Dragon Ball New Generation Reborn

Share
Go down
avatar
NPC
Liczba postów : 1202
Data rejestracji : 29/05/2012

http://dbng.forumpl.net/f53-regulamin-i-informacje-ogolne-obowia

Niebiańskie Prawidła (Obowiązkowe dla Kaishinów)

on Sro Sty 29, 2014 11:57 am
Zasady Dotyczące Zaświatów
Informacje Pomocnicze


Przebieg Awansu i korzyści z nim związane

Poniżej zamieszczone informacje mają ułatwić grę Shin-Jinom oraz prowadzących ich MG. Wszelkie informacje tego działu mają za zadanie przedstawić ogólny zarys oraz koncept przedstawiający wygląd ich awansów, treść zadań oraz korzyści płynące z piastowania danego urzędu, na którym powinno się chociażby minimalnie oprzeć.

-Zadania poniżej przedstawione nie są obowiązkami i nie należy ich się ścisło trzymać. Mają na celu tylko móc w przygotowani podobnych zajęć dla gracza. Użytkownik może je otrzymać bądź też nie, również może odmówić ich wykonania, choć niekiedy może mieć to swoje konsekwencje.

-Wygląd zadań, ich treść i przebieg awansów będą zależeć od wyobraźni i pomysłowości prowadzącego MG.


Shin-Jin

Nie awansuje się na tą rangę, jest to raczej nazwa rasy aka. Godly People. Osoby takie zamieszkują planetę Kaishin i zaświaty. W naszym uniwersum skupiamy się zaświatach oraz panujących tam warunkach.

Zadania

Ogólnie często są wysyłani do zaświatów aby nabrali wiedzy i praktyki, gdyż ich społeczeństwo na ogół stara się pomagać innym. Do zadań Shin-jina głównie należy pomaganie we wszelkich procesach zachodzących w zaświatach między innymi:

-Pomaganie zmarłym (Oprowadzanie po zaświatach, lub doprowadzanie do ważnych miejsc i również czasami wykonywanie ich próśb [niobowiązkowe])

-Pomaganie w niebie (Przykładem może być wykonywanie poleceń Emmy Daio, Diabłom, Kaio bądź innych ważnych figur dzięki którym zaświaty funkcjonują)

-Pomaganie w piekle (Zazwyczaj oprowadzanie po piekle duszyczek-turystów, bądź łapanie zbiegłych złych dusz które próbują uciec)

-Łapanie bądź pozbywanie się uciekających dusz (Zaznaczyłem to ponownie na liście gdyż to dotyczy zmarłych którzy zwiali poza zaświaty w jakiś sposób [tylko dotyczy zmarłych o mniejszej lub równej sile])

Korzyści

-Do korzyści między innymi należą chody u ważnych figur w zaświatach, niekiedy można otrzymać od nich wartościowe przedmioty bądź nauki.

-Jako że Shin-Jinowie są obeznani w zaświatach i ich zasadach, trafiające tam *PC czy NPC powinny się stosować do poleceń niebianina, gdyż można spaść do zaświatów, czy trafić w nieodpowiednie miejsce.

-Również Shin-jin może dostać "Awans na Papierku" dzięki czemu może pełnić funkcję "Kierownika" i wydawać polecenia tamtejszym duchowym mieszkańcom lub innym Shinom, w celu ułatwienia sobie zadania lub by odciążyć się z nadmiaru zadań bądź obowiązków.

Przyboczny Kaioshina

Jest to pierwsza ranga na którą awansować może Shin-jin. Podczas swojej pracy, jego działania, podjęte decyzje i osiągnięcia są brane pod uwagę przez osoby stojące wysoko w hierarchii zaświatów takich jak Emma daio, Kaio czy sam Elder Kaio-shin, które zazwyczaj wybierają osobę godną zaufania, bądź odznaczającą się umiejętnościami potrzebnymi na tym stanowisku. Zazwyczaj wykorzystują swoje wpływy i polecają kandydata jednemu z Kaioshinów, który być może pokieruje się zdaniem ważnych osób i weźmie pod swoje skrzydło Shin-jina. W innym wypadku sam Kaioshin może się zainteresować danym osobnikiem i samodzielnie awansować go na swojego przybocznego.

Przebieg Awansu

W przypadku tej rangi, nie jest organizowana jakaś impreza, czy wielkie wydarzenie. Awans dzieje się po cichu bez rozgłosu. Zazwyczaj Kaioshin zabiera swojego podopiecznego do Other World gdzie prosi o złożenie mu przysięgi lojalności i służby podczas której zazwyczaj kandydat klęka przed swoim nowym przełożonym, którego zdanie zawsze będzie priorytetem. Po złożeniu przysięgi, Kaioshin przekazuje kandydatowi drobną cząstkę swojej mocy, pod wpływem której w Shin-jine następuje wewnętrzna przemiana, zwiększają się jego zdolności fizyczne i duchowe oraz rozwijają się zmysły. Niekiedy następują drobne zmiany fizyczne, jak zmiana koloru skóry, czy włosów,acz jest to rzadkością. Również pomiędzy nowym przybocznym, a Kaioshinem powstaje więź, która pozwala odnaleźć się między sobą. Po przekazaniu własnej mocy, Kaioshin oferuje swojemu nowemu przybocznemu odzienie godne jego nowego stanowiska (zwyczajnie je mu daje bądź tworzy za pomocą Magic Materialization). Po procesie awansu nowy przyboczny zostaje przeniesiony z Other World do miejsca z którego został zabrany, oraz poproszony o bycie w pogotowiu.

Zadania

Do ich zadań głównie należy wykonywanie poleceń Kaioshina i tylko jego. Jednakże często jest proszony pomoc w kwestiach dotyczących funkcjonowania zaświatów, które wymagają większego doświadczenia, bądź mocy. Do ich zadań między innymi należy:

-Wykonywanie wszelkich zadań powierzonych mu przez Kaioshina (mogą mieć one miejsce wszędzie gdzie będzie potrzebna interwencja przybocznego)

-Towarzyszenie Kaioshinowi i jego ochrona

-Służenie jako posłaniec w imieniu swojego przełożonego, bądź reprezentant zaświatów

-Możliwość wykonywania zadań powierzonych przez Emme Daio czy innych Kaio (jeżeli będzie chciał,o ile nie nakaże tego mu jego Kaioshin)

-Łapanie bardzo silnych dusz zmarłych (zazwyczaj takie zadanie jest dawane przez Emme i dotyczy zmarłych których zwykły shin-jin nie da rady pokonać. Jeżeli zmarły dokonał znaczących szkód, bądź może ich dokonać, sytuacją może się zainteresować Kaioshin i w tym momencie będzie to zadanie obowiązkowe)

-Obrona zaświatów i jego mieszkańców (w tym zmarłych graczy)

-Obrona galaktyki (planet w niej zawartych) w imieniu swojego przełożonego, którymi się opiekuje ów Kaioshin

-Ewentualna pomoc graczom w zaświatach (lub innym zmarłym), z własnej bądź Kaioshina woli

-Pomoc graczom (lub innym zywym) w imieniu swojego przełożonego który wykonuje akurat jakieś ważniejsze zadanie.

Korzyści

-Do korzyści między innymi należą treningi u samego Kaioshina który jest przełożonym przybocznego oraz przedmioty które ów bóg może mu powierzyć

-Pomoc bądź sama obecność przybocznego w otoczeniu innych Shin-jinów czy mieszkańców zaświatów jest dla nich zaszczytem (dotyczy to również Emmy Daio)

-Każdy niżej postawiony mieszkaniec zwykle wykona powierzone polecenie lub zadanie Przybocznego z własnej woli gdyż uzna to za zaszczyt (choć niektóre jednostki mogą odmówić)

-Każdy poniżej przełożonego będzie darzyć osobnika szacunkiem (choć może to ulec zmianie zależnie od jego postępowania)

-Nagrody za ważne zadania w najróżniejszej postaci

-Ograniczony dostęp do Other World (Shin jin może przenieść się tam tylko za pozwoleniem swojego Kaioshina, MG bądź Administratora [Obecność tego miejsca jest zamaskowana przed nieproszonymi istotami, choć potężniejsze osobniki mogą się tam dostać])

-W krytycznych sytuacjach, bądź ważnym zadaniu Shin-jin ma prawo wstępu do Other World bez czyjegokolwiek pozwolenia oraz może wydawać rozkazy każdemu mieszkańcowi zaświatów jeżeli jest to konieczne (dotyczy to też innych *PC Shin-jinów, oraz zmarłych)

Kaio

Kaio jest drugą rangą, którą Shin-jin otrzymuje. Gdy przyboczny wykazuje się kompetencją, specyficznymi osiągnięciami oraz specjalnymi cechami w momencie gdy zaskarbi sobie zaufanie innych bogów, a nie tylko temu któremu służy zostaje mu powierzona bardzo ważna funkcja, opieki nad jedną konkretną planetą. Zazwyczaj bogowie konsultują się z Dai Kaiō i jeżeli ten również się z nimi zgodzi, nowy kandydat zostaje wybrany na Kaio i czeka go niedługo mała uroczystość przy której zostanie obwieszczony nowy opiekun.

Przebieg Awansu

Zwykle Przyboczny zostaje poinformowany przez Kaioshina któremu służy iż jest proszony na specjalne spotkanie z samym Dai Kaiō, który oczekuje jego obecności. Zwykle po spełnieniu warunków taki niebianin nieświadomie odblokował samodzielnie swój ukryty potencjał co zwiększyło jego siłę znacząco. Po stawieniu się do miejsca zamieszkania Wielkiego Kaio, niebianin jest proszony do wielkiej jasnej i udekorowanej sali na końcu której siedzi na tronie Dai. Pokój zwykle jest wypełniony stołami z jadłem oraz gośćmi specjalnymi. Na drodze w kierunku tronu obowiązek mają stawić się wszyscy inni Kaio, oraz zwykle zjawia się przełożony Kaioshin i czasami inni Kaioshini (zwykle ci którzy również chcieli go na stanowisku Kaio). Osoba zostaje powitana honorowo, po czym musi uklęknąć przed tronem. Po przyjęciu nowej funkcji (gracz nie musi się zgadzać) i złożeniu Dai Kaiō przysięgi dbania o przydzieloną mu planetę, zostaje oficjalnie mianowany rangą Kaio, po czym wszyscy przechodzą do biesiady i hucznej zabawy zwykle trwającej od ponad tygodnia do ponad miesiąca, czasami zdarza się nawet dłużej (Tak bogowie żyją długo jak i niebianie więc nie śpieszy im się i zwykle świętują tak ważne wydarzenia jak najdłużej się tylko da, aby zapamiętać tak ważną sprawę [jak gracz chce Mg może mu zapewnić TS'a na czas przebiegu imprezy]).

Zadania

Do zadań Kaio należy między innymi dbanie o planetę jemu/jej powierzonej, nad którą trzyma pieczę, tak aby nie została ona zniszczona przez kogokolwiek, co kolwiek w jakikolwiek sposób oraz utrzymywanie na niej równowagi. Czasami Kaio jest proszony o pomoc przez Kaioshinów jeżeli ci nie mogą zająć się wszystkim naraz, bądź też Kaio może zostać poproszony przez zmarłego wojownika o trening i przekazanie mu swojej wiedzy.

-Ochrona powierzonej Kaio planety, dbanie o jej mieszkańców oraz udzielanie im pomocy bądź porad. Niekiedy Kaioshin może ostrzec Kaio przed zagrażającym planecie złu, ten wtedy może podjąć się jego złapania/zgładzenia.

-Utrzymywanie na niej równowagi (ten punkt jest wyjątkiem i jego przestrzeganie zależy od tego jak ktoś równowagę postrzega)

-Jeżeli Kaio wyrazi zgodę na prośbę gracza może go szkolić

-Wykonywanie zadań powierzonych mu przez Kaioshinów

-Ewentualna pomoc graczom w zaświatach

-Każdy niżej postawiony mieszkaniec zdecydowanie wykona powierzone polecenie lub zadanie Kaio z własnej woli gdyż uzna to za wielki zaszczyt (choć niektóre jednostki mogą odmówić)

-Ewentualne łapanie bardzo potężnych dusz zmarłych (zazwyczaj takie zadanie jest dawane przez Emme i dotyczy zmarłych których nawet Przyboczny nie da rady pokonać. Tego rodzaju zmarły jest zwykle potężną istotą i tą sytuację zwykle monitorują Kaioshini)

-Obrona zaświatów i jego mieszkańców (w tym zmarłych graczy)

-Niekiedy Kaio może zostać poproszony przez Kaioshina w którego galaktyce znajduje się jego planeta, aby ten udzielił pomocy konkretnej osobie.

Korzyści

-Do korzyści między innymi należy możliwość trenowania innych wojowników którzy przybędą prosić o naukę (nauka technik własnych kogoś innego)

-Otrzymanie własnej planetki w zaświatach, której wygląd i dodatkowe bonusy zależą wyłącznie od jej właściciela (bonusy wymagają konsultacji z administratorem)

-Kaio może swobodnie teleportować się na planetę którą się opiekuje

-Pomoc bądź sama obecność Kaio w otoczeniu innych Shin-jinów czy mieszkańców zaświatów jest dla nich zaszczytem (dotyczy to również Emmy Daio czy przybocznych, bądź innych wojowników zamieszkujących zaświaty)

-Każdy niżej postawiony mieszkaniec zwykle wykona powierzone polecenie lub zadanie Przybocznego z własnej woli gdyż uzna to za zaszczyt (choć niektóre jednostki mogą odmówić)

-Każdy poniżej Kaio będzie darzyć osobnika wielkim szacunkiem (choć może to ulec zmianie zależnie od jego postępowania)

-Nagrody za ważne zadania w najróżniejszej postaci

-Ograniczony dostęp do Other World (Kaio może przenieść się tam tylko za pozwoleniem innego Kaioshina [wystarczy rozmowa za pośrednictwem np. crystall ball], MG bądź Administratora [Obecność tego miejsca jest zamaskowana przed nieproszonymi istotami, choć potężniejsze osobniki mogą się tam dostać])

-W krytycznych sytuacjach, bądź ważnym zadaniu Kaio ma prawo wstępu do Other World bez czyjegokolwiek pozwolenia oraz może wydawać rozkazy każdemu mieszkańcowi zaświatów jeżeli jest to konieczne (dotyczy to też innych *PC Shin-jinów, oraz zmarłych i przybocznych o ile nie ma w danej chwili Kaioshina)

Kaioshin

* PC - Jest to skrót pochodzący od angielskiej nazwy Player Character, która znaczy po polsku Postać Gracza

W budowie

______________________


Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito