 12:47 pm
Trochę bezsensu bym był uzależniony od tego ile gracz chce u mnie siedzieć ( a zazwyczaj nie chcą nigdy bo chcą grać ) i nie mów o poj. wypadku jakiegoś gracza który nie gra bo to bezsensu by na tym opierała się technika. Tak, jestem nowym graczem który potrzebuję szczegółów by zdecydować, mi się nie śpieszy i mogę czekać i nie grać. Mają tylko 2 przemiany więc według mnie zabieranie absorbcji w ostatnim podium jest bezsensu, bo równie dobrze mogę wybrać demony mrozu i mieć większe profity ze wszystkich przemian, ale lubię Buu więc czemu ta rasa ma być ograniczona? Ograniczona czasowo, ograniczona barierą, ograniczona możliwościami technik na ostatnim podium tej rasy.
Anonymous
Gość
Gość

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Nie Wrz 13, 2015 2:09 pm
Do tej pory przez 5 lat grania demonem nigdy się nie zastanawiałam nad tym, bo nie traktowałam tego jako TECHNIKI, tylko tak jak napisał Riki - coś, dzięki czemu mogłam zdobyć przemianę. Mimo, że nie zjadałam NPC'ów jeden za drugim to moja postać dwa razy była bardzo potężna. Demony są OP, nie są w żaden sposób OGRANICZONE. ONE SĄ CHOLERNE OP.

Dla mnie kwestia ile gracz siedzi w ciele demona to kwestia dogadania się... to nie jest jakiś wyścig szczurów, przeganianie się nawzajem w powerze. Ja, Red i inne demony nie mieliśmy dotychczas z tym problemów, a gramy długo.
Anonymous
Gość
Gość

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Nie Wrz 13, 2015 3:19 pm
Kisa napisał:Do tej pory przez 5 lat grania demonem nigdy się nie zastanawiałam nad tym, bo nie traktowałam tego jako TECHNIKI, tylko tak jak napisał Riki - coś, dzięki czemu mogłam zdobyć przemianę. Mimo, że nie zjadałam NPC'ów jeden za drugim to moja postać dwa razy była bardzo potężna. Demony są OP, nie są w żaden sposób OGRANICZONE. ONE SĄ CHOLERNE OP.

Dla mnie kwestia ile gracz siedzi w ciele demona to kwestia dogadania się... to nie jest jakiś wyścig szczurów, przeganianie się nawzajem w powerze. Ja, Red i inne demony nie mieliśmy dotychczas z tym problemów, a gramy długo.

Cóż, słowa kogoś doświadczonego są najważniejsze więc zaufam tobie w tej sprawię, wybrałem inną rasę i tak ze względu na przemiany i sentyment generalnie, ale powiedz, czemu są OP?
Anonymous
Gość
Gość

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Nie Wrz 13, 2015 4:07 pm
Szybko wzbierają na sile, zdobycie ostatniej przemiany nie jest tak trudne jak w przypadku reszty ras, a dodatkowo posiadają na prawdę destrukcyjne techniki...
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk1/1ABSORBTION demonów R0te38  (1/1)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Pon Wrz 14, 2015 8:15 pm
Ja co prawda 5 lat nie grałem demonem, ale grałem człekiem, saiyanem przez chwilę, kaio-shinem. Jednak jeżeli chodzi o mechanikę to ogarniam na tyle dobrze, żeby stwierdzić, że demon na ostatniej przemianie z możliwością wchłaniania byłby zbyt potężny.

Jak już wcześniej napisałem.
Twórcy forum dążyli do wyrównania przemian, żeby każdy miał równe szanse. Acz są rasy które są i tak delikatnie mocniejsze.
Demon z Magic Sword ma sporego boosta, a do tego poza changelingami ma najłatwiej dostępną najpotężniejszą technikę rasową i sporo stunów.


Ale temat chyba do zamknięcia. Technika nie będzie zmieniana - bo nie ma sensu dokakszanie i tak potężnej rasy, a jeżeli ktoś ma coś istotnego do dodania to pisać na priv do mnie, Raza, Ala, Kuro o odblokowanie tematu.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk2250/2250ABSORBTION demonów R0te38  (2250/2250)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Pon Wrz 14, 2015 8:31 pm
Temat założony na moją prośbę, bo uważam, że trzeba sprecyzować informacje w technice. Nie zmieniać ją, a po prostu sprecyzować, czy umawiają się gracze, jak ktoś musi być bardzo silny etc. Takie parę pierdółek pozwoliłoby uniknąć zakłopotania u graczy, szczególnie u początkujących.

Czas trwania byłby wskazany dla takiej techniki, bądź adnotacja jak go ustalić. Technika to jedna wielka niejasność. Na zdrowy rozsądek/logikę można się tylko zapytać admina ile to trwa i jak działa, bo taki jest beznadziejny opis.
Vvien
Vvien
Liczba postów : 1307
Data rejestracji : 05/02/2016


Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk1510/1510ABSORBTION demonów R0te38  (1510/1510)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Czw Paź 13, 2016 2:00 pm
Otwarty dzięki Somie, bo mimo moderatorskich uprawnień...nie mam uprawnień.

Jestem bardzo zawiedziona tą dyskusja tutaj, bo ostatecznie absolutnie "NIC" nie zostało poczynione w tej sprawie. Technika absorbcyjna nadal jest zepsuta i nieopisana należycie.

Proszę o ostateczne ustalenie działania tej techniki i na jak długo. To, że komuś nie przeszkadzało bo dogadali się między sobą w tych kwestiach fabularnie, nie znaczy, że technika ma nadal być totalnie niezdatna i niezbalansowana względem rozgrywki. W wolnej chwili wysunę własną propozycje.
Raziel
Raziel
Succub Admin
Succub Admin
Liczba postów : 1140
Data rejestracji : 19/03/2013

Skąd : Rzeszów

Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk750/750ABSORBTION demonów R0te38  (750/750)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Czw Paź 13, 2016 7:11 pm
Głównie rozchodzi się o czas trwania. Myślę, że może trwać to do czasu, aż pochłonięty przez demona gracz zregeneruje się do pełna. Wtedy oragnizm by go odrzucał. Co do bariery to można dać, z tym, że mogłaby być aktywowana, gdyby np osiągnąć określony wynik w rzucie kością.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk2250/2250ABSORBTION demonów R0te38  (2250/2250)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Czw Paź 13, 2016 8:57 pm
To w sumie, to samo co mi przestawiła Vvi na steamie. W sumie można, z tą regeneracją tak zrobić. Nawet nie miałem pomysłu jak to rozwiązać. Tak będzie klarownie.
Soma
Soma
Liczba postów : 265
Data rejestracji : 26/03/2014


Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk0/0ABSORBTION demonów R0te38  (0/0)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Pią Paź 14, 2016 1:56 am
Al... czyli jak? Nie mamy wglądu w twoje rozmowy na steamie... lol
Vvien
Vvien
Liczba postów : 1307
Data rejestracji : 05/02/2016


Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk1510/1510ABSORBTION demonów R0te38  (1510/1510)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Pią Paź 14, 2016 7:10 am
Czyli zakłada się dwa scenariusze:


Postać zmuszona do niewoli regeneruje hp co turę. To hp regeneracja to kwestia balansu albo przyjmujemy 10 % [czyli czas to od 7 do 9 postów zależnie w jakiej puli % hp została wchłonięta, im niższe hp tym dłuższe], czy 20 % [czyli czas to od 3 do 4 tur j/w]

Drugi scenariusz to, postać pozwala siebie wchłonąć z własnej woli, fabularnie. W tym przypadku nadal się regeneruje i wymagane jest by miała niskie hp do działania absorbcji, ale nie musi spełnić warunku 100 % by uwolnić się w dowolnym momencie. Aka może wtedy przebywać w środku demona nawet i po pełni hp.

Ostateczna sytuacja, czyli podsumowanie techniki:

Ze względu na to, że technika jest absurdalnie mocna, bo daje gigantyczne bonusy demonowi. Nadaje się na 1 vs 1 walki, ale jest pewna wada. Przez czas absorbcji może zabraknąć okazji do wykorzystania tego potencjału. Dlatego technika jest przeznaczona do walki 1 vs 2...czyli, jeśli demon przetrwa i zjedzie jednego z graczy/przeciwników do 30 % i go wchłonie, wtedy ma "dużo łatwiej" ubić drugiego przeciwnika. Tym samym zapewne główne zastosowanie tej techniki, to właśnie walka w więcej niż z jednym przeciwnikiem.
Soma
Soma
Liczba postów : 265
Data rejestracji : 26/03/2014


Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk0/0ABSORBTION demonów R0te38  (0/0)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Pią Paź 14, 2016 10:12 am
No dobra, a co w przypadku jak demon sobie pisze 1 post na tydzień? Ktoś ma czekać miesiąc (jeżeli regeneruje 20%) na to, aż demon łaskawie napisze tyle postów by mógł się uwolnić?
Vvien
Vvien
Liczba postów : 1307
Data rejestracji : 05/02/2016


Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk1510/1510ABSORBTION demonów R0te38  (1510/1510)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Pią Paź 14, 2016 11:11 am
Wtedy Demon dostaje kopa w dupę za chamskie zachowanie. xD
Hym... a tak poważniej, to jest kwestia niewyjaśniona...bo to największy problem, to właśnie fakt, że technika sama w sobie neguje grę innej osoby przez dany okres czasu. Szczerze nie jest to tolerowane na jakimkolwiek pbf by po prostu zabierać graczowi możliwość dobrej zabawy, chyba, że z własnej woli się na to zgodził bo i tak dla przykładu ma mało czasu i mu pasi.


Chyba, że chcecie złamać koncept DB;

Absorbcja nie pochłania w całości przeciwnika i go zniewala...tylko pochłania część jego potencjału/mocy w postaci cech (żywi się). Osoba w ten sposób poddana absorbcji jest bardzo osłabiona, ale nadal może pisać posty. Traci tymczasowo ilość skradzionych punktów cech na korzyść demona i dopiero odzyskuje siły witalne po uzyskaniu 100 % hp w jakikolwiek sposób. Demon zaś utrzymuje nowego buffa przez ileś tur.

Red
Red
Liczba postów : 838
Data rejestracji : 21/07/2012


Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk500/500ABSORBTION demonów R0te38  (500/500)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Pią Paź 14, 2016 5:08 pm
Pomysł powyższy przypadł do gustu, jest jedno ALE.
Zdarzają się takie jednostki, które już po jednej regeneracji 10% zechciałaby znów zaatakować demona, który wcześniej zjadł jego moc/potencjał. Można więc dodać dopisek, że osoba, którą zabsorbuje się, zostaje wykluczona do końca walki plus nie można jej uleczyć.
Bo zaleta trzymania wojownika w żołądku to to, ze nikt z zewnątrz nie może mu pomóc.
Vvien
Vvien
Liczba postów : 1307
Data rejestracji : 05/02/2016


Identification Number
HP:
ABSORBTION demonów 9tkhzk1510/1510ABSORBTION demonów R0te38  (1510/1510)
KI:
ABSORBTION demonów Left_bar_bleue0/0ABSORBTION demonów Empty_bar_bleue  (0/0)

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Pią Paź 14, 2016 6:33 pm
Red napisał:Pomysł powyższy przypadł do gustu, jest jedno ALE.
Zdarzają się takie jednostki, które już po jednej regeneracji 10% zechciałaby znów zaatakować demona, który wcześniej zjadł jego moc/potencjał. Można więc dodać dopisek, że osoba, którą zabsorbuje się, zostaje wykluczona do końca walki plus nie można jej uleczyć.
Bo zaleta trzymania wojownika w żołądku to to, ze nikt z zewnątrz nie może mu pomóc.

Dla uściślenia kto jeszcze nie zrozumiał jednej z propozycji. Postać dopóki nie wy regeneruje 100 % hp jest "wykluczona" z walki. Czyli nie może walczyć w żadnej sytuacji, może tylko czekać na wolność lub "ułaskawienie samego demona".
Sponsored content

ABSORBTION demonów Empty Re: ABSORBTION demonów

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito