Dragon Ball New Generation Reborn

Dragon Ball New Generation ©

IndeksGalleryFAQRejestracjaZaloguj
Menu

Share | 

Androidy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Atarashii Ame

Liczba postów : 188
Data rejestracji : 07/12/2013

SCOUTER
HP:
2300/4500  (2300/4500)
Ki:
900/4500  (900/4500)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Androidy   Nie Sie 23, 2015 9:13 pm

http://dbng.forumpl.net/t169-techniki-androidow

Mam pewne wątpliwości do technik androidów.
HELL'S IMPACT/ROCKET PUNCH
W porównaniu do innych technik to ma niski koszt.

Modyfikacje
Energy Absorbtion
Iron Body

Modyfikacje nie mają określone ile użyć w walce albo jakie ograniczenia.

Energy Absorption to absorbuje wszystkie techniki cały czas czy tylko raz w walce, czy raz na technikę?
A absorption of body jest trochę słabe, bo dopiero jak HP jest niskie.

Iron Body też nie ma ile razy regeneracja w walce. Domyślam się że działa podobnie jak nameczańska sai sei?

Przy okazji mam pomysł dotyczący androidów. Mają trochę mało technik, a z androidami jest trochę jak z halfsayanami.
Ja swoją postać zrobiłam jako androidka przekształcona z sayanki. Może być ziemska androidka, ale też changeling(owa) itd.
Proponuję, żeby androidy podobnie jak halfy mogły się uczyć np. 2 technik jakiejś rasy.
Bioandroidy mogą uczyć się wszystkich technik dwóch ras z których są stworzone. Halfy mają oprócz sayańskich to jeszcze 2 ludzkie, a taki android jeżeli jest z sayana to żeby miał możliwość 2 sayańskich, jak z człowieka to 2 ludzkie, a jak z changelinga to 2 changelingów.

Albo chociaż 1 technikę? Lub 2, ale wykluczyć niektóre tak jak mają bioandroidy?
Changodroid nie mógłby deathballa się uczyć, a sayański final shine, czyli tych najmocniejszych albo ludzki np. rogafufukena. Co wy na to?
Powrót do góry Go down
http://dbng.forumpl.net/t751-kp-atarashii-ame
Al
Esper Admin
Esper Admin

Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 28/05/2012

SCOUTER
HP:
225/225  (225/225)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Nie Sie 23, 2015 11:14 pm

Cóż Nigdy nie było aktywnych androidów więc nikt się nie trudził grzebania w ich technikach. Energy absorbtion używamy zdecydowanie w odpowiedzi na technikę przeciwnika tzn 1 EA vs 1 Technika etc.

Będę musiał (jak odpocznę) sprecyzować opisy i dodać ważne informacje.

I nie nie mogą się uczyć, jestem przeciwny wszelkiemu kombinowaniu na siłę. Dodatkowo Bio nie mogą mieć komórek boga, więc to już nie wszystkie techniki. Właśnie trzeba zrobić listę technik zbanowanych dla Bio.

- 1 szy wynik o lol xD (z wybranymi pierwszymi preferencjami)

- 2 gi wynik nie dziwi mnie (z wybranymi alternatywnymi preferencjami które lubię, bo musiałem wybrać niestety 1 z dwóch :/)

Ach, to utrzymywanie porządku na czacie :3:

Powrót do góry Go down
Rikimaru
Ex Admin

Liczba postów : 1214
Data rejestracji : 20/08/2012

SCOUTER
HP:
1200/1200  (1200/1200)
Ki:
1800/1800  (1800/1800)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Pon Sie 24, 2015 5:43 pm

Koszt dla Rocket punch to zdecydowanie minimum 115%dmg.
Enegy Absorption max raz na technikę powinno być ok i max 4 razy w całej walce.

Iron Body. Tu trzeba jeszcze coś oprócz dodania zmienić zdecydowanie!
Uniknięcie obrażeń w trzech atakach przeciwnika. (-400Ki za każdy)
Niski koszt, poza tym nieścisłość. Co ma stalowe ciało do unikania? Raczej blokowanie, a jak blokowanie to zdecydowanie nie technik energetycznych, ponieważ w połączeniu z energy absroption android staje się TECHNIK PROOF.
Po pierwsze blokowanie tylko fizycznych, 3 razy w walce i co dwie tury.
Po drugie koszt to dałbym jakieś 20% ataku przeciwnika, podobnie jak przy kiaiho.

Androidy faktycznie mają mało technik, ale to samo mogą powiedzieć nameczanie, demony, ludzie. Ilość jest w miarę ok. Do tego androidy mogą mieć eye beam i jeszcze bariere mogą uczyć się bez trenera. Wachlarz z modyfikacjami jest wystarczający. Ewentualnie można dodać jeszcze jakieś 2 lekkie modyfikacje bardziej fabularne, i poza tymi które są np. android miałby do wyboru jeszcze trzecią tę jedną z dwóch, ale to by było coś w stylu:
Złodziejaszek - Potrafi dzięki programowaniu ukraść kapsułę kosmiczną, wedrzeć się do dowolnych pomieszczeń zabezpieczonych hasłami.
Twórca - Potrafi stworzyć statek kosmiczny, kapsułę leczniczą albo zbudować sobie rękę, jeżeli straci.

♫♫ Where Riki now? ♪♪
Powrót do góry Go down
http://dbng.forumpl.net/t146-mechanika-czyli-jak-kogos-zlac
Atarashii Ame

SCOUTER
HP:
2300/4500  (2300/4500)
Ki:
900/4500  (900/4500)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Pon Sie 24, 2015 6:45 pm

Dzięki Riki. Osłabienie Iron Body to dobra decyzja (chociaż akurat tej modyfikacji i tak nie planowałam Very Happy).

Małe zestawienie:

Techniki rasowe bez wspólnych:
Ludzie 10 technik
Nameczanie 10 technik (1 fabularna, więc tak naprawdę 9 mają)
Androidy 6 technik, 8 z modyfikacjami.
Changelingi 8 technik, (oni też mają mało i powinni mieć jeszcze coś dodane).
Demony 13! technik (14!!!!!!!!!!! z absorption wcale nie takie byle jakie)
Sayanie 10, z Chibi 14! Ok...
Halfy 12, z chibi 15!!! OK.....
Kaioshini 8 technik (1 fabularna, więc w zasadzie 7), ale mają mocne op.
Bio-androidy mają tak między 10-16 technik

Androidy i changelingi wychodzą najgorzej pod względem dostępnych technik.
Może androidom dać 3 modyfikacje do wyboru. Albo 3 techniki własne dla changelingów i androidów, żeby wyrównać bilans?
Powrót do góry Go down
Al
Esper Admin
Esper Admin

SCOUTER
HP:
225/225  (225/225)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Pon Sie 24, 2015 8:28 pm

Wydaje mi się, że jakby przestudiować Dragon Balle wraz z OVA, dałoby się coś wymyślić w oparciu o pozostałe androidy.

EA można na początek tak rozwiązać

Uniki przeniósłbym do Perfect Eye i przerobił tak by lepiej w praktyce, to działało. Możnabyłoby zrobić z tego unik na żądanie. Czyli zużywam dodatkowe zasilanie by uruchomić perfect eye, ono analizuje wroga i zapewnia mi gwarantowany unik.

Zaś Iron body hmm, regeneracje zostawić a druga opcja nie wiem może redukcja 10 - 20% dmg?

- 2 gi wynik nie dziwi mnie (z wybranymi alternatywnymi preferencjami które lubię, bo musiałem wybrać niestety 1 z dwóch :/)

Powrót do góry Go down
Atarashii Ame

SCOUTER
HP:
2300/4500  (2300/4500)
Ki:
900/4500  (900/4500)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Wto Sie 25, 2015 10:32 pm

Takie zmiany by były fajne, ale w perfect Eye już jest unik Al. Tylko czy to unik wszystkiego czy tylko ataku fizycznego?

Zmniejszenie obrażeń o 20, 30% na wieczność czy tylko przez x tur? Nie napisałeś jak to by miało wyglądać. Lepsza już opcja niż rikimaru, bo techniki z reguły dużo więcej obrażeń mają niż ataki fizyczne.
Powrót do góry Go down
Al
Esper Admin
Esper Admin

SCOUTER
HP:
225/225  (225/225)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Sro Sie 26, 2015 3:28 am

Obecne P.Eye interpretuję iż dostajesz 1 więcej unik na całą walkę. Według mechaniki gry nie można uników używać przeciwko technikom więc to raczej dotyczy ataków fizycznych w sumie od tego miałabyś E.Absorb.

Różnica pomiędzy moją propozycją jest taka, że za duży koszt Ki mogłabyś wykonać dodatkowy unik, a wysoki koszt i ograniczone użycia wmuszą mądre wykorzystywanie modyfikacji.

Redukcja obrażeń o 10 - 20% dmg oczywiście byłaby permanentna, inaczej nie byłoby sensu inwestować w taką modyfikację i dlatego też tylko 10 - 20% powyżej tego byłoby zbyt OP a i tak nawet te 20% daje sporą przewagę.... szczególnie przy twojej wytrzymałości Twisted Evil .

Muszę obejrzeć film o androidach, może znajdę tam jakąś perełkę.

Powrót do góry Go down
Atarashii Ame

SCOUTER
HP:
2300/4500  (2300/4500)
Ki:
900/4500  (900/4500)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Sro Sie 26, 2015 7:16 pm

Może mega bomb, modyfikacja jak mieli C17 i 18 zamontowane przez Gero.
Niszczy pewien obszar i każdej jednostce na tym obszarze zadaje dmg w wysokości 2x KI i HP. Dla wrednego androida idealne, czyt. dla mnie Very Happy Przy dużym dmg wysadzenie całej planety. Taki android teoretycznie może ulec całkowitego zniszczeniu, np. przy użyciu całej ki i hp, a przy użyciu mniejszej jakieś resztki by leżały po całej planecie. Taki android byłby np. przez x czasu niedostępny cieleśnie do czasu poskładania albo po prostu śmierć i zaświaty do czasu poskładania Very Happy

Powrót do góry Go down
Hikaru
Mistick Mod
Mistick Mod

Liczba postów : 908

SCOUTER
HP:
72780/72780  (72780/72780)
Ki:
92610/92610  (92610/92610)
HP Pancerza:
7500/8000  (7500/8000)

PisanieTemat: Re: Androidy   Czw Sie 27, 2015 1:06 pm

Ame: androidy nie idą do nieba. to maszyny tak więc nie mają duszy. Dlatego nie można wyczuć ich ki. Szczególnie jeśli cała jesteś od początku do końca puszką.
Powrót do góry Go down
Al
Esper Admin
Esper Admin

SCOUTER
HP:
225/225  (225/225)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Czw Sie 27, 2015 4:16 pm

No właśnie nie pamiętam, czy nie mogły. Raz trafił się nam android, który posiadał Kaiokena więc musiał go opanować u North Kaio Sama. Sam pomysł bomby tez nie jest zły, acz praktycznie nic co pochodzi z technologii (nie licząc Tuffli) nie dałoby rady zniszczyć całej planety.

Niemniej jednak, można to dodać, jako odpowiednik Final Explosion, może nie o takiej samej sile, ale równie potężne. Można byłoby tym utrzeć nosa wygrywającemu graczowi i zabrać go ze sobą xD

Powrót do góry Go down
Rikimaru
Ex Admin

SCOUTER
HP:
1200/1200  (1200/1200)
Ki:
1800/1800  (1800/1800)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Czw Sie 27, 2015 8:39 pm

Nie sądzę, że masz rację Hik, ponieważ androidy zostały zrobione z ludzi mimo wszystko. Mogły być wyłączone, ale wydaje mi się, że mimo wszystko gdzieś ta dusza była. Cholera go kurde wi. W takim razie android mógłby być odtworzony w dowolnej postaci, a więc jest nieśmiertelny?

Mega bomb to przesada. Kombinowanie ze składanie, wchodzeniem do zaświatów na tydzień lub dwa itd. za dużo zabawy, a kontrolowanie ile ki, ile części planety rozwala też sensu nie ma, bo niby mega bomb uzyjesz całe ki i hp, będzie 20k dmg i rozwalisz planetę, a hik rzuci genki damą za 200k dmg i pół planety zniszczy?

Może coś z tego:
http://dragonball.wikia.com/wiki/Dr._Raichi
Np. taki gaz:
http://dragonball.wikia.com/wiki/Destron_Gas_Unit
Można już zrobić jako np. paraliż 1,2 turowy albo jak oryginalnie osłabiacz mocy.

♫♫ Where Riki now? ♪♪
Powrót do góry Go down
Al
Esper Admin
Esper Admin

SCOUTER
HP:
225/225  (225/225)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Czw Sie 27, 2015 8:45 pm

On zrobił bodajże Destron Gas, ale nie było to częścią androidów, wymagało to urządzenia wielkości furgonetki, gaz nie tyle co zatruwał, ale też generował słabe, acz upierdliwe kopie pokonanych przeciwników.

Nie tylko nie pasuje do androidów jak i to technologia Tuffli, która u nas nie egzystuje.

Argument Rikimaru przypomniał, że 18 gdyby nie była przerobionym cżłowiekiem nie mogłaby mieć dzieci, choć 16 był 100% maszyną, więc tutaj jest problem, bo u nas nie jest sprecyzowane jakie typy androidów występują (nie licząc Bio).

Sama bomba zła by nie była jakby dobrze zrobić mechanikę, poza tym Riki pamiętaj że wysadzenie się po to, żeby trafić do zaświatów będzie uznane za samobójstwo a to oznacza darmowy bilet do piekła niezależnie jak prawy jesteś (a jak jesteś to tam na trening nie licz hahahahha), reasumując taki cwaniak sam by się udupił xD . Oczywiście tak tylko przytaczam fakt.

Hmm pomijając fakt samego gazu, przydałby im się paraliż.

Powrót do góry Go down
Chepri

Liczba postów : 608
Data rejestracji : 28/03/2013

SCOUTER
HP:
13500/13500  (13500/13500)
Ki:
12600/12600  (12600/12600)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Czw Sie 27, 2015 9:40 pm

Nie chce się jakoś szczególnie wtłaczać w ten temat, jakoś po prostu wolę to zostawić osobom bardziej do tego predysponowanym, sęk w tym, że nieco wybadałem temat DBZ-owych androidów i dotarłem do dosyć ciekawych informacji. Uznałem, że warto je przytoczyć, bo mogą one naprowadzić was na jakiś dobry pomysł.

Okazuje się, że Gero to miał łeb na karku i niemały mózg pod czaszką. Myśląc o androidach (nawet jeśli to były cyborgi) to widzimy coś jak Mecha Frieza, ewentualnie twór pokroju Terminatora - mechaniczny szkielet i na nim tkanki. Prawda wygląda trochę inaczej. Nasz doktorek użył czegoś znacznie lepszego, struktur syntetycznych stworzonych na wzór zwykłych komórek. Kilka lat temu w środowisku naukowym był pewien zamęt odnośnie sztucznej komórki i możliwości powielenia jej, później sprawa ucichła... Chodzi jednak o to, że Gero używał podobnej technologii w przypadku 17-tki i 18-tki. Tam w środku, nie licząc bomby i systemu kontrolnego, zapewne jakiegoś chipa, nie było metalu, za to syntetyczne obiekty, które wzmacniały ich ciała, przy tym będąc w pełni kompatybilne z pierwotną tkanką. Nie ma co, wyszło mu to naprawdę dobrze (pomińmy fakt, że ten pomysł zapewne wyszedł od studia animatorskiego, nasz Toriyama-Jiji sam nie raz wypominał sobie zapominalskość... Ale po co oni to zrobili? Trudno powiedzieć, może chcieli dodać nieco nowoczesnego tchnienia, ale się pewnie nie dowiemy).
Takie rozwiązanie wyjaśnia dlaczego 18 była zdolna do reprodukcji, 17 zresztą też, jak i to czemu Cell mógł ich zaabsorbować. To jednak rzuca nowe światło na kwestię 'ducha w maszynie'... Jak i życzenia Krilina... Choć jak wspominałem, to świeża myśl od studia, jak mnienmam

Ode mnie to by było tyle

Edit:
Co do paraliżu, to bym sugerował mechanizm taki jak u węgorza, tylko dużo silniejszy

Ostatnio zmieniony przez Chepri dnia Czw Sie 27, 2015 9:56 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://rexvil.deviantart.com/
Al
Esper Admin
Esper Admin

SCOUTER
HP:
225/225  (225/225)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Czw Sie 27, 2015 9:49 pm

Ja się doczytałem, że zostali przerobieni z ludzi, zaś Gero wytworzył jak wspomniałeś artefaktyczne komórki współgrające z żywymi, które bardzo po woli się starzały i były bodajże stworzone z biologicznych, jak u cella, co pozwalało nie tylko chirurgicznie ulepszyć maszynę, ale i sama za pomocą treningu mogła rozwijać swoje możliwości, bo organizm choć syntetyczny działał w 100% jak biologiczny pod każdym względem (np. 8,13,17,18 i 20)

Jeżeli uwzględnimy, że jest to android stworzony z człowieka to ma duszę, jeżeli jednak jest to maszyna jak 11,12, 16 i 19 to nie posiada duszy i może zostać tylko odbudowany o ile zachowa się jego sztuczny mózg lub nośnik z jego programem (ale tym który był oryginale, nie kopię zapasową).

Co do technik Super 17 posiadał parę technik, które można dodać jak S.Death Ball.

Powrót do góry Go down
Chepri

Liczba postów : 608
Data rejestracji : 28/03/2013

SCOUTER
HP:
13500/13500  (13500/13500)
Ki:
12600/12600  (12600/12600)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Nie Sie 30, 2015 3:14 pm

No, wychodzi z tego mniej więcej tyle, że mówimy tu o ludziach z subdermalnymi protezami i usprawnieniami z syntetycznych komórek. To czy mają duszę czy nie, no to zależy od typu androida i, co jest równie ważne, procesu jego stworzenia. W końcu nawet androidy typu 17 i 18 (nazwijmy je bio-tech) mogą mieć pewne wyraźne różnice. Chodzi o posłuszeństwo. 17 i 18 posiadały swoje osobowości, ale przecież dałoby się stworzyć "bezwolne golemy", które bez cienia ludzkich uczuć służyłyby stwórcy. Jednakże, człowiek musiałby umrzeć w trakcie przemiany w androida, co wyklucza element duszy. Ciało pozbawione duszy i umysłu zostałoby reanimowane i przysposobione do wykonywania zadań. To trochę ciemna strona sci-fi, ale nie takie eksperymenty były przeprowadzane w rzeczywistości...
W każdym razie, przy takiej różnorodności pojawia się pewien problem co do typu androida, który jest kanoniczny u nas na forum. Zastanawiam się czy nie można by wprowadzić opcji wyboru jakim typem androida się jest, bo wiem, że ograniczanie się do full metal android może zniechęcić niektórych do gry. Za to opcja wyboru, wręcz przeciwnie, może przyciągnąć graczy. Podobnie jest z innymi mało popularnymi rasami jak Nameczanie i Ziemianie.
Tu schodzę na inny temat, kogo to nie interesuje niech to pominie, a i też dla powyższej dyskusji nie ma szczególnego znaczenia, jednakże to ciąg dalszy tego wątku myślowego, więc uznałem za słuszne zapisanie tego:

W takiej też sytuacji, gracz sam by decydował czy duszę ma czy nie, więc i czy trzeba go wskrzeszać czy ewentualnie poskładać (przy czym druga opcja wcale nie jest łatwiejsza od pierwszej, bo jednak każdy android jest trochę inny i o ile nie jest się jego twórcą, to można mieć kłopoty z jego naprawą. Twórcy zaciekle strzegą swoich tajemnic, bądź co bądź...
Chyba, że posiada wspomniane już części zapasowe i sam może je sobie zamontować/ma kogoś, kto może je zamontować)
Powrót do góry Go down
http://rexvil.deviantart.com/
Al
Esper Admin
Esper Admin

SCOUTER
HP:
225/225  (225/225)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Pon Sie 31, 2015 9:44 pm

Albo, możemy pójść po łatwiźnie i uznać, że na naszym forum, androidy są tworzone z ludzkich istot, gdyż mają większy potencjał bojowy niż konstrukty, tym samym dając im dostęp do zaświatów.

Powrót do góry Go down
Atarashii Ame

SCOUTER
HP:
2300/4500  (2300/4500)
Ki:
900/4500  (900/4500)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Sob Paź 31, 2015 11:53 am

Ja myślę, że można Al zostawić opcje do wyboru każdemu androidowi. Jeden może chcieć być kimś takim jak C16, a ktoś inny jak C17 albo C18. Tylko, że u nas rasa nazywa się android, a C16 był cyborgiem. Cyborgi są chyba bardziej mechaniczne niż androidy, które są oparte na ludzkim ciele. androidem równie dobrze może być changeling. Dlatego cały czas naciskam, żeby androidy bardziej mechaniczne jak C16, Dr. Gero miały jakąś dodatkową technikę albo możliwość tworzenia trzeciej techniki własnej, a androidy oparte bardziej na żywym organizmie typu C17, 18 miały np. możliwość nauki 1 techniki rasy na której są oparte. Half Saiyani mają możliwość nauczenia się 2 ludzkich technik.
Więc taki android człowiek np. miałby możliwość nauczenia się 1 ludzkiej, oparty na saiyanach 1 sayańskiej, oparty na changelingu jednej changelingowej, oparty na nameczanach 1 nameczańskiej itd. Ciężko mi sobie wyobrazić opartego na demonie typu Buu, który był zmiennokształtny. Oczywiście nie może być tak, że ta 1 technika to wszystkie techniki rasy. Trzeba by wykluczyć te najmocniejsze pewnie jak Death Ball, Final Shine, Rogafufuken itd?

Wtedy plusy można rozpisać tak:
+ Android (typu C17,18) może uczyć się 1 dodatkowej techniki rasy na której jest oparty (człowiek, sayan, changeling, nameczanin)
+ Po śmierci trafia do zaświatów
- Ucząc się techniki drugiej rasy może zostać wykryty przez Ki-Feeling (bo np. jest w tym androidzie więcej ciałą niż mechaniki, która wydziela KI)
- Nie może przedłużać swojego życia poprzez naprawienie ciała (po teoretycznej śmierci)

+ Android (typu C16) może stworzyć 1 dodatkową technikę własną
+ Niezniszczalny, bo może się naprawiać w nieskończoność (jakoś lub ktoś)

- Nie trafi do zaświatów
Powrót do góry Go down
Atarashii Ame

SCOUTER
HP:
2300/4500  (2300/4500)
Ki:
900/4500  (900/4500)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Nie Gru 20, 2015 10:07 pm

NPC Riki napisał:
Koszt dla Rocket punch to zdecydowanie minimum 115%dmg.
Enegy Absorption max raz na technikę powinno być ok i max 4 razy w całej walce.

Iron Body. Tu trzeba jeszcze coś oprócz dodania zmienić zdecydowanie!
Uniknięcie obrażeń w trzech atakach przeciwnika. (-400Ki za każdy)
Niski koszt, poza tym nieścisłość. Co ma stalowe ciało do unikania? Raczej blokowanie, a jak blokowanie to zdecydowanie nie technik energetycznych, ponieważ w połączeniu z energy absroption android staje się TECHNIK PROOF.
Po pierwsze blokowanie tylko fizycznych, 3 razy w walce i co dwie tury.
Po drugie koszt to dałbym jakieś 20% ataku przeciwnika, podobnie jak przy kiaiho.

Androidy faktycznie mają mało technik, ale to samo mogą powiedzieć nameczanie, demony, ludzie. Ilość jest w miarę ok. Do tego androidy mogą mieć eye beam i jeszcze bariere mogą uczyć się bez trenera. Wachlarz z modyfikacjami jest wystarczający. Ewentualnie można dodać jeszcze jakieś 2 lekkie modyfikacje bardziej fabularne, i poza tymi które są np. android miałby do wyboru jeszcze trzecią tę jedną z dwóch, ale to by było coś w stylu:
Złodziejaszek - Potrafi dzięki programowaniu ukraść kapsułę kosmiczną, wedrzeć się do dowolnych pomieszczeń zabezpieczonych hasłami.
Twórca - Potrafi stworzyć statek kosmiczny, kapsułę leczniczą albo zbudować sobie rękę, jeżeli straci.

Ostatnio Rikowi pisałam, że w technikach androidów trochę nie są jednoznacznie opisane techniki, kazał mi odnaleźć jego posta więc quotuje.
Temat jakby stanął, a tu niewiadomo czy wszystko jest poprawne czy nie. Nic nie zmieniliście, nic nie ustaliliście.
Do tego temat że androidy mają mało technik i chociaż umożliwić im zrobienie albo dodatkowej jednej własnej albo umożliwić jak half-sayanom zrobić 1 technikę rasy na której android jest oparty. Co z tym fantem?
Powrót do góry Go down
Al
Esper Admin
Esper Admin

SCOUTER
HP:
225/225  (225/225)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Pon Gru 21, 2015 1:26 am

Po kolei, ponieważ ja robię trochę za wolno nową rozpiskę, chciałbym ci zaznaczyć, że będzie fabularny podział pomiędzy androidy mechaniczne i Fizyczne. Będą mieli dodatkowe zalety i wady czysto fabularne które mogą mieć wpływ na jakieś czynności poza walką.

Powrót do góry Go down
Atarashii Ame

SCOUTER
HP:
2300/4500  (2300/4500)
Ki:
900/4500  (900/4500)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Pon Gru 21, 2015 8:11 pm

Nowa rozpiska. Tajemnicza tajemnica Ala Very Happy
W ciągu roku może się wiele wydarzyć, a w międzyczasie możnaby chociaż poprawić techniki albo je dobrze opisać Razz
Powrót do góry Go down
Al
Esper Admin
Esper Admin

SCOUTER
HP:
225/225  (225/225)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Pon Gru 21, 2015 8:54 pm

Nie taka tajemnicza chciałem dodać rysunki, ale nie mogę odpowiednich dobrać.

Powrót do góry Go down
Rikimaru
Ex Admin

SCOUTER
HP:
1200/1200  (1200/1200)
Ki:
1800/1800  (1800/1800)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Sob Gru 26, 2015 10:38 pm

Al... byś wrzucił tę całą rozpiskę gdzieś, to może wspólnie się to opracuje, a nie znienacka za parę miesięcy (z czym się zgodzę xD) wrzucisz.

Pytaniem pierwszym które jest niezależne od tego co Ty tam rozpiszesz jest:
Zmieniać te cholerne techniki pod kątem użyć, kosztów i efektów? Bo teraz stoją one totalnie niedopracowane...

♫♫ Where Riki now? ♪♪
Powrót do góry Go down
Al
Esper Admin
Esper Admin

SCOUTER
HP:
225/225  (225/225)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Nie Gru 27, 2015 12:35 am

Mówisz o ulepszeniach czy ogólnie o technikach androidów? Ja zastanawiałem się czy kompletnie tych ulepszeń nie przerobić i zrobić z nich bardziej praktyczne bajery. Samych technik na razie nie ruszałem, bo jednak to wymaga więcej pracy. Sam koncept i opis mogę wrzucić, to nie problem po prostu nie opisałem każdej rasy, ciągle coś poprawiam. Chciałbym by się to czytało jak taki fajny i ciekawy podręcznik do D&D

Powrót do góry Go down
Rikimaru
Ex Admin

SCOUTER
HP:
1200/1200  (1200/1200)
Ki:
1800/1800  (1800/1800)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Nie Gru 27, 2015 11:47 am

Bardziej po ludzku już chyba się tego wyjaśnić nie da.

Al. Chodzi o to, że jedna technika ma koszt -300KI, czyli ze starego systemu! Zostało to przeoczone i trzeba zaktualizować.
Do tego te techniki wchłaniające KI z ataków są tak opisane, że wskazują możliwość używania ich bez końca, czyli android z modyfikacją Energy Absorption wg aktualnego opisu może każdą technikę, która nie przekracza całej HP i KI możliwej do zregenerowania wchłaniać bez końca.
To znaczy, że taki android jest totalnie odporny na wszystkie techniki i można go ubić jedynie walcząc pięściami albo posiadać tak potężną technikę, że zniszczy androida na raz, bo mu obwody przepali. Czyli wracamy do punktu wyjścia. Adnroid z tą modyfikacją jest praktycznie niezniszczalny. To jest najpotężniejsza rasa w tej chwili na forum co Ame widzę zdecydowała się wykorzystać jeżeli chce zrobić tę modyfikację xP

Druga sprawa że drugie Energy absorption of body jest strasznie znerfione, mocno ograniczone i nikomu się nie opłaci robić takiej modyfikacji.

Iron Body ma leczenie 1hp za 2 ki bez ograniczeń wpisanych (sai sei i regeneracja demonów ma 1 użycie na walkę, więc tutaj analogicznie powinna tak być).

Mam wrażenie, że się powtarzam...
Nie wiem Al co ma piernik do wiatraka i jak Ty chcesz te modyfikacje praktyczniejszymi zrobić? Może wtedy wszystkie techniki znowu przeróbmy i traćmy czas na niepotrzebne rzeczy, zamiast zająć się tymi co istotne.
By the way zacytuję:
@Al napisał:
Kombinowaniu na siłę mówię NIE!

Żadnych kości kombinujecie na siłę. Nigdy nie poprawia się co jest dobre, szczególnie takimi bezsensownymi bajerami.

Teraz Ty kombinujesz z upraktycznieniem, a zmiana technik androidów jest konieczna, bo zostawienie ich w takiej formie daje androidom status OP, przez to, że jedna technika bez względu na DMG ma stały koszt -300KI, druga pozwala ciągle się regenerować w hp i ki i być niezniszczalnym, a trzecia ciągle regenerować hp. Mi to tam nie przeszkadza. Jak chcesz zostawmy te techniki jak są. Teraz sobie wyobraź że np. Ame robi sobie energy absorption i może nawet sklepać Kuro mając 100x mniej mocy. Walka trwałaby pewnie koło 200 tur, ale spoko.

Porypałeś posty to napisałem w temacie Chepriego nie tu xD Al

♫♫ Where Riki now? ♪♪
Powrót do góry Go down
Reito

Liczba postów : 533

SCOUTER
HP:
26122/30150  (26122/30150)
Ki:
0/37350  (0/37350)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Androidy   Nie Gru 27, 2015 12:12 pm

Nie wiem czy jeszcze dobrze pamiętam ale te modyfikacje miały na celu właśnie przekonanie graczy do wybierania tej rasy Razz Też modyfikacji można było użyć tylko jednej (pod warunkiem, że admini zezwolą graczowi na odnalezienie tajemniczego laboratorium czy czegoś tam). Jeśli nie ma w nich ograniczeń użycia to faktycznie wypadałoby to zmienić. W sumie chyba robiłem je sugerując się anime. Tam też do woli androidy mogły wchłaniać energię no ale na forum lepiej to ograniczyć bo się straszne OP robi. Limit już jest ale może go zmienić? Zamiast regeneracjo do całości KI i HP dać tego połowę? albo też ilość dmg zadanego przez technikę podzielić na 2 i dopiero rozłożyć to w HP i KI? plus max 2 użycia na walkę?
Powrót do góry Go down
http://dragon2326.deviantart.com/
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Androidy   

Powrót do góry Go down

Androidy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next