Dragon Ball New Generation Reborn


Dragon Ball New Generation ©

 
IndeksGalleryFAQRejestracjaZaloguj
Menu

Share | 
 

 Propozycja: regulamin ogólny wersja poprawiona

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Rota

avatar

Liczba postów : 193
Data rejestracji : 16/10/2015

Skąd : Wielki Świat

SCOUTER
HP:
120/120  (120/120)
Ki:
90/90  (90/90)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Propozycja: regulamin ogólny wersja poprawiona   Pon Lip 03, 2017 3:51 pm

Al wspominał, że musicie ogarnąć regulamin, więc zrobiłam to za Was. bo Was lubię.Tu skróciłam, to dodałam itd. Może się Wam spodoba, krótko i na temat, sobie go zmodyfikujcie tak jak chcecie:

Regulamin Ogólny

§1. Tematyką forum są realia na podstawie świata stworzonego przez Akirę Toryiamę Dragon Ball. Forum jest przeznaczony dla użytkowników od lat 13. Każdy pisze na forum na własną odpowiedzialność.

§2. Avatar (tudzież emblemat) musi być schludny i przedstawiać Waszą postać, preferujemy projekty własne. Nie może rozciągać forum; jego obowiązkowe wymiary to: (wstawcie sobie wymiary). Musi być w wersji digitalowej, jednak dopuszcza się wersje wykonane kredkami.

§3. Imię postaci, czyli nazwa użytkownika, może składać się z: imienia, nazwiska (jeśli takowe posiada) albo pseudonimu. Nazwy typu Jan888, Aga_87, MaRiusZeK lub godzące w dobry smak będą natychmiastowo usuwane.

§4. Niedozwolone jest posiadanie kilku postaci na jednym koncie, co za tym idzie na forum można posiadać tylko jedną postać.

§5. Na forum każdy z Graczy ma obowiązek okazywać szacunek innym. Zabrania się wszczynania burd, konfliktów oraz ogólnie pojętych gównoburz. Administracja ma obowiązek zatrzymać obie strony i ewentualnie pełnić rolę mediatora. Użytkownicy zaś bezwzględnie mają przenieść swoją kłótnie na prywatne komunikatory jednym słowem-„Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe”.

§6. Na forum obowiązuje zakaz rozpowszechniania wszelakich treści rasistowskich, faszystowskich, kazirodztwa, zoofilii, nekrofilii oraz wszystkich innych uwłaczających dumie i godności człowieka i uznawanych za karalne lub niemoralne.

§7. Zakaz reklamowania innych for poza określonym tematem.

§8. Niewolno przywłaszczać sobie czyjejś pracy bez zgody autora.

§9. Wątki oraz posty mogą zostać przeniesione lub usunięte jeśli nie będą pasowały do działu, jeśli Gracze chcą założyć nowy temat muszą poprosić Administrację o założenie takowego, nie dotyczy to jednak "meblowania" miejsca zamieszkania, obrazki jednak w celu utrzymania spójności forum muszą być w wersji digitalowej.

§10. Jeżeli koniecznie pragniesz kogoś skrytykować, pamiętaj, aby była to
konstruktywna krytyka. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale w granicach zdrowego rozsądku.

§11. Zabrania się używania ukrycia na forum. Zaniża to statystyki, a moderatorzy i tak was widzą.

§12. Świat przedstawiony na forum należy do Administracji. Bez jej zgody nie można kopiować ani powielać zawartych tu treści zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83 z późn. zmian.), natomiast grafiki pojawiające się na forum należą do ich twórców i Administracja nie rości sobie do nich żadnych praw, służą celom informacyjnym i/lub dekoracyjnym, którzy stworzyli dane elementy. Nie można powielać ich bez zgody.

Rozgrywka oraz tworzenie postaci

§1.1 Do rozgrywki można przystąpić tylko z zaakceptowaną Kartą Postaci, na którą składają się trzy akceptacje. Trzykrotny brak akceptacji powoduje brak możliwości grania postacią, która została odrzucona, a Gracza uprasza się o stworzenie nowej postaci zgodniej z panującymi realiami.

§1.2. Czas na akceptację Kart Postaci wynosi minimum 5 dni, maksymalnie 8 dni.

§2. Po otrzymaniu akceptacji należy uzupełnić wszystkie niezbędne do rozgrywki  informacje, a w razie pytań, należy kierować się do Administracji, Moderatorów lub Mistrzów Gry.

§3. Zdobywanie nowych technik, umiejętności oraz przemian odbywa się na podstawie sesji przeprowadzonej pod okiem MG oraz pdoczas specjalnych sesji treningowych, jednak trzeba spełniać określone wymagania oraz uzyskać trzy akceptacje.  To samo tyczy się jakichkolwiek zmian w ekwipunku, do którego nie można dopisać przedmiotów biorących się z tak zwanego powietrza. Wszystko musi odbywać się na drodze fabularnej.

§4. Nie można zabijać postaci drugiego Gracza bez zgody jego lub Administracji, chyba, że ryzyko śmierci zostało określone przez Mistrza Gry na sesji/evencie/misji, wtedy Gracz musi się liczyć z taką możliwością.

§5. Zabronione jest character copy czyli zabronione jest tworzenie postaci kanonicznych z mang, anime, filmów, książek oraz osób rzeczywistych. Wyobraźnia to coś pięknego - warto z niej korzystać. Należy dostosować postać do realiów panujących na forum.

§6. Jeśli dana postać nie darzy szczególną sympatią innej postaci, należy pamiętać, że to tylko relacje między postaciami. Nie bierzemy do siebie fabuły. Pamiętajmy o oddzielaniu fabuły od życia realnego.

§7. Mistrz Gry może pojawić się na fabule Gracza bez Jego zgody jeśli występuje podstawa fabularna (np. wizyta ważnej osoby, opisywanie stanu zdrowia postaci itd.), wprowadzać NPC w miejscach publicznych.

§8. Postać nie może korzystać z wiedzy Gracza. Zabrania się wszelkich odmian power gamingu lub meta gamingu. Należy odgrywać postać zgodnie z tym co jest napisane w KP, jednak wiadomo, że z czasem może się to zmienić.

§9. Konta nieaktywne przez 3 miesiące będą usuwane.

§10. Regulamin forum może w każdej chwili ulec zmianie, a taka informacja pojawi się w odpowiednim do tego dziale.

§11. Po wstawieniu KP należy wysłać na konto administratora Prywatną Wiadomość o treści „Dragon Ball” oraz podpisać regulamin w odpowiednim do tego temacie. Bez tego, Karta Postaci nie zostanie zaakceptowana.

Chatbox

§1. Na Chatboxie obowiązuje kultura.

§2. Chatbox nie służy do rozpisywania fabuły oraz odgrywania postaci.

§3. Nie wolno zamieszczać na Chatboxie linków do innych for oraz ich reklamować.

§4. Należy korzystać z domyślnej czcionki.

§5. Należy wstawiać krótkie linki, które nie rozciągają Chatboxa. Zabrania się wstawiać obrazków, które go rozciągają.

§6. Regulamin obowiązuje od dzisiaj [wpiszcie sobie datę] do następnej zmiany, jeśli takowa zostanie wprowadzona.

System ostrzeżeń

§1. Forumowe:

1-nic
2-nic
3-ban 24h
4-ban 48h
5-ban na 7 dni
6-definitywny ban

§2. Chatbox:

1-ban na 1h
2-ban na 12 h
3-ban na 24h
4-ban na 48 h
5-ban na 7 dni
6-definitywny ban
Powrót do góry Go down
 
Propozycja: regulamin ogólny wersja poprawiona
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Ball New Generation Reborn ::  :: Pomysły-
Skocz do: