Dragon Ball New Generation Reborn

Dragon Ball New Generation ©

IndeksGalleryFAQRejestracjaZaloguj
Menu

Share | 

KP Forevera

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Forever

Liczba postów : 2
Data rejestracji : 25/01/2017

PisanieTemat: KP Forevera   Czw Sty 26, 2017 9:39 pm

1. Imię i nazwisko – Forever

2. Rasa -Changeling

3. Wiek – 23

4. Wygląd – Forever jest średniego wzrostu changelingiem o białej, połyskującej skórze chociaż gdzieniegdzie spotyka się z kolorem fioletowym. Oczy ma koloru czerwonego oraz posiada szpiczaste rogi na białej czaszce. Sylwetkę ma dosyć umięśnioną jak na swój rozmiar. Jak u każdego changelinga posiada tylko trzy palce na każdej stopie oraz długi, ogon.

5. Charakter: Jaszczur nie zawaha się zabić drugiej osoby niezależnie od stosunków z nią. Jeśli ma możliwości, i chęci-zabija. Jest bezwzględny. Nie znaczy to, że Forever nie zna zasad kultury. Poza tym, nigdy "nie kopie leżącego". Frajdę sprawia mu jedynie zabijanie kogoś na podobnym lub wyższym poziomie. Jest uczciwy. Jeśli zabija kogoś słabszego, stara się by ofiara doznała jak najmniej bólu. Jest także szczery, wierny, oddany oraz hojny. Jest marzycielem. Inteligentny, lecz nie racjonalista. Każdy o takich cechach może mieć jakieś hobby. Hobby Forevera to zabijanie.

6. Historia:"Dzień 1. Wczoraj otrzymaliśmy sygnał z planety Namek. Nie sądziliśmy, że komuś udało się tam dolecieć. Ale podjęliśmy decyzję. Wylatujemy już dziś. Tata powiedział mi że na Namek powinniśmy dotrzeć za 1502 dni nie licząc obecnego. Nie wiem czy to prawda, ale wolę nawet stuletnią podróż od spędzenia reszty życia na jednej, wielkiej planecie gdzie towarzyszyliby mi tylko Shibata i tata."

Jego rodzina nie uciekła na Namek, ich statek niespodziewanie zmienił kurs. Trafili na opuszczoną planetę pełną pożywienia. Razem z młodszym bratem Shibatą i ojcem Seikatsudą odlecieli z planety, kiedy dowiedzieli się że reszta changelingów dotarła na Namek. Po drodze zatrzymali się na planecie zwanej Dyebukira. Mieli tam zostać na rok, po czym udać się w dalszą drogę. Podczas gdy Seikatsuda dbał o możliwość wylotu, Shibata i Forever postanowili zaznajomić się z miejscem, które będzie przez długi czas ich domem. Tak los chciał, że statek wylądował w jednym z Dyebukirskich miast. Podczas pierwszego zwiedzania okolicy, Forever i Shibata spotkali trójkę Dyebukirów w wieku Foreva: Shukemubo, Ketcha i Irushema.
-Patrzcie, kogo tu mamy! Kosmiczni włóczędzy!-zaczepił braci Shukemubo.
-Nie jesteśmy włóczęgami!-odwarknął Shibata.
-Mały piesek głośno szczeka, co?-powiedział Shukemubo.
Ketch i Irushem zachichotali.
-ZAMKNIJCIE SIĘ!-krzyknął Shibata.
-Bo co nam zrobisz?
-POURYWAM WAM TE PUSTE ŁBY!
-Już to widzę...
-RYJ!
Kłótnia między Shibatą a Shukemubo stawała się coraz ostrzejsza. Ketch i Irushem także wyśmiewali się z Shibaty. Wszyscy ignorowali Evera. Changeling poczuł, że musi chronić brata. Już miał powiedzieć coś Dyebukirowi, gdy ten nagle popchnął Shibatę. Shibata padł na ziemię. Upadek dał mu wielki ból.
-Choroba...-zaklął Shibata.
Tego już było za wiele. Forever podszedł do Shukemubo i poczęstował go silnym uderzeniem w twarz. Dyebukir padł nieprzytomny. Nagle Ketch pociągnął Shibatę za ogon, który go oplątał i mocno ścisnął. Ketch próbował się wyrywać. Na próżno. For zwolnił uścisk. Obolały Ketch nie miał sił by wstać. Irushem zdążył uciec. Forev pomógł Shibacie wstać. Wrócili do statku.

"Dzień 300. Wczoraj wylądowaliśmy na planecie Dyebukira. Dyebukirzy nie są zbyt mili. Ja i Shibata poznaliśmy trójkę. O ile się nie mylę, nazywali się Shukemubo, Ketch i Irushem. Wdaliśmy się w bójkę. Shukemubo i Ketcha powaliłem na łopatki. Irushem zwiał. Shibata dostał nieźle w kość. Jeśli tak ma wyglądać nasz pobyt na tej planecie, to nie wiem jak tu wytrzymam..."

Nastęnego dnia, stało się coś nieprzewidywalnego. Dyebukirska policja zabrała Shibatę pod zarzutem pobicia dwóch osób do nieprzytomności. Forever próbował się przyznać, lecz na próżno. Mieli wypuścić Shibatę po 6-ciu miesiącach. Policja kłamała. Na Shibacie wykonano egzekucję dzień po aresztowaniu. Forev dowiedział się o tym podsłuchując rozmowę dwóch policjantów. Changeling poprzysiągł zemstę. Po wielu przygotowaniach, wkradł się do więzienia. Wszystko szło zgodnie z planem. Gdy włamał się do sali egzekucyjnej, zaczął głośno krzyczeć. Strażnicy poszli sprawdzić co się dzieje. Wpadli w pułapkę. W ciemnościach było bardzo łatwo ich rozbroić. Zginęli w ten sam sposób co Shibata. Od tego czasu, Ever polubił zabijanie.

"Dzień 583. Te świnie dostały nauczkę. Miałem taką satysfakcję gdy ich zabijałem... CUDOWNIE! Pobili Shibatę na śmierć. Był młody. Miał zaledwie 14 lat. Moja zemsta się wypełniła! Uwielbiam zabijanie! Nigdy wcześniej nie czułem takiego uczucia! Super!"

Dzień po wylocie z planety Dyebukira, sypialnia Seikatsudy. Forever zbliżał się do ojca powoli. Nagle Seikatsuda obudził się. Zdążył jedynie usłyszeć szept syna: "IDŹ JUŻ SPAĆ" przed tym, jak jego oprawca szybkim ruchem rozciął gardło ojcu.

"Dzień 1503. Dotarłem na Namek. Jest tu baza Changelingów. Zamieszkam jednak z dala od niej. Czasem będę odwiedzać innych, ale niech lepiej nie odwiedzają mnie. Chyba, że chcą zginąć.
7. Statystyki:
Siła: 8
Szybkość : 7
Wytrzymałość: 8
Energia: 7

Ostatnio zmieniony przez Forever dnia Nie Sty 29, 2017 5:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Vulfila
Nashi
Nashi

Liczba postów : 619
Data rejestracji : 23/07/2013

SCOUTER
HP:
3840/3840  (3840/3840)
Ki:
6180/6180  (6180/6180)
HP Pancerza:
1100/1100  (1100/1100)

PisanieTemat: Re: KP Forevera   Pią Sty 27, 2017 10:00 am

Cześć Forever,

Tło fabularne KP jest ciekawe - widzę w nim fajny potencjał RPGowy. Jest to też coś oryginalnego Wink

Jednak strona językowa jest w tym wydaniu nie do zaakceptowania :/

Postaraj się poprawić swoje KP. Sprawdź przede wszystkim ortografię. Całkiem brakuje interpunkcji. Mieszasz style narracyjne.

To wszystko ma znaczenie, bo całkiem rozprasza w czytaniu.

Zabawne, jak łatwo można zniewolić mężczyznę, jeśli wie, jak to się robi.
Rota

Vulfi przyszła Imperatorowa

Rogata Vulfila:
Powrót do góry Go down
Soma
Moderator
Moderator

Liczba postów : 265
Data rejestracji : 26/03/2014

SCOUTER
HP:
1185/1185  (1185/1185)
Ki:
1185/1185  (1185/1185)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: KP Forevera   Pią Sty 27, 2017 11:43 am

Z wyglądu dowiadujemy się w zasadzie bardzo mało, wzrost, waga, włosy i oczy, ale będąc szczery to z jakiegoś powodu wciąż nie wiem jak wizualnie prezentuje się twoja postać. Trzeba to rozbudować.

Charakter to chyba jedyna część kp, która jest w miarę ok.

Historię musiałem przeczytać trzy razy zanim w końcu zrozumiałem o co w niej chodzi. Pełno błędów językowych itd i kompletny brak interpunkcji, z którą podejrzewam będzie największy problem. Przeczytaj sobie tą część kp i zastanów się jak to można rozpisać żeby było zrozumiałe, np mógłbyś wyjaśnić po co jakiś nameczanin w ogóle przyzywał demony, kim był przyjaciel, co sprawiło, że nim w ogóle był itd. Trzymaj się jednego stylu.

W regulaminie, który akceptowałeś jest informacja o tym, że nie wolno ci wiedzieć o Smoczych Kulach (pomijając fakt, ze nie bardzo rozumiem skąd Forever dowiedział się o nich oraz w jakim celu ktoś zdradził mu tą informację).

Ogólny zarys fabularny jest cąłkiem ok, nic szczególnie oryginalnego, ale wystarczający zeby się na tym oprzeć. Niestety do przepisania i rozbudowy.

Na ten moment bez akceptacji, ale jak popracujesz na tą kp, to myślę, że uda nam się wytworzyć coś fajnego. Smile

Powrót do góry Go down
Vulfila
Nashi
Nashi

Liczba postów : 619
Data rejestracji : 23/07/2013

SCOUTER
HP:
3840/3840  (3840/3840)
Ki:
6180/6180  (6180/6180)
HP Pancerza:
1100/1100  (1100/1100)

PisanieTemat: Re: KP Forevera   Nie Sty 29, 2017 9:39 pm

Podoba mi się twoja mobilizacja, Forever. Fajnie, że się starasz i tak trzymać.

Strona gramatyczno-językowa oraz ortograficzno-stylistyczna jest już, przynajmniej jak dla mnie, dopuszczalna.

Możecie powiedzieć, że się czepiam, ale mam jednak kilka zastrzeżeń/pytań co do treści tej KP:

@Forever napisał:
Jaszczur nie zawaha się zabić drugiej osoby niezależnie od stosunków z nią.

Postać, która zabija wbrew wszelkim więziom, jest psychopatyczna. Nawet już nie sadystyczna. Nie mówię, że gra taką postacią jest niedopuszczalna, ale musi być przemyślana.

@Forever napisał:
Jest także szczery, wierny, oddany oraz hojny.

W tym to bym się nie zgodziła. Taki był wierny, a zabił swojego ojca...? Nie wiem, jak sobie to oddanie wyobrazić. W jakich sytuacjach zabija bezwzględnie, a w jakich jest oddany? To musi być zdecydowanie wyjaśnione w KP.

@Forever napisał:
Jest marzycielem.

To jest trochę sprzeczne. Jeśli wyobrazimy sobie, że grasz kimś bezwzględnym i okrutnym... Nie wiem po prostu, jak taka osoba mogłaby być marzycielem, skoro zabija z zimną krwią. Tzn... jest to możliwe, ale to musi być w KP Forever wyjaśnione. O czym marzy Forever?

Tak więc opis charakteru jest do poprawy, chyba, że przekonasz mnie, że to ma sens ^^

Ogólnie do opisu historii nie mam zastrzeżeń, tylko do jednej kwestii:

@Forever napisał:
Dzień po wylocie z planety Dyebukira, sypialnia Seikatsudy. Forever zbliżał się do ojca powoli. Nagle Seikatsuda obudził się. Zdążył jedynie usłyszeć szept syna: "IDŹ JUŻ SPAĆ" przed tym, jak jego oprawca szybkim ruchem rozciął gardło ojcu.

To jest takie oderwane od kontekstu. Chciałabym wiedzieć, czemu Forever zabił ojca. To jest przecież tak okrutne i złe, że ciężko jest mi to sobie wyobrazić. Bo sam sobie to wyobraź, Forever. To mogłoby pchnąć ciebie samego do tego, by zabić własnego ojca? Ten fragment historii wymaga zdecydowanie wyjaśnienia.

W tym momencie jestem na nie, ale jeśli karta będzie poprawiona i uzasadniona, to może zmienię zdanie.

Zabawne, jak łatwo można zniewolić mężczyznę, jeśli wie, jak to się robi.
Rota

Vulfi przyszła Imperatorowa

Rogata Vulfila:
Powrót do góry Go down
Soma
Moderator
Moderator

Liczba postów : 265
Data rejestracji : 26/03/2014

SCOUTER
HP:
1185/1185  (1185/1185)
Ki:
1185/1185  (1185/1185)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: KP Forevera   Nie Sty 29, 2017 10:41 pm

Hmmm...

Widać, ze przeczytałeś to co razem z Vulfi napisaliśmy i się starałeś jak najlepiej zastosować. Triumf interpunkcji i bardziej przemyślanego podejścia do tematu. Wiadomo, nie jest to jeszcze stylowo zbyt dobre, ale każdy jakoś zaczyna i myślę, ze pod tym względem jest ok.

Byłbym skłonny dać akcepta, ale jednak chciałbym żebyś się zastosował do ostatnich uwag Vulfi. Jak będzie po tym ok, to masz jedno ZA. Smile
Powrót do góry Go down
Vvien

Liczba postów : 576
Data rejestracji : 05/02/2016

SCOUTER
HP:
450/450  (450/450)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: KP Forevera   Pon Sty 30, 2017 9:06 am

Rekt by Vulfi...ekhem znaczy przyjrzałam się bliżej Karcie Postaci. Widzę znaczną poprawę względem poprzedniej karty co niezmiernie mnie cieszy. Jako, że Vulfila tak namiętnie przebrnęła przez twój tekst, dam akceptacje z chwilą, gdy dostosujesz się do jej zaleceń. Nie musisz się w tych kwestiach nadmiernie rozpisywać, czasami wystarczy tylko jedno, przemyślane zdanie by odpowiedzieć na większość zagadnień pytanych przez Vulfile. Po spełnieniu w/w warunku, ląduje z mej strony AKCEPT.

Know your place:

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: KP Forevera   

Powrót do góry Go down

KP Forevera
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1