Dragon Ball New Generation Reborn

Share
Go down
NPC.
NPC.
Liczba postów : 2515
Data rejestracji : 29/05/2012

http://poke-life.net/pokemon.php?p=58946863&nakarm

Przez pieniądze do serca

on Wto Lut 12, 2019 7:20 pm
Odcinek pierwszy – Bodyguard


Tego dnia słońce świeciło wysoko na czystym, bezchmurnym nieboskłonie, pobudzając do lśnienia zieleń ogrodu domu Nikos, w którym tego dnia zgromadziła się cała śmietanka towarzyska miasta. Panna Nikos nie opuściła jednak do tej pory swojego pokoju. Stała zamyślona w oknie rezydencji. Jej szlachetne, bordowe włosy, opięte pod diamentowym diademem, opadały kaskadami fal na głęboki dekolt przesyconej bogactwem sukni. W jej oczach gościły krople łez. Jeszcze tak niedawno rodzice Asterii stali u jej boku, troszcząc się o losy rodziny. Teraz wszystko spadło na jej niedoświadczone barki.

Jedyną osobą, która wciąż dawała jej poczucie bezpieczeństwa, był Deriet. Jej zaufany ochroniarz. Stał za jej plecami. Czekał cierpliwie. Dopiero po dłuższej chwili poczuła dotknięcie na swojej szyi. Odgarnął dłonią pukiel jej włosów.

- Pani Nikos. Nie mogę znieść widoku Pani smutku. – wyznał, zachowując wciąż niewielki dystans.

Asteria odwróciła się, targana silnymi emocjami. Wtopiła się w ramiona swojego ochroniarza. On początkowo zamarł w bezruchu. Dopiero po chwili zdobył się na to, by położyć dłonie na jej głowie. Przycisnął ją nieznacznie do siebie.

Drzwi otworzyły się skrzypiąco, zaraz po tym, jak po pokoju rozniósł się krótki dźwięk pukania. Do środka wkroczył Rex, lokaj Asterii.

- Pani… - zamarł, widząc tę scenę.

Para odsunęła się od siebie, jakby rażona piorunem. Rex jedynie opuścił wzrok, udając, że nie widział zajścia.

- Deriet tylko mnie… pocieszał. – powiedziała poważnie, choć zabrzmiało to tylko jak próba wytłumaczenia swojego zachowania.
- Pani Nikos. Rodzina Kellen jest już na miejscu. Oczekują powitania. – powiedział krótko i rzeczowo Rex.

Asteria zacisnęła pięści i westchnęła drżąco.

- Zaproś ich do salonu. Już schodzę…
- Wedle rozkazu. – odparł i wyszedł tak szybko, jak to możliwe.

[Napisy końcowe]

______________________


NPC.
NPC.
Liczba postów : 2515
Data rejestracji : 29/05/2012

http://poke-life.net/pokemon.php?p=58946863&nakarm

Re: Przez pieniądze do serca

on Wto Lut 12, 2019 7:53 pm
Odcinek drugi – Rodzina Kellen


Salon rodziny Nikos skąpany był w złotych sztukateriach. Przykuwał uwagę wyszukanymi obrazami, których autorką była sama Asteria. Drewniane meble obite atłasami i skórą świadczyły o statusie, a ręcznie tkane dywany i dodatki o szacunku dla tradycji.

Rodzina Kellen rozgościła się niebywale szybko w salonie rodziny Nikos.

Vvien, kobieta o kruczoczarnych włosach, zajęła niemal całą sofkę. Jej rozłożysta suknia znacznie przekraczała to, co można nazwać klasyczną elegancją. Epatowała luksusem i rozrzutnością.

Yotar, wspinający się po szczeblach kariery polityk, stał za jej plecami. Rękę trzymał na jej nagim ramieniu. Był to niemy sygnał przynależności. Choć nie powiedzieli sobie jeszcze sakramentalnego „tak”, wszystkim dobrze wiadomy był fakt o ich romansie.

Naprzeciwko siostry, w wygodnym fotelu, zasiadał dziedzic majątku Kellenów, Kenzuran. Rozsiadł się wygodnie, zakładając nogę na nogę. W słońcu błyszczały jego wypolerowane buty. Jego aparycja wzbudzała respekt, a silne umięśnienie dodawało mu tylko męskości. Tak, był przystojny, lecz całkiem nieprzystępny. Mawiano o nim „Baron bez serca”, bo tylko osoba bez serca godna była przejąć stery tej rodziny. Złośliwi zaś twierdzili, że miłością darzy tylko swoją siostrę, pokrewną duszę.

U jego stóp klęczała pokojówka, z którą Kenzuran się nie rozstawał. Pucowała jego buty, by nie straciły blasku. Była to młoda dziewczyna, mogła mieć około siedemnastu lat. Nosiła imię Vita.

Najważniejsza jednak dotychczas osoba stała przy niewielkim, drogim stoliku, antyku wyszukanym za bezcen przez ojca Asterii na pchlim targu. Oglądał wazę, która na nim stała. Był to nikt inny jak sam Hikaru. Nestor rodu Kellen, ojciec Kenzurana i Vvien. Choć na jego pomarszczoną twarz opadały kosmyki siwych włosów, w duszy był równie podstępny jak dawniej. Jedyną jego słabością było chore biodro. Musiał podpierać się o berło.

- Brzydkie. – zawyrokował, obracając w rękach wazę.
- Już niebawem sprzedamy wszystkie te brzydkie buble, tatku. – odpowiedziała Vvien.

W tym momencie do salonu wkroczyła Asteria w towarzystwie Derieta. Zmierzyła wzrokiem całą rodzinę Kellenów.

- Asteria! – zakrzyknęła Vvien z udawaną radością. Zerwała się z miejsca, by uściskać Pannę Nikos. Ta dała się objąć, lecz sztywna była niczym kłoda.

Zaraz za Vvien ruszyła cała rodzina Kellenów. Gdy Asteria dygnęła, witając się z nimi, Deriet natychmiast udał się w głąb salonu. Podał rękę Vicie, pomagając jej wstać. Gdy ich ręce zetknęły się, a spojrzenia spotkały, oboje spłonęli rumieńcem. Dziewczyna otrzepała spódnicę i szybko dołączyła do swojego Pana.

Asteria spojrzala na Kenzurana, jednak jego mina pokazywała wyższość. Ani odrobiny sympatii.

- Witaj Asterio. – głos zabrał Hikaru. – Cieszymy się na dzisiejszą uroczystość. Zabiorę głos jako pierwszy, gdy tylko wszyscy zbiorą się w ogrodzie.
- Dobrze, Panie Hikaru. – zgodziła się krótko Asteria. – Proponuję… dopiero po rozdaniu szampana.
- Doskonale.
- Rozgośćcie się, ja muszę jeszcze powitać resztę gości.
- Zatem udamy się do ogrodu. – postanowiła Vvien.

[napisy końcowe]


______________________


NPC.
NPC.
Liczba postów : 2515
Data rejestracji : 29/05/2012

http://poke-life.net/pokemon.php?p=58946863&nakarm

Re: Przez pieniądze do serca

on Wto Lut 12, 2019 8:25 pm
Odcinek trzeci– Nostalgiczna przeszłość


Asteria z ciężkim sercem wyszła z salonu, dając rodzinie Kellen dość czasu, by nie musieli spotkać się ponownie zbyt szybko. Wystarczyło, że wyszła na dwór i zeszła po schodach na werandę, by zauważyć grupę mężczyzn stojącą przy jednym ze stolików bankietowych. Jeden z nich, siwowłosy, stał do niej tyłem. Poznała jednak szybko swojego adwokata, Hazarda. Był to około trzydziestoletni mężczyzna. Diabelnie inteligentny, wybitny w swoim fachu. A jednocześnie zabójczo przystojny. Wystarczy jeden jego uśmiech, by omotać kobietę. Machał do niej, zapraszającym gestem. Panna Nikos niechętnie, ale poszła w ich kierunku.

- Panno Nikos. Dziękuję za zaproszenie. Cieszę się, że mogę uczcić dzisiejszą uroczystość. – rzekł Hazard, uśmiechając się kącikiem ust. – Chciałbym Pani kogoś pokazać. Spotkałem tego Pana całkiem przypadkiem w okolicy rezydencji…

W tym momencie siwowłosy mężczyzna obrócił się, a Asteria poczuła w momencie, że ilość emocji przekroczyła maksymalną dla niej dawkę na ten dzień. Upadła na wysypany ozdobnymi kamieniami podjazd.

- Panno Nikos! – zakrzyknęli obaj mężczyźni, ale to siwowłosy klęknął przy niej. Podłożył rękę pod jej głowę, skąpaną w bordowych falach.
- Asterio… - wyszeptał, przeciągając wierzchem palców po jej policzku. – Nie chciałem, by tak to się zaczęło…
- Shido… - wyszeptała Asteria, zamykając powieki na chwilę. W momencie przypomniały jej się chwile, które ponad pięć lat temu spędziła w towarzystwie tego mężczyzny. Jak szczęśliwi spędzali wspólnie czas nocą na plaży. Jak jej serce mocno biło na każdy jego uśmiech. Ale także, jak wypłakała całe swoje złamane serce, gdy natknęła się na swoją siostrę, Kanade, w jego ramionach. – Ależ przecież to już dawno się skończyło. – odparła, otwierając oczy. Jej wzrok miał porażać i odstraszać, lecz zabrakło jej tej sił.
- Gadasz bzdury, skarbie. – powiedział z niezachwianą pewnością. – Pomogę ci wstać.

Shido wsparł dziewczynę na swoim ramieniu. Gdy stanęła pewnie na nogach, otrzepał kilkoma ruchami jej suknię, by nie było widać na niej drobinek kurzu.

- Czemu wróciłeś? – zapytała wprost suchym tonem głosu. Całkowicie ignorując jego zabiegi.

Mina siwowłosego mężczyzny natychmiast zrzedła. Widocznie trafiła swoim zachowaniem w jego czuły punkt.

- Pytasz, czemu? – rzekł z żywym oburzeniem. – Wybacz, Hazardzie… - powiedział, łapiąć dziewczynę za nadgarstek. Odprowadził ją kilka kroków dalej. Niestety nie dość daleko, by prawnik nie usłyszał ich rozmowy. – Dowiaduję się o tym, że chcesz zaręczyć się z Kenzuranem. I ty mnie pytasz, czemu wróciłem?

Asteria wyrwała się z uścisku mężczyzny. I odpowiedziała mu niemal krzykiem.

- To nie twój interes! Nie było cię tutaj przez ostatnich pięć lat. Co ty możesz wiedzieć?
- Wiem, że go nie kochasz. I wiem, że chcesz podjąć najgorszą decyzję w swoim życiu! – odpowiedział z pasją.

Asteria wymierzyła siarczysty policzek siwowłosemu mężczyźnie.

- Gdyby nie ty, nie musiałabym jej podejmować.
Po tych słowach wprost uciekła. Pobiegła dalej, w tłum ludzi. Nie była w stanie znieść tego więcej…

[Napisy końcowe]

______________________


NPC.
NPC.
Liczba postów : 2515
Data rejestracji : 29/05/2012

http://poke-life.net/pokemon.php?p=58946863&nakarm

Re: Przez pieniądze do serca

on Wto Lut 12, 2019 8:57 pm
Odcinek czwarty – Więzy przyjaźni


Asteria biegła przed siebie w stronę labiryntu żywopłotów. Wbiegła między liściaste krzewy w dobrze sobie znanym kierunku. Do jej osobistej kryjówki. Po paru minutach krążenia, jej oczom ukazała się samotna ławka w niewielkim zaułku. Na której spoczywał stos miękkich poduszek. Opadła ławkę i zanurzyła twarz jedwabnych materiałach. Zacisnęła pięści, próbując powstrzymać łzy. Jej ciałem wstrząsnęło kilka wstrzymywanych spazmów.

- Asterio… - wyszeptał znany jej dobrze, krystaliczny głos jej przyjaciółki, Lilou, zjawiskowo pięknej modelki, znanej w całym kraju. Gdy odwróciła twarz w jej kierunku, zauważyła również Kuro, jej rycerza, przyjaciela ze szkolnej ławy. Chłopaka niepozornego, ale niezwykle honorowego.  – Martwimy się o ciebie…
- Lilou… - Asteria wypowiedziała imię swojej przyjaciółki, robiąc jej miejsce obok siebie. Przytuliły się do siebie.
- Co się stało?
- Ach… przyjechał tu Shido… - wyszeptała zrezygnowana.
- Shido tu jest? Ten łajdak?! – Kuro oburzył się w momencie. – Gdzie on jest? – dopytywał, gotowy już w momencie ruszyć, by pięściami wyprosić go z uroczystości.
- Nie! Kuro! Nie rób mu krzywdy. – wyszeptała Asteria bezsilnie.
- Asterio, może to znak? Może nie powinnaś wychodzić za Kenzurana? Może twój los związany jest z Shido? – dopytywała zmartwiona Lilou.

Asteria zamilkła i wbiła wzrok w trawnik.

- Czemu to robisz? – zapytał Kuro, wyraźnie poruszony zaistniałą sytuacją.

Asteria milczała. Dopiero, gdy doszła do siebie, zabrała głos.

- Moja matka. Prosiła mnie o to na łożu śmierci. Muszę dotrzymać obietnicy. Pogrzebać topór wojenny pomiędzy naszymi rodami.

Kuro i Emi zamilkli. Wymienili się porozumiewawczymi spojrzeniami.

- Asterio, wcale nie musisz tego robić… - zaczęła Lilou, ale przerwał jej Kuro.
- Musi. – powiedział z niezachwianą pewnością. – Obietnica tego rodzaju nie może być zignorowana, Lilou. Przecież nie chcielibyśmy, by matka Asterii nie zaznała spokoju.
- Ależ co ty opowiadasz. Asteria może robić dokładnie to, czego chce. A wyjście za Kenzurana oznacza dla niej… same nieszczęścia. – oburzyła się Lilou.
- Wystarczy. – Asteria ukróciła tę dyskusję. – Już zadecydowałam. Muszę wkroczyć na scenę…

[Napisy końcowe]

______________________


NPC.
NPC.
Liczba postów : 2515
Data rejestracji : 29/05/2012

http://poke-life.net/pokemon.php?p=58946863&nakarm

Re: Przez pieniądze do serca

on Wto Lut 12, 2019 9:37 pm
Odcinek piąty – Nieprzychylni

Przedstawienie miało się dopiero rozpocząć. Goście zebrali się na trawniku koło sceny, gdzie stały stoły bankietowe. Zespół grał jeszcze muzykę, gdy po schodkach na podest wkraczała Panna Nikos. Na publiczności rozeszły się szepty gorączkowych rozmów. Nikt nie wiedział jeszcze, z jakiej okazji zostali zaproszeni.

Dwóch mężczyzn komentowało toczące się wydarzenia z żywym zainteresowaniem. Jeden z nich zdążył tego dnia wypić już kilka drinków, a nawet nie wybiła jeszcze godzina dziewiętnasta. Z trudem wytrzymywał taką dawkę alkoholu. Nazywał się Al i wodził wzrokiem za kruczoczarną pięknością, jego byłą żoną, Vvien.

- Co też kombinuje ta zołza… - wyszeptał i zacisnął pięść na kieliszku, obserwując, jak Yotar przynosi Vvien szampana.

Tymczasem drugi mężczyzna trzymał rezon przez cały czas. Był to postawny, długowłosy jegomość o jasnych oczach i szlachetnych rysach. Pomimo wyprostowanej postawy i wielkopańskiego wyglądu, nikt go tu nie znał. Jeszcze. A na imię mu było… Nihilius.

- Szanowni Państwo… - zaczęła Asteria, uciszając w ten sposób najgłośniejsze głosy.- Miło mi powitać Państwa w rezydencji rodziny Nikos. Proszę o chwilę uwagi. Chcielibyśmy ogłosić pewne ważne wydarzenie.

Na scenę wkroczył w tym momencie Kenzuran. Powolnym krokiem podszedł do Asterii. Spojrzał na nią z typową dla siebie pogardą.

- Szanowni Państwo. Wszem i wobec ogłaszam, że w dniu dzisiejszym… - zaczął swoim głębokim, basowym głosem. - … postawimy pierwszy krok ku zakończeniu odwiecznego konfliktu rodzin Nikos… i Kellen… - Kenzuran wyciągnął z kieszeni niewielkie, czarne pudełeczko.
- Hę? Czy oni zrobią dokładnie to, co myślę? – zdziwił się Al., ocierając twarz rękawem.
- Będą chcieli. Ale im się to nie uda. – odparł Nihilius z niezachwianą pewnością siebie.  - Bo jeszcze nie wiedzą… kto tu rozdaje karty. I … do czego jestem zdolny.
- Brzmi jak przechwałki. – skomentował Al.

Tymczasem Kenzuran obrócił się w stronę Asterii. Otworzył pudełeczko, ukazując oślepiający, diamentowy pierścionek. Nie przyklęknął.

- Asterio… - zaczął powoli.

Pokojówka Kenzurana, która stała obok Hikaru, odwróciła się na pięcie i schowała twarz w dłonie.

- … Wyjdziesz za mnie? – zapytał.

Zapadła śmiertelna cisza. Każdemu gościowi zaparło dech. Całą publiczność zamilkła i obserwowała scenę z niedowierzaniem. Czy to mogła być prawda? Czy to tylko sen?

Oczy zebranych skupiły się na Asterii. Dziewczyna wahała się. Zaciskała pięści. Serce waliło jej jak młotem. Jej pewność siebie uleciała w momencie.

- Tak. – wyszeptała niemal niedosłyszalnie.
- Niewiarygodne… - powiedział Al, odkładając na chwilę swój drink. – Jak Vvien tego dokonała? Jak?
- Jeszcze nic nie dokonała. – uspokajał go Nihilius.

Kenzuran wyciągnął pierścionek. Złapał dłoń Asterii. Skierował krążek w kierunku palca dziewczyny, gdy… nastąpił ogłuszający strzał. Kula pistoletu wystrzeliła z precyzją zegramistrza. Trafiła prosto w środek kruszca, który trzymał w dłoni Kenzuran. Porwał go, przebił scenę i wbił się w mur rezydencji…

Wzrok publiczności skierował się na mężczyznę, który dzierżył broń. Wyglądał jak książę z bajki. Nosił dopasowany, modny smoking i białe rękawiczki. Jego fachowo przycięte włosy powiewały luźno na wietrze. Twarz była enigmatyczna, oczy miały dwa różne kolory.

- Nazywam się Joker. – przedstawił się, chowając pistolet do skórzanej pochwy przy pasie. – I jeśli chcesz zaręczyć się z Panną Nikos, będziesz musiał … najpierw mnie zabić. – rzekł tonem godnym wariata. – Za tydzień spotkamy się na wichrowym wzgórzu i stoczymy pojedynek na pistolety. Przyjdź, jeśli jesteś godzien. – po tych słowach obrócił się na pięcie i poszedł w kierunku bramy wyjściowej…

[Napisy końcowe]

______________________


NPC.
NPC.
Liczba postów : 2515
Data rejestracji : 29/05/2012

http://poke-life.net/pokemon.php?p=58946863&nakarm

Re: Przez pieniądze do serca

on Sro Lut 13, 2019 11:14 am
Odcinek szósty – Pierwsze starcia


Tempo zatrzymało się. Wszystko działo się jak na zwolnionej taśmie. Asteria obejrzała się za odchodzącym mężczyzną. Nie znała go, nigdy nie widziała go na oczy. Jednak tego dnia jego wizerunek utkwił na zawsze w jej głowie.

- Złapać go! Zanim ucieknie! – zakrzynął Deriet, przebijając się mozolnie przez tłum ludzi zebranych w ogrodzie.

Rozpoczęła się gonitwa. Wszyscy ochroniarze ruszyli za nieznajomym. Mieli jednak trudne zadanie. Publiczność nie ułatwiała im pracy. Kłębiła się niezdecydowana, czy powinna uciekać czy raczej oglądać widowisko dalej, tym samym dając nieznajomemu czas na ucieczkę.

- Co to ma znaczyć? Ty to zaplanowałaś?

Z zamyślenia wybił Asterię Kenzuran, który złapał ją za nadgarstek.

- Puszczaj! – syknęła w odpowiedzi, wyrywając dłoń. – Nie znam tego mężczyzny.
- Jeśli to twoja sprawka, dowiem się o tym. Lepiej powiedz prawdę.
- Uspokój się. Powtarzam: nie znam tego mężczyzny.

Tymi słowami Asteria uspokoiła porywczy charakter Kenzurana. Wyprostował się i zaczął mówić spokojnym tonem.

- Zaręczyny przyjęłaś. Nawet, jeśli bez pierścionka. – zawyrokował, poprawiając muchę pod szyją.
- Nawet, jeśli tak jest, to nie ominie cię pojedynek z tym mężczyzną. – odparła, gotując się wewnętrznie.
- Czyżby? – Kenzuran uniósł brew i uśmiechnął się złośliwie. – To się jeszcze okaże…

[Napisy końcowe]

______________________


NPC.
NPC.
Liczba postów : 2515
Data rejestracji : 29/05/2012

http://poke-life.net/pokemon.php?p=58946863&nakarm

Re: Przez pieniądze do serca

on Czw Lut 14, 2019 1:02 pm
Odcinek siódmy – Poszukiwania winnego- Szanowni Państwo… - Asteria zabrała głos. Stała na scenie, cała rozedrgana. Zacisnęła dłonie w pięści i przemawiała. – Proszę o zachowanie spokoju. Ochrona zaraz złapie zbiega. My natomiast możemy świętować naszą uroczystość. – jak tylko wypowiedziała te słowa, ruszyła do schodków na zejście z podwyższenia. Po drodze minęła się z Kenzuranem, który z uśmiechem na ustach pokiwał jej aprobująco głową. Zignorowała to, odwróciła twarz w drugą stronę i niemal zbiegła ze sceny. Udała się prosto do stolika, przy którym stali Kuro i Lilou. Z trudnem uniosła wzrok, by spojrzeć im w oczy.
- Asterio… kim był ten mężczyzna? – zapytała trwożliwie Lilou.
- Nie wiem, kim jest ten mężczyzna, ale wiem, kto to wszystko zaplanował…
- Kto? – zapytali oboje pełni ciekawości.
- Jak to kto… Shido. – powiedziała z niezachwianą pewnością. - Kuro, mogę prosić cię o przysługę? Przekaż mu ten liścik…

Wzięła do reki jedną z serwetek i zaczęła na niej zapisywać ołówkiem:

Spotkajmy się o dwunastej pod starym dębem.

Kuro odebrał liścik i westchnął ciężko, zmartwiony zaistniałą sytuacją.

- A jeśli to nie on? – zapytała Lilou
- Kto inny mógłby to być? – ton głosy Asterii wskazywał na duże zniecierpliwienie.

Lilou jednak nie znalazła w myślach lepszego wyjaśnienia. Opuściła tylko głowę.

- Kto mógłby nie chcieć waszego małżeństwa… Wiesz, dla mnie to dziwna sprawa. Że też wpuszczono na teren posesji tego mężczyznę uzbrojonego. Musiał go tu ktoś wpuścić inną drogą niż brama główna. Asterio… - złapała przyjaciółkę za rękę. – …pozwól mi porozmawiać z lokajem Rexem.

Przez chwilę w oczach Asterii zabłysła iskierka.

- To nie może być jego sprawka… - wyszeptała jak urzeczona do siebie, ledwie dosłyszalnie dla pozostałych. – Chyba… że to rzeczywiście jego sprawka… - podniosła wzrok i spojrzała prosto w krystalicznie niebieskie oczy przyjaciółki. – Dobrze… porozmawiaj z nim, ale… proszę, nie groź mu zwolnieniem. On jest dobrym sługą. Być może… za dobrym dla mnie… Jeśli okaże się, że to on… wtedy ja będę musiała z nim porozmawiać.

Lilou podniosła brew zaskoczona tę reakcją, ale przytaknęła…

[Napisy końcowe]

______________________


NPC.
NPC.
Liczba postów : 2515
Data rejestracji : 29/05/2012

http://poke-life.net/pokemon.php?p=58946863&nakarm

Re: Przez pieniądze do serca

Yesterday at 4:10 pm
Odcinek ósmy - "Szpieg"


Już zmierzchało, gdy rodzina Kellenów dotarła dorożką do domu. Powitani przez służbę, wkroczyli wspólnie do salonu. Ten odróżniał się od tradycyjnej rezydencji Nikos. Epatował nowoczesnością i majętnością, ale również chłodem. Począwszy od marmurowych podłóg przez kryształowe żyrandole po najwyższej jakości umeblowanie. Na ścianach wisiały obrazy wszystkich przodków rodu. Na honorowym miejscu, nad kominkiem, portret ślubny Hikaru wraz ze zmarłą już żoną, zjawiskowo piękną Red.

Wszyscy członkowie rodziny zasiedli wygodnie na obszernych sofach i fotelach

- Nie sadziłem, że tę Nikos stać na coś takiego… - stwierdził Hikaru, rozkładając się w swoim ulubionym krześle.
- Nie sądzę, by to była jej inicjatywa. Brakłoby jej inteligencji na takie zagranie. – stwierdziła Vvien, rozkładając wygodnie nogi na Yotarze.
- Więc mamy jakiegoś innego wroga? – zastanowił się Kenzuran, siadając obok siostry.
- Przede wszystkim musimy jak najszybciej dowiedzieć się, kim jest ten mężczyzna i kto go nasłał. – stwierdziła Vvien.
- Zajmę się tym. – zaproponował Yotar. – Pociągnę za odpowiednie sznurki. Zdobędę całą kartotekę na tego człowieka. Za dwa dni będzie leżała na Pana biurku, Panie Hikaru.
- Doskonale! – zakrzyknął żywo Hikaru.
- Przydałoby się zinfiltrować rezydencję Nikos i chyba mam pewien pomysł. – zaczęła znów Vvien. – VITA! – zakrzyknęła głośno.

Po niecałych dwóch minutach do pokoju wstąpiła roztrzęsiona pokojówka. Ręce trzymała za plecami. Rzuciła płochliwe spojrzenie na Kenzurana, a następnie na Vvien.

- Tak, Pani?
- Vita, chodź tutaj do mnie. – Vita zaprosiła ją gestem. Zdjęła nogi z kolan Yotara i pokazała dziewczynie miejsce obok siebie, poklepując je dłonią.

Vita zaskoczona sytuacją i roztrzęsiona, powoli podeszła do miejsca i w końcu usiadła obok Vvien. Cała spięta. Ta natomiast objęła dziewczynę ramieniem.

- Pracujesz u nas już jakiś czas. Zyskałaś sobie nasze zaufanie. – zaczęła, uśmiechając się perfidnie. – Mam dla ciebie niecodzienne zadanie. Ale! Jeśli dobrze się spiszesz, spełnię twoje marzenie. Takie, jakie sobie wybierzesz. Zgadzasz się?
- Oczywiście. – odpowiedziała ulegle. - Co miałabym zrobić, Pani?

Vvien wstała z miejsca i zaczęła chodzić w kółko po pokoju, pełna pasji i zaangażowania w swój plan.

- Pójdziesz do rezydencji Nikon. Powiesz, że cię wyrzuciliśmy. Za jakąś błahostkę. Kenzuranowi nie zasmakowała kolacja, którą przygotowałaś. – zaśmiała się na ten pomysł. - Poprosisz o posadę tam i… dowiesz się wszystkiego o tym mężczyźnie, który pokrzyżował dzisiejsze zaręczyny. Wypytasz całą służbę, prywatnego ochroniarza Nikos i może nawet ją samą. Staraj się wkupić w jej łaski. Niech zaprzyjaźni się z tobą. Nikt nie będzie posądzał cię o szpiegostwo. Nie ciebie… - podeszła znów do Vity i pogładziła reką jej podbródek.- …niewinną. Płochliwą. – po tym chwyciła mocno brodę dziewczyny i ścisnęła długimi paznokciami. – Będziesz mi meldowała codziennie listownie lub osobiście, czego się dowiedziałaś. Rozumiesz?
- Tak… - pisnęła cicho.

Vvien puściła uścisk i wyprostowała się.

- Skoro tak, to możesz stąd wyjść. To, że przyjdziesz o tak późnej porze, będzie tylko bardziej wiarygodne.
- Dobrze, Pani… - odparła Vita i zerwała się z miejsca. Niemal pobiegła w stronę wyjścia.
- Czekaj! – zakrzyknął za nią Kenzuran. – Jesteś moją niewol… służącą. – poprawił się w ostatniej chwili. – Chcę najpierw porozmawiać z tobą. Na osobności. W mojej sypialni. Już! – pogonił ja stanowczym głosem.

- Dobrze, Panie. – pisnęła dziewczyna i cał roztrzęsiona wybiegła z pokoju.

[napisy końcowe]

______________________


Sponsored content

Re: Przez pieniądze do serca

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito