Dragon Ball New Generation Reborn

Share
Go down
avatar
Vvien
Liczba postów : 1054
Data rejestracji : 05/02/2016


Identification Number
Punkty Życia:
760/760  (760/760)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki: 1

Sugestie co do nowej edycji?

on Nie Maj 06, 2018 6:34 pm
Po majówce, wszystko wraca do normy i zapewne starej, regularnej aktywności. Zamierzam wprowadzić kilka sporych zmian, ale pracuje jeszcze nad nimi. Chciałabym przeczytać, czy gracze mają jakieś sugestie co można by było poprawić, dodać lub usunąć z obecnego build'u? W tym temacie możecie się wypowiedzieć, proszę starajcie się uargumentować swoją wypowiedź.

Poza tym lista zmian, które chciałabym wprowadzić w najbliższym czasie:
*Encyklopedia DBNG: Zamiast masy rozdzielonych tematów i działów dotyczących zasad, mechaniki i historii, Informacje zostaną skompresowane do jednego działu forumowego. Zostanie z tym dodana również nawigacja, że będzie można skakać nie tylko między konkretnymi postami, ale i tematami o innym źródle informacji.

*Możliwe, że do encyklopedii zostanie dodany Fabularny Manuel, ekhem Manual. Ma dawać wskazówki w kwestii odgrywania postaci, rozwijania jej fabularnie, przedstawiania otaczającego świata itp. Głównie dla tych, którzy często uznają, że RPG niszczy Storytelling, ogranicza Storytelling i inne dziwne przypadki, jakie regularnie wyczytywałam. Zważywszy, że RPG składa się głównie ze Storytellingu i jest jego nieodłączną i nieograniczoną częścią. Nie mam pojęcia, skąd się wzięło takie fałszywe spojrzenie na RPG, ale ostatnio czytając na FB to chyba jakiś trend by uznawać, że RPG to nie Storytelling.

*Desynchronizacja Ki zostanie zlikwidowana: Nie wnosi za wiele dodatkowych elementów, a graczom najwyraźniej sprawia problemy nie tylko w samej definicji desynchronizacji ki, ale także ma to niewiarygodnie dziwny wpływ na rozumowanie innych zasad mechaniki. Zwłaszcza, że w obecnym stanie desynchronizacja ki dotyczy zaledwie paru akcji.

Zasada: "Możesz wykonać tylko jedną akcje z użyciem tokenów statystyk na fazę", pozostanie niezmienna. Desynchronizacja ki dodawała jedynie wyjątki, kiedy można było zignorować tą zasadę. Poza tym zostanie usprawniona czytelność mechaniki i dodane niektóre brakujące informacje, które to najczęściej dało się domyśleć, ale niektórym sprawiało to problemy.

*Nowe elementy i balans:
-Mam opóźnienie z dodaniem technik androidów, powinny się pojawić w nowym tygodniu. Będzie ich 12 tymczasowo.
-Zostaną dodane 3 specjalne transformacje: Cyborg, Czarnoksiężnik i Abominacja, o których niegdyś we spoilerach czytaliście
-Umiejętność Seksapil/Sztuka miłosna ulegnie modyfikacji: Teraz statusy, jak np. Ikona Seksu będzie można w dowolnym momencie walki włączyć i wyłączyć z początkiem tury. Przez co gracze nie będą zmuszeni być permanentnie tzw. tankiem i poszerzy to taktyczne zastosowanie dla wspomnianych statusów.

Mam nadzieje, że podsuniecie jakieś pomysły, coś od siebie, co wzięłabym pod uwagę i z ekipą moglibyśmy zorganizować. W końcu bawimy się wspólnie. Z uszanowaniem Vvien.

______________________

Know your place:


Know your place! Again!:


Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito