Dragon Ball New Generation Reborn

Share
Go down
Vvien
Liczba postów : 1172
Data rejestracji : 05/02/2016

Identification Number
Punkty Życia:
1510/1510  (1510/1510)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki: 1

Sugestie co do nowej edycji?

on Nie Maj 06, 2018 6:34 pm
Po majówce, wszystko wraca do normy i zapewne starej, regularnej aktywności. Zamierzam wprowadzić kilka sporych zmian, ale pracuje jeszcze nad nimi. Chciałabym przeczytać, czy gracze mają jakieś sugestie co można by było poprawić, dodać lub usunąć z obecnego build'u? W tym temacie możecie się wypowiedzieć, proszę starajcie się uargumentować swoją wypowiedź.

Poza tym lista zmian, które chciałabym wprowadzić w najbliższym czasie:
*Encyklopedia DBNG: Zamiast masy rozdzielonych tematów i działów dotyczących zasad, mechaniki i historii, Informacje zostaną skompresowane do jednego działu forumowego. Zostanie z tym dodana również nawigacja, że będzie można skakać nie tylko między konkretnymi postami, ale i tematami o innym źródle informacji.

*Możliwe, że do encyklopedii zostanie dodany Fabularny Manuel, ekhem Manual. Ma dawać wskazówki w kwestii odgrywania postaci, rozwijania jej fabularnie, przedstawiania otaczającego świata itp. Głównie dla tych, którzy często uznają, że RPG niszczy Storytelling, ogranicza Storytelling i inne dziwne przypadki, jakie regularnie wyczytywałam. Zważywszy, że RPG składa się głównie ze Storytellingu i jest jego nieodłączną i nieograniczoną częścią. Nie mam pojęcia, skąd się wzięło takie fałszywe spojrzenie na RPG, ale ostatnio czytając na FB to chyba jakiś trend by uznawać, że RPG to nie Storytelling.

*Desynchronizacja Ki zostanie zlikwidowana: Nie wnosi za wiele dodatkowych elementów, a graczom najwyraźniej sprawia problemy nie tylko w samej definicji desynchronizacji ki, ale także ma to niewiarygodnie dziwny wpływ na rozumowanie innych zasad mechaniki. Zwłaszcza, że w obecnym stanie desynchronizacja ki dotyczy zaledwie paru akcji.

Zasada: "Możesz wykonać tylko jedną akcje z użyciem tokenów statystyk na fazę", pozostanie niezmienna. Desynchronizacja ki dodawała jedynie wyjątki, kiedy można było zignorować tą zasadę. Poza tym zostanie usprawniona czytelność mechaniki i dodane niektóre brakujące informacje, które to najczęściej dało się domyśleć, ale niektórym sprawiało to problemy.

*Nowe elementy i balans:
-Mam opóźnienie z dodaniem technik androidów, powinny się pojawić w nowym tygodniu. Będzie ich 12 tymczasowo.
-Zostaną dodane 3 specjalne transformacje: Cyborg, Czarnoksiężnik i Abominacja, o których niegdyś we spoilerach czytaliście
-Umiejętność Seksapil/Sztuka miłosna ulegnie modyfikacji: Teraz statusy, jak np. Ikona Seksu będzie można w dowolnym momencie walki włączyć i wyłączyć z początkiem tury. Przez co gracze nie będą zmuszeni być permanentnie tzw. tankiem i poszerzy to taktyczne zastosowanie dla wspomnianych statusów.

Mam nadzieje, że podsuniecie jakieś pomysły, coś od siebie, co wzięłabym pod uwagę i z ekipą moglibyśmy zorganizować. W końcu bawimy się wspólnie. Z uszanowaniem Vvien.

Know your place:

Know your place! Again!:

Vvien

Identification Number
Punkty Życia:
1510/1510  (1510/1510)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)

Re: Sugestie co do nowej edycji?

on Wto Sie 28, 2018 8:33 pm
Hej, wykorzystuje ten temat by go już nie powielać. Jak zauważyliście, dopiero, powoli wracam po długiej nieobecności. Mam sporo notatek oraz spraw do wprowadzenia do DBNG, by w końcu i ostatecznie tą grę skończyć, ale zauważyłam jeden szczególny problem...od czego powinnam zacząć? Tworze prywatnie podręcznik gracza, ale póki co są pewne elementy które zapewne chcielibyście mieć "przedwcześnie". Np. techniki jakiejś rasy, czy doszlifowany system walki, czy cokolwiek co uprzyjemni wam rozgrywkę/pomoże rozplanować postać.

W takim razie proszę, napiszcie tutaj co "chcielibyście" w miarę wcześniej zobaczyć [możliwe do końca tego miesiąca będzie to już wstawione, o ile nie okaże się, że nagle zapragniecie wszystkiego xD ]

Know your place:

Know your place! Again!:

Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1482
Data rejestracji : 28/05/2012

Identification Number
Punkty Życia:
1200/1200  (1200/1200)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)

on Wto Sie 28, 2018 8:44 pm
Moim zdaniem patrząc iż już dwie osoby są zaintereswoane magią, ja sugerowałbym skupić się na tym. Jeżeli będzie potrzeba, warto będzie otworzyć ponownie panel Teterski, by na bierząco sprawdzać czary, jak będzie trzeba to pojedynki mag vs normalna rasa lub mag vs mag.

To moja opinia.

- 1 szy wynik o lol xD (z wybranymi pierwszymi preferencjami)

- 2 gi wynik nie dziwi mnie (z wybranymi alternatywnymi preferencjami które lubię, bo musiałem wybrać niestety 1 z dwóch :/)

Ach, to utrzymywanie porządku na czacie :3:
Nihilius Imperius
Liczba postów : 117
Data rejestracji : 16/08/2018

Identification Number
Punkty Życia:
1000/1000  (1000/1000)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)

on Wto Sie 28, 2018 9:20 pm
Ja chcę chociaż trzecią przemianę dla demonów która była dla tych co nie chcą ani niszczyć, ani absorbować. Te z tak zwaną magią Razz. Albo przynajmniej coś w tym rodzaju byłoby fajne. Oprócz tego może jakąś delikatną regeneracje dla demonów? Mimo wszystko ją posiadały, a i tak nie musiałaby być jakaś nie wiadomo jaka, albo przynajmniej modyfikowanie ich ciał. Nie licząc demonów można, by dodać właśnie umiejętności związane chociaż z magią dla przykładu, ale pewnie jeszcze się na coś wpadnie.
Vvien

Identification Number
Punkty Życia:
1510/1510  (1510/1510)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)

on Wto Sie 28, 2018 10:39 pm
Ok skupie się na magii, bo to chyba wszystkich kusi.

Co do demonów:
Demony od pewnej transformacji mają dostęp do technik regeneracyjnych [na start nie, dopiero później]
Demony co transformacje praktycznie zmieniają wygląd o 180 stopni...jeśli chcą, ale ogólnie były prace nad umiejętnością zmiennokształtności [nie była jednak ona z myślą o rasach wybieranych przez gracza, tylko dla NPC]

Co do samej transformacji z magią...nawet Al nie wie o co chodzi, szczerze sama nie wiem o co chodzi i najwyraźniej coś musiałeś źle zrozumieć, może...może popracuje nad ostatecznie ostateczną transformacją dla demonów? Ale raczej nie, bo to by wymagało ogromu pracy na rebalansowanie wszystkich poprzednich transformacji [tj ich osłabienie, by tamta najwyższa mogła zaistnieć] + nie ma to właściwie sensu, bo i tak demony dwie ostateczne formy można rozwinąć na mnóstwo wyglądów i sposobów. Pisanie, że ograniczasz się do absorbcji lub niszczenia na koniec, to jak stwierdzenie, że w ogóle nie potrafisz stworzyć własnej wizji. Wink Także postać oparta o dziką magie zastąpi raczej twoje pragnienie posiadania magii.

BTW. Proszę o coś, co potrzebujecie teraz, a nie coś co będzie wam potrzebne za rok(Czyli ostatnia transformacja)! xD tak jeszcze nawiązując do wypowiedzi Nihiliusa.

Know your place:

Know your place! Again!:

Rex
Liczba postów : 302
Data rejestracji : 18/10/2015

Identification Number
Punkty Życia:
850/850  (850/850)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)

on Sro Sie 29, 2018 1:50 am
Co do magii to też myślę, że dobrze by ło się tym zająć. Tyle tylko, że jej ewentualna nauka przypada raczej na późnijeszy rozwój postaci, a zgodnie z twoją prośbą mamy zgłaszać czego potrzebujemy teraz.
Myśle więc, że dobrze było zająć się jakimiś "podstawowymi" przedmiotami. Pozwoliłyby one w pewnym sotpniu wyróżnić się wśród innych graczy jak i wpływać na sposób prowadzenia przez nich walk i fabyły jak i przygotować się w pewnym stopniu na ścieżki rozwoju nie zwiazanych z "tradycyjną" walką w stylu DB. A w końcu i to ma nam umożliwiać gra tutaj.

Takie jest moje zdanie.
Nihilius Imperius
Liczba postów : 117
Data rejestracji : 16/08/2018

Identification Number
Punkty Życia:
1000/1000  (1000/1000)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)

on Sro Sie 29, 2018 4:35 pm
Przepraszam bardzo, ale nie było, że NA TERAZ. Tylko w miarę wcześnie. Więc nie rozumiem. I sprawę tłumaczyłem. Albo ja Ala nie zrozumiałem, albo On mnie, albo oboje się nie dogadaliśmy. Tyle ode mnie Smile
Sponsored content

Powrót do góry