Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Nowy layout forum

+9
Rikimaru
Red
Vvien
Al
Kuro
Raziel
Van'D
Reito
Vita Ora
13 posters
Go down
Vita Ora
Vita Ora
Admin
Admin
Liczba postów : 806
Data rejestracji : 23/07/2013

Skąd : Kraków

Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk500/500Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (500/500)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Nowy layout forum

Pon Gru 18, 2017 2:18 pm
First topic message reminder :

Hej,

Jak pewnie czytaliście w ogłoszeniu, będziemy chcieli trochę odświeżyć wygląd forum. Zaczniemy od wykonania nagłówka. Rozmawiałam trochę z Reiem, który mógłby nam doradzić lub nawet pomóc coś wykonać/poprawić. Słusznie zauważył, że warto to om ówić w szerszym gronie.

Macie więc może jakieś pomysły na nagłówek?

Osobiście marzyłby mi się taki slideshow, ale w którym dodawalibyśmy najlepszy cytat miesiąca czy też tygodnia z sesji. Odbywałyby się więc takie plebiscyty na najlepszy tekst, który potem lądowałby w nagłówku z linkiem do sesji źródłowej. Podobałby wam się taki pomysł? Znajdowałby się on gdzieś z boku po prawej stronie.

Po lewej stronie widziałabym skrót aktualnych wydarzeń fabularnych lub linki do szerszych opisów. oraz oczywiście ważne ogłoszenia i aktualności forumowe poniżej.

Czy warto dawać obecną kadrę forumową w nagłówku? Co sądzicie?

Zachęcam do dyskusji. Nawet najdziwniejsze lub najbardziej pojechane propozycje mile widziane Smile

Reito
Liczba postów : 544
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk0/0Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (0/0)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
http://dragon2326.deviantart.com/

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Pon Sty 08, 2018 7:32 pm
A możesz mi naskrobać przykładowy wpis z grafiką do slideshow? Chcę po prostu sprawdzić czy faktycznie da się to zapełnić w sensowny sposób Smile

Edit: Tak swoją drogą pomyślałem sobie, że nazwy nagłówków mogłyby nawiązywać do nazewnictwa w DB. Przykładowo Kadra mogła by się nazywać: DBNG TOKUSENTAI XD Albo Vulfila Special Force xD
Vita Ora
Admin
Admin
Liczba postów : 806
Data rejestracji : 23/07/2013


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk500/500Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (500/500)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Wto Sty 09, 2018 9:21 am
Vulfila Special Force brzmi fajnie, haha. No tak, moglibyśmy zastosować jakieś nazwy bardziej z DB, tu jednak potrzebowałabym pomocy wszystkich w wyborze takich nazw ^^

Ok, przykładowy wpis z grafiką.

Grafika: https://vignette.wikia.nocookie.net/dragonball/images/3/30/OniJail.png/revision/latest?cb=20101118101031

Tekst: Al wreszcie zbanowany. Ustanawiamy nowe święto forumowe.

]:->
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk1/1Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (1/1)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Wto Sty 09, 2018 7:16 pm
W sliderze fajnie wyglądałyby też jakieś ciekawe wydarzenia z forum.
Np. coś takiego:
Rikimaru wbił SSJ! Gratulacje! To już trzeci Super Saiyajin we wszechświecie

i byłby to link przenoszący do postu gdzie człowiek wbija przemianę.

Albo Gala sław itp.
Grafiki można mieć gotowe, a tekst zmieniać. Wystarczy odpowiedni skrypt i prosty sposób wprowadzania tekstu i wyboru grafiki do tła Smile
Plus wstawianie linku, ale pewnie Reito ma coś do sliderów ^^
Reito
Reito
Liczba postów : 544
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk0/0Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (0/0)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
http://dragon2326.deviantart.com/

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Nie Sty 14, 2018 4:36 pm
Szkicuję sobie nowy header. Motyw przewodni: plakaty z gier/filmów DB. I walnąłem sobie na środku Reito:
https://rei-erv.deviantart.com/art/New-DBNG-header-project-WIP-725540573
Kto jeszcze chce się znaleźć? Smile Najlepiej jakby każdy był innej rasy więc sorry ale jeszcze jeden saiyan/half to max (tak, jestem samolubem bo wstawiłem swojego OCa w centrum zajmując jednocześnie slota na saiyana) xd Przewiduję jeszcze najwyżej 6 osób. Możecie dawać propozycje póz w jakich chcielibyście swojego OCa widzieć. Nie gwarantuję, że w takiej się pojawi jeśli nie będzie pasować do koncepcji, więc najlepiej jakby w jakiś sposób atakowała.
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk0/0Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (0/0)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Nie Sty 14, 2018 4:57 pm
To jak masz limit maup to wsadź kobitkę - Vulf.
Vvien
Vvien
Liczba postów : 1307
Data rejestracji : 05/02/2016


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk1510/1510Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (1510/1510)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Nie Sty 14, 2018 5:00 pm
Czyli czas się wziąć za konstrukcje jakiegoś OC w stylu dragon ball. ^^" Chyba, że dasz radę przerobić Camoli pod ten styl, ale to i tak raczej nie podejdzie pod OC. W sumie większość saiyan marnie podchodzi pod OC...bo niewiele się szczerze od siebie różnią. Razz

Edit: Header zapowiada się zacnie
Vita Ora
Vita Ora
Admin
Admin
Liczba postów : 806
Data rejestracji : 23/07/2013

Skąd : Kraków

Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk500/500Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (500/500)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Nie Sty 14, 2018 5:37 pm
Vulf oczywiście bardzo chętnie, chociaż najbardziej zależy mi na różnorodności. Na pewno Kaede powinna znaleźć tam swoje miejsce. Chang - Xanas oraz demon - może Raa? Nameczanin - Fanalis? xD Camoli dałaby trochę świeżości i sugerowałoby przyszłym graczom, że można sobie rasę wybrać także spośród niestandardowych.
Al
Al
Esper Mod
Esper Mod
Liczba postów : 1541
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk2250/2250Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (2250/2250)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Nie Sty 14, 2018 7:06 pm
Hmm, co prawda ja już jestem na obecnym headerze i nawet posiadam OC'a saiyańskiego, choć nie miałem okazji go wykorzystać. Jeżeli będzie miejsce dla mnie to spoko, a jak nie trudno, bez dwóch zdań będzie świetnie wyglądać Smile
Hikaru
Hikaru
Liczba postów : 899
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk0/0Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (0/0)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Pon Sty 15, 2018 9:15 am
Eeee ja też zawsze chętnie choć jako half pewnie nie będzie miejsca dla mnie... no ale tak czy siak się zgłaszam... a nuż się uda.
Xanas
Xanas
Liczba postów : 610
Data rejestracji : 31/10/2012


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk1127/1500Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (1127/1500)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Pon Sty 15, 2018 9:29 am
Frosta, dodaj Frosta plz Smile jedyny chang na forum xd Pozycja może być lekko z profilu z założonymi rękoma na piersi i wzrok badassa. ^^
Rex
Rex
Liczba postów : 457
Data rejestracji : 18/10/2015


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk1170/1250Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (1170/1250)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Pon Sty 15, 2018 8:15 pm
Jak da radę to bardzo chętnie bym się zgłosił ze swoją Raa.
Co zaś tyczyłoby się pozycji to myślałem nad pozą jakby szykowała KIENZAN lub inny atak energetyczne w ręce uniesionej nad głowę.
Raziel
Raziel
Succub Admin
Succub Admin
Liczba postów : 1140
Data rejestracji : 19/03/2013

Skąd : Rzeszów

Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk750/750Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (750/750)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Sro Sty 17, 2018 1:53 pm
Mogę zgłosić Raza ale coś czuję że za dużo małp. W każdym razie daje go na wszelki
Anonymous
Gość
Gość

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Sro Sty 17, 2018 3:12 pm
Zastanawiałam się nad ułożeniem tematów i uważam, że jest bardzo źle i chaotycznie.
Żeby to miało ręce i nogi:
Regulamin:
Regulaminy i mechanika
Techniki
Transformacje

Postacie ^ to powinno być zaraz po sobie, bo to rzeczy, z którymi powinien się zapoznać nowy user na BANK, KONIECZNIE.
Baza Danych Fabularnych wykracza poza regulammin, jest po prostu informatorem, powinien być po regulaminach, a nie w środku.
Ogłoszenia

Ziemia:
Orbita
Pałac Wszechmogącego
Wyspa Żółwia
Tajna Baza Androidów ^ ponieważ to miejsca "zasłużone", powinny być po sobie, oraz powinny być wyżej.
West City
Wyspa Papaya
Inne miasta ^ ponieważ to miasta, powinny być po sobie, oraz niżej niż miejsca "zasłużone"
Pozostałe miejsca

Vegeta wydaje się być okej, chociaż zamieniłabym ze sobą miejscami Kwatery oraz Port. Port jest ważniejszy niż kwatery, więc powinien być wyróżniony jak w przypadku Ziemi.

Dodatkowo podniosłabym Świat Kaioshinów nad Niebo, bo oczywiście jest miejscem ważniejszym. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodziło. Wyróżnić miejsca trudniej dostępne.
Vita Ora
Vita Ora
Admin
Admin
Liczba postów : 806
Data rejestracji : 23/07/2013

Skąd : Kraków

Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk500/500Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (500/500)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Sro Sty 17, 2018 3:36 pm
Słuszne uwagi. Zastanawiałam się jeszcze nad innym układem:

Regulaminy
Mechanika - tu zasady mechaniki i poddziały Techniki i Przemiany, bo to przecież element mechaniki rozgrywki.
Postacie - tu poddziały: KP, Techniki, Przemiany, Ekwipunek
Ogłoszenia

Ziemia
Orbita
Miasta - to wrzucić wszystkie miasta
Ważne Lokacje - tu wszystkie te fabularnie istotne
Inne

Namek

1. Orbita Namek
2. Port gwiezdny
Tu opis z tematu, który obecnie jest w pozostałych miejscach 'Port gwiezdny'

Port kosmiczny na Namek był ogólnodostępny dla wszystkich i nikt go nie kontrolował. Jak można się więc domyślić, rodziło się tam siedlisko najgorszego plugastwa – gangsterskie porachunki, łowcy głów, pijani żołnierze skorzy go rozróby. Nie było tu zbyt wiele miejsc. Poza płytą lądowiska, na której spoczywały różnego rodzaju statki kosmiczne, znajdowała się tu speluna, gdzie uprawiało się hazard i zabawiało w inny sposób. W tym samym budynku był też hotel... czy też po prostu kwatery o najgorszym możliwym standardzie. Po ulicy kręciło się sporo stworzeń różnej maści, każdy zajęty swoimi interesami.

Do działu port gwiezdny fajnie byłoby utworzyć osobne tematy:

- Płyta lądowiska
- Hotel
- Speluna
- Główna ulica

Dom Guru
Wioski nameczańskie
Tu przeniosłabym wszystkie tematy wiosek z 'Pozostałych miejsc'
5. Baza słonecznych Changelingów
6. Baza lodowych Changelingów

Nad innymi jeszcze nie myślałam.
Anonymous
Gość
Gość

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Sro Sty 17, 2018 4:23 pm
Nadal, dałabym Ważne lokacje NAD zwykłymi miastami. Chodzi o schemat, według którego tematy będą układane Ważne>Mniej ważne.

O Domku Guru i Wioskach też myślałam, Namek wydaje się być bez tego biedny.
Joker
Joker
Liczba postów : 364
Data rejestracji : 29/11/2015


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk2100/2100Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (2100/2100)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Sro Sty 17, 2018 8:33 pm
Jak coś to chętnie i siebie także zobaczę, dziękuję.
Reito
Reito
Liczba postów : 544
Data rejestracji : 28/05/2012


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk0/0Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (0/0)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
http://dragon2326.deviantart.com/

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Czw Sty 18, 2018 12:46 pm
Ponawiam pytanie odnośnie nazw nagłówków tabelki. W tej chwili mamy "Od czego zacząć" "Slideshow" "Kadra" i "Wymiana". Moja propozycja była taka by zamienić te nazwy (niekoniecznie wszystkie) na coś bardziej nawiązującego do DB. Przykładowo, tak jak już pisałem wcześniej, Kadrę zamienić na "Vulfila Special Force", "Od czego zacząć" bym zostawił albo zastąpił to czymś bardziej oczywistym no i zostaje Slideshow, na które nie mam żadnego pomysłu (Wymiany również bym nie ruszał).

Jakieś propozycje?
Vita Ora
Vita Ora
Admin
Admin
Liczba postów : 806
Data rejestracji : 23/07/2013

Skąd : Kraków

Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk500/500Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (500/500)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Czw Sty 18, 2018 1:11 pm
OK, tylko dobrze by było, żeby te propozycje nie były mylne. Zastanowię się później nad tym.
Rikimaru
Rikimaru
Liczba postów : 1293
Data rejestracji : 20/08/2012


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk1/1Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (1/1)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Czw Sty 18, 2018 5:09 pm
Od czego zacząć = Smoczy Radar albo Gdzie szukać kul (bardziej chwytliwe i każdy tam zajrzy bo każdy kul chciałby szukać
SlideShow = Obnażenie Bulmy xD albo Szklana kula (Dai Kaioshina)
Kadra = NG Team (zamiast ZET team)
Wymiana = no tu ciężko xD
Kuro
Kuro
Drobik
Drobik
Liczba postów : 1091
Data rejestracji : 29/05/2012


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk0/0Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (0/0)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
http://www.db4evwer.com

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Czw Sty 18, 2018 10:37 pm
To ja także chętnie się zgłoszę na obrazek - nawet w formie drobiowej.

Niby "wymianę" można by odnieść do czegoś związanego z techniką Ginu ale nie robiłbym tego. Nie każdy zna się na DB aż tak dobrze, a jednak dział wymiana jest podstawą reklamy forum.

Rei - genialne te znaczniki tematów.
Vvien
Vvien
Liczba postów : 1307
Data rejestracji : 05/02/2016


Identification Number
HP:
Nowy layout forum - Page 2 9tkhzk1510/1510Nowy layout forum - Page 2 R0te38  (1510/1510)
KI:
Nowy layout forum - Page 2 Left_bar_bleue0/0Nowy layout forum - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Czw Sty 18, 2018 10:40 pm
Specjalnie narysuje nową, własną Camoli i tu wrzucę jako propozycje, best art ever incoming
Sponsored content

Nowy layout forum - Page 2 Empty Re: Nowy layout forum

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito