Dragon Ball New Generation Reborn

Share
Go down
avatar
Hazard
Don Hazardo
Liczba postów : 915
Data rejestracji : 28/05/2012

Skąd : Bydgoszcz

Identification Number
Punkty Życia:
800/800  (800/800)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki: 1

Transformacje - koszt Ki

on Czw Wrz 07, 2017 7:00 pm
Przy okazji dzisiejszej rozmowy na chacie o przemianach Saiyan itp. przypomniał mi się pomysł Rikimaru, który przedstawił dość dawno, a który można by przedyskutować. Chodzi o pobór Ki w przypadku transformacji okresowych, dla przykładu - Saiyanie i ich eSeSJoty.

Na początku rozgrywki, gdy dysponujemy jeszcze niezbyt dużymi pokładami Ki, koszt rzędu 75, 100 czy 150 Ki na ture jest jeszcze zauważalny, jednak z każdym kolejnym treningiem rośnie PL oraz ilość Ki - wiecie już na pewno w jakim kierunku to zmierza. Gdy już dobijemy do pułapu powyżej 50k Ki, koszty utrzymania transformacji stają się dość małe. Walcząc np. na poziomie SSJ2 i mając te 50k Ki, w ciągu 10 rund stracimy jej ledwie 2500, czyli 5% max. Ki. Pomijam fakt, że 10 rundowa walka to już maraton, z reguły kończą się one szybciej, gdzieś między 6 a 8 rundą, więc procentowy pobór Ki na utrzymanie przemiany będzie jeszcze mniejszy.

Riki zaproponował proste rozwiązanie - niech pobór Ki przy przemianie nie będzie stały, zmieńmy to na %. Ile? Tutaj dochodzi kolejny ciekawy akcent, mianowicie stopień opanowania przemiany. Pomyślmy przez chwilę. SSJ zwiększa 3-krotnie PL wojownika. Czy jego organizm od razu przystosuje się do tak nagłego skoku mocy? Nie wydaje mi się, musi się on stopniowo do tego przyzwyczaić. Pierwsza przemiana (każdego poziomu) powinna być ogromnie wyczerpująca dla ciała, podobnie jak kilka kolejnych. Z czasem jednak organizm przystosuje się do tego, a co za tym idzie - zmniejszy się pobór Ki w trakcie trwania transformacji. Czyli przykładowo:

Pierwsza przemiana w SSJ - pobór Ki = 15% na turę
Druga do piątej - 10%
Potem zjeżdżamy coraz niżej, aż do minimalnego poziomu który trzeba ustalić (2/3 do 5%

W przypadku SSJ istnieje poziom Full Power SSJ czyli takie jakby perfekcyjne opanowanie stadium, jednak nie kombinowałby za bardzo i nie przenosił tego na kolejne poziomy.

Pozostaje jeszcze kwestia ustalenia w jaki sposób by się to odbywało - czy po prostu poprzez odbycie określonej ilości sesji treningowych - czyli zwiększeniem PLa, czy odbyciem określonej ilości walk, będąc przemienionym - do ustalenia. Póki co jest tylko luźny pomysł, który należy jeszcze przedyskutować i ewentualnie dopracować.

Oczywiście dotyczyłoby to nie tylko Saiyan, ale wszystkich ras z przemianami okresowymi. Pozostaje jeszcze problem co w takim wypadku zrobić z przemianami stałymi - do obgadania. Zapraszam do dyskusji Smile
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito