Dragon Ball New Generation Reborn

Share
Go down
avatar
NPC
Liczba postów : 1202
Data rejestracji : 29/05/2012

http://dbng.forumpl.net/f53-regulamin-i-informacje-ogolne-obowia

(NOWY) Wzór Karty Postaci

on Czw Lip 13, 2017 8:31 pm
WZÓR KARTY POSTACI


Aby rozpocząć grę na forum należy stworzyć tzn. 'Kartę Postaci' (w skrócie KP). Jest to opis awatara, w jakiego będziesz się fabularnie wcielać. Warto dobrze zastanowić się nad jego poszczególnymi cechami, ponieważ będziesz z nim związany przez całą rozgrywkę. Zmiana rasy, historii postaci lub całej karty w trakcie rozgrywki, o ile w ogóle byłaby zaakceptowana przez administrację forum, wiązałaby się z koniecznością częściowego obcięcia statystyk oraz stworzenia przez Mistrza Gry odpowiedniego i wymagającego tła fabularnego, więc dobrze jest dopracować ją już na samym starcie. Równie istotne jest możliwie szerokie opisanie tworzonego bohatera tak, żeby nasi MG mogli odpowiednio dopasowywać prowadzone sesje do twoich oczekiwań. Pamiętaj! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz w każdej chwili skontaktować się z naszymi Mistrzami Gry lub z Administracją Forum.


1. Zanim przejdziesz do tworzenia Karty Postaci zapoznaj się z regulaminem forum w tych tematach: Regulamin Ogólny i Zapoznanie z Regulaminem . W przeciwnym razie twoja KP nie zostanie rozpatrzona.

2. Początkujący gracze nie mają prawa uwzględniać w karcie postaci zaawansowanych przemian i technik, do nich trzeba osiągnąć odpowiednie wymagania. Każdemu graczowi przysługuje na start tylko jedna technika (poza uzasadnionymi wyjątkami), którą wybiera Administracja Forum lub Mistrz Gry.

3.Karta Postaci nie może być plagiatem postaci z innych serii anime, mang, książek, filmów czy gier. Takie Karty będą od razu odrzucane i zostanie wystosowana prośba o zmianę.

4. Historia bohatera umieszczona w karcie postaci powinna być rozbudowana i wciągająca
(przynajmniej napisana w zakresie swoich możliwości), jeśli będą to dwa zdania karta nie otrzyma akceptacji

5. Aby rozpocząć grę niezbędny jest awatar oraz 3 akceptacje administratorów, lub mistrzów gry.

6. Avatar powinien możliwie odzwierciedlać wygląd postaci i być narysowany w technice mangowej, najlepiej w stylu podobnym do Dragon Ball choć nie jest to koniecznością.


Doskonale! Znając te zasady możesz śmiało tworzyć swojego wymarzonego Bohatera, który będzie stąpał po naszym fikcyjnym świecie reprezentując ciebie.


Poniżej znajduje się dokładny wzorzec karty postaci:


1. Imię i nazwisko – Imię i nazwisko twojej  postaci oraz pseudonim jeżeli taki posiada. Postać nie może posiadać obraźliwej nazwy oraz imienia jakiegokolwiek bohatera z serii Dragon Ball

2. Rasa – Od rasy zależą możliwe do nauczenia techniki. Każda rasa ma też inną planetę startową i kulturę. Spis ras znajdziesz w temacie Plusy i Minusy Poszczególnych ras .

3.p Wiek – Wiek twojej postaci.

4. Wygląd –  Dokładny opis wyglądu naszej postaci lub dodatkowo obrazek przedstawiający ją w CAŁOŚCI.

5. Charakter – Opisujemy charakter naszej postaci. Opis powinien zawierać minimum 5-10 zdań.

6. Historia: Historia naszej postaci. Nie powinna być krótsza niż wygląd i charakter razem wzięte. Powinna być ciekawa, solidna i nie powinna zawierać błędów.

7. Statystyki: Na start dostajemy 30 pkt do rozdania w statystyki.

Od statystyk zależy, w jaki sposób postać będzie walczyć (mocne ciosy, szybkie serie uderzeń czy masowa destrukcja z użyciem technik bądź mieszanka różnych stylów), jak wysoka będzie twoja pula KI (Energi wykorzystywanej do technik) i HP (Punktów życia) oraz moc niektórych technik. Na początku gry nie ma to jednak wielkiego znaczenia, jak rozdysponujesz punkty. Dopiero w miarę rozwoju postaci warto się nad tym głębiej zastanowić.

Siła: Definiuje między innymi ile obrażeń zadasz silnym ciosem. Pozwala również zaatakować kilka razy w turze.
Szybkość: Definiuje między innymi ile obrażeń zadasz szybkimi uderzeniami i ile możesz zrobić uników.
Wytrzymałość: Wpływa na ilość posiadanych punktów HP i ile razy można zablokować wrogi atak.
Energia: Wpływa głównie na ilość punktów KI potrzebnego do wykonania technik.
PL (Power Level z ang. Poziom Mocy): Jest to liczba będąca sumą punktów wydanych w cechy. Przedstawia ogólną siłę bojową postaci.

-HP: Obliczamy je mnożąc wytrzymałość x 15.
-KI: Obliczamy je mnożąc energie x 15.
-PL: Obliczamy je wykonując następujący rachunek: siła*10 + szybkość*8 + wytrzymałość*6 + energia*4

______________________


Powrót do góry
Similar topics
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito