Dragon Ball New Generation Reborn

Share
Go down
Nihilius Imperius
Nihilius Imperius
Liczba postów : 330
Data rejestracji : 16/08/2018

Identification Number
Punkty Życia:
Miesięczna Ocena 9tkhzk1000/1000Miesięczna Ocena R0te38  (1000/1000)
Punkty Pancerza:
Miesięczna Ocena Left_bar_bleue0/0Miesięczna Ocena Empty_bar_bleue  (0/0)
Tokeny Ki: 1

Miesięczna Ocena Empty Miesięczna Ocena

on Pon Wrz 03, 2018 5:17 pm
Zważywszy na to, że np Vulfi pisała, ze ma "problem" z oceną i w sumie nie wiadomo jak to jest oceniane, a niektórzy mogą się nie zgadzać z oceną i czuć pokrzywdzeni to moim zdaniem należy zrobić listę która, by pomogła w punktacji. Tym bardziej, że nie raz było wspominane, że są kości właśnie po to by nie było na mg, albo po to też istnieje mechanika, dlatego też moim zdaniem coś takiego również jest potrzebne i warto, by było razem z administracją i graczami to zrobić. Na razie mam takie pomysły, ale to jest po prostu raczej wskazanie drogi, by każdy zrozumiał o co mi chodzi. Dla przykładu.

Przegrana walka na słabszego od Siebie
Przegrana walka
Przegrana walka na silniejszego od Siebie
Wygrana walka na słabszego od Siebie
Wygrana walka
Wygrana walka na silniejszego od Siebie
Liczba postów
Wykonane misje/przygody
Etc.

To jest tylko wskazówka i sądzę, ze jak najbardziej na tym forum jest to potrzebne, by nikt nie czuł się poszkodowanym z powodu oceny, i by wiedział mniejwięcej co za co dostanie, albo czego może się spodziewać. Wiadomo oprócz tego mogą być dodatki za oryginalność, pomysłowość itd. Co Wy na to? Jesteście za tym, czy może jesteście po prostu za osądem mg/admina?

Miesięczna Ocena 19
Vvien
Vvien
Liczba postów : 1308
Data rejestracji : 05/02/2016

Identification Number
Punkty Życia:
Miesięczna Ocena 9tkhzk1510/1510Miesięczna Ocena R0te38  (1510/1510)
Punkty Pancerza:

Miesięczna Ocena Empty Re: Miesięczna Ocena

on Pon Wrz 03, 2018 6:23 pm
Jest w fazie prostej, obecnie radzę po prostu ze mną uzgadniać w razie niepewności, dopóki tego nie skończę. Są inne priorytety i wiele czynników przez ciebie wymienionych jest ju uwzględniania po naradzie ze mną (Tak, Vulfi szybko podjęła decyzje omówienia tego w administracji zaraz po tym, jak były zagwozdki, jak to oceniać i rozmawiałyśmy w tej sprawie), nawet napisałam krótki zarys, jak oceniać, oczywiście w dziale do którego gracze nie mają dostępu [jeśli będzie potrzeba to go rozpiszę bardziej, ale patrząc na pierwsze oceny to dość mocno pomogło].

Mogę powiedzieć dla samych graczy, że na szczególną uwagę się bierze to, jak gracz wpływa na zmiany świata w drobnych, jak i wielkich sprawach, oczywiście jako postać.

Know your place:

Miesięczna Ocena 2cr7fvr
Know your place! Again!:

Miesięczna Ocena De31ab2aade3525b3d549639e04ccecb
Miesięczna Ocena 12
Vita Ora
Vita Ora
Admin
Admin
Liczba postów : 806
Data rejestracji : 23/07/2013

Identification Number
Punkty Życia:
Miesięczna Ocena 9tkhzk500/500Miesięczna Ocena R0te38  (500/500)
Punkty Pancerza:

on Pon Wrz 03, 2018 7:23 pm
Jestem jak najbardziej za zrobieniem takiej listy, która by posłużyła MG do szybkiej oceny. W tej turze brałam pod uwagę stoczone walki, wpływ na fabułę gracza lub forum, ilość użytych umiejek itd. Niemniej nie było to proste i musiałam skorygować swoje pierwotne oceny patrząc również na inne aspekty grania na forum. Akurat teraz jestem w tak dogodnej sytuacji, że wiem, co się dzieje w fabułach każdego gracza. Gorzej będzie jak graczy przejmą nowi GMowie i tu dopiero mogą się pojawić niesprawiedliwe rozbieżności. Trudno jest taką listę opracować, ale może masz jakąś propozycję, Nihil?

Vita Ora vel Vulfila vel Vanilla,
Head Admin
„Dziewica Vegetyńska.”

Miesięczna Ocena Nws_gravity_rush_2_002
Nihilius Imperius
Nihilius Imperius

Identification Number
Punkty Życia:
Punkty Pancerza:

on Pon Wrz 03, 2018 7:36 pm
Vvien - Zgadzam się z tym i moim zdaniem dobrze, że bierze się pod uwagę to jak dana postać wpływa na świat. Nawet bardzo dobrze. Oczywiście to będzie cięższe do omówienia i tą są kwestie indywidualne zazwyczaj, ale sądzę, że mocne zmiany pewnie będą rzadkością. Tak czy inaczej dobrze w takim razie, że pomyśleliśmy podobnie : ).

Vita Ora - Otóż to ta lista nie miałaby być tylko dla adminów etc. Tylko właśnie głównie dla mg, a potem i moderatorów którzy mogliby wpisywać punkty innym, ale co równie ważne, byłaby też dla samych graczy. By wiedzieli co mogą mniej więcej dostać. O co powinni się starać. Czy też czemu dostali tyle, a nie dla przykładu tyle. Wtedy nikt nie będzie raczej poszkodowany jak będą mieli wszystko na papierze. Moim zdaniem też warto brać pod uwagę szybkość odpisów, czy ktoś jest przez kogoś wstrzymywany czy też nie itd. Co do samej listy pomysłów jest wiele i nie tylko ja pewnie je mam, ale też inni. Tylko trzeba wpisać i wymyślić punktacje.

Co do punktacji można ją zostawić Wam jako adminom którzy powinni być raczej najlepiej zaznajomieni z mechaniką i będziecie wiedzieć ile punktów byłoby odpowiednie. Czy to treningowych, czy nauki.
Tak samo można, by było dać specjalne punkty za jakieś ważne wydarzenie czy coś np jak stworzenie frakcji, zniszczenie planety, przejęcie planety dyplomatycznie, uratowanie kogoś, zniszczenie organizacji zagrażającej danej planecie itd. Dlatego też najpierw należy stworzyć podstawą listę i to moim zdaniem jak najszybciej. Czyli przynajmniej do końca miesiąca, albo coś w tym rodzaju, gdyż jeśli nowi mg przejmą graczy i odciążą adminke to nikt nie chce, by były zbyt wielkie rozbieżności, lub by ktoś posądzał kogoś o niesprawiedliwość : ).

Miesięczna Ocena 19
Vvien
Vvien

Identification Number
Punkty Życia:
Punkty Pancerza:

on Pon Wrz 03, 2018 8:43 pm
Da się zrobić, jeśli więcej ludzi wyrazi zainteresowanie, pokaże publiczny zarys za co można dostawać w grze tokeny [wersja prototypowa nim podręcznik gracza powstanie, ale zawierająca w sumie praktycznie to co powinien ten podręcznik zawierać w tej kwestii, niewiele stracicie]. Potrzebowałabym oczywiście pomocy lub osoby, która na ochotnika stworzy taką listę, bym moglibyśmy ją przejrzeć, przeredagować i wstawić.

Know your place:

Miesięczna Ocena 2cr7fvr
Know your place! Again!:

Miesięczna Ocena 12
Nihilius Imperius
Nihilius Imperius

Identification Number
Punkty Życia:
Punkty Pancerza:

on Pon Wrz 03, 2018 9:47 pm
Mogę stworzyć jakieś podwaliny, ale co do punktów to liczę na wsparcie bo się nie znam na przydzielaniu punktów itd :>

Miesięczna Ocena 19
Vvien
Vvien

Identification Number
Punkty Życia:
Punkty Pancerza:

on Pon Wrz 03, 2018 11:02 pm
Punkty to nasza broszka, tj. administracji i innych jegomości, z podwalinami powinno dużo łatwiej to rozdysponować.

Know your place:

Miesięczna Ocena 2cr7fvr
Know your place! Again!:

Miesięczna Ocena 12
Sponsored content

Powrót do góry