Dragon Ball New Generation Reborn

Share
Go down
Snake
Liczba postów : 65
Data rejestracji : 23/11/2014

Identification Number
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki:

KP Sztylet

on Czw Gru 22, 2016 8:40 pm
Imię – Sztylet

Rasa – Demon

Wiek – 915 lat

Charakter:
Wszystko zależy od sytuacji w jakiej nasz bohater się znajduję. Niczym przebiegły kameleon wpasuje się w otoczenie, nikt nie wie jakie jest jego prawdziwe oblicze, ponieważ jest zwierzęciem. Chaotyczny, przebiegły, dziki. Zwracający uwagę na drobiazgi. Poświeci swoje życie w słusznej dla niego sprawie. Uczy się od innych by wyciągnięte wnioski potem wykorzystać czy to w walce czy dalszej egzystencji, lecz ma również swoje zdanie. Umysł jego głównie skupia się na przetrwaniu i doświadczaniu coraz to nowych bodźców świata który go otacza. Chętnie wyrusza na polowanie nowych przygód oraz wyzwań, które powodują u niego wilczą skórkę z podniecenia. Uwielbia wszystko co jest związane z naturą i porządkiem kosmosu, pod względem fizycznym jak i duchowym. Jako, że jest on demonem wszystkiego po nim powinniśmy się spodziewać.

Historia:

Wiatr wiał od północnej strony gór dając kojąco orzeźwiający chłód bujającej się roślinności. Chmury powoli kształtowały swe czarne oblicza w oddali, a błyskawice czekały aż dostaną pozwolenie na wydobycie się  z ukrycia. Pola bitewne już od dawna czekały na kolejnych śmiałków by przyjąć poległych w swoje niepokonane ramiona. Tak już było na tym obszarze, jedni wygrywali dalszy żywot i laury zaś drudzy wieczną chwałę. Kto tak naprawdę stawał się zwycięzcą? Tego i czasem stare księgi nie wiedzą.

Deszcz wzmagał się a przeźroczyste łzy padające na nieistniejące już obumarłe legendy zdawał się przywracać wspomnienia. Pierwsza błyskawica uderzyła niedaleko starego kruszącego się głazu roztrzaskując jego twarz w dwie połówki zostawiając po sobie dość sporą wyżłobioną wyrwę w ziemi. W powietrzu było czuć spaleniznę i rześkość ciemnej burzy. Kolejny piorun prześlizgując błyszczące ciało między kroplami huknął również nieopodal. Cisza głosów, cisza mowy. Gwar szalejącej natury. Kiedy tak chmury ścierały swoją energię niczym kochankowie podczas uczty orgazmu, z dwóch wyrw po świetlistych ciałach zaczęły wypełzać dwie mroczne sylwetki. Formowały się bardzo szybko i skrupulatnie. Nim kolejny grzmot Thora przeszedł po niebie, stały w pełnej krasie one...  Dwie figlarne oraz pięknę wiedźmy. Obie w czarnych nieprzemakalnych skórzanych szatach. Woda nieba otulała ich odzienia z niemiłą przyjemnością, tak że aż parowały w drogę powrotną. W ciemnościach szalejącej burzy jedynie co można było spostrzec to ich pomaranczowo czerwone ślepia, co jakiś czas błysk oświetlał oblicza magicznych kobiet. Po chwili były gotowe, rzuciły w swoją stronę po uśmiechu diabła odsłaniając swe kły. Wystawiły szponiaste dłonie do góry recytując w fali burzliwego czasu pradawne zaklęcie:

zaklęcie:

Jaskółka czarny sztylet, wydarty z piersi wiatru
Nagła smutku kotwica, z niewidzialnego jachtu
Katedra ją złowiła w sklepienia sieć wysoką
Jak śmierć kamienna bryła
Jak wyrok naw prostokąt.
Jaskółka błyskawica w kościele obumarłym
Tnie jak czarne nożyce lęk, który ją ogarnia.

Jaskółka siostra burzy, żałoba fruwająca
Ponad głowami ludzi, w których się troska błąka
Jaskółka znak podniebny jak symbol nieuchwytna
Zwabiona w chłód katedry przestroga i modlitwa.

Nie przetnie białej ciszy pod chmurą ołowianą
Lotu swego nie zniży nad łąki złotą plamą
Przeraża mnie ta chwila, która jej wolność skradła
Jaskółka czarny brylant, wrzucony tu przez diabła.

Na wieczne wirowanie, na bezszelestną mękę
Na gniazda niezaznanie, na przeklinanie piękna.
Na wieczne wirowanie, na bezszelestną mękę!
Na gniazda niezaznanie, na przeklinanie piękna!

Nad ich głowami jeszcze bardziej pociemniało, zaś wyładowanie elektryczne pomnożyły się stukrotnie niszcząc bliską florę i niewielkie góry. Chwila nie minęła a z czarnej otchłani kształtował swój żywot portal z którego wydostała się w kolorze krwi jaskółka. Dosłownie płynęła unosząc swoje czerwone ciało na podmuchach wietrznej szalejącej pogody. W jej dziobie znajdowało się złote ziarenko, którego strasznie strzegła. Wiedźmy traciły już siły witalne i duchowe, swoje ręce skierowały przed siebie a potem w dół na mokrą ziemię poległych. Ptak wiedział co robić, jakby był do tego stworzony i czekał na ten moment przeznaczenia. Kolejny trzask świetlisty dał znak a ptaszysko czerwieni przeszło do pikowania, gdzie skierowane były ich szpony. Pierw o zgniliznę uderzyła głowa z ziarnem złocistym, następnie ciało które po takim uderzeniu zamieniło się w plamę krwi.  Życie w mały zalążku piło i pochłaniało w siebie jaskółcze soki, kiedy skończyło dosłownie pękło a z jej środka wydobyła się czarna maź niczym smoła. Rzucająca się na boki tryskała tu i ówdzie kopiując się oraz rozrastając jak czyste zło. Energia wirowała kształtując nową formę plugawego życia. Ostatni błysk spadł prosto w kark monstrum a niebo momentalnie uspokoiło się, lecz dalej było ponure. Obie z czarownic podeszły do zwierzęcia i szepnęły mu równocześnie do ucha:

-Poszalej sobie a potem jak Ci się znudzi odnajdź nas kochanie!

Oddalając się od nowego gatunku mrugnęły do niego okiem uśmiechając się, ostatnie co powiedziały przed zniknięciem w innym wymiar:

-Moc!

Wygląd:  
-klik-:

OCC:
OCC: Namek -> Baza Changów -> Pola Bitewne
Nasz wilk nie potrafi mówić ale rozumie wszystko, chyba że komunikacja z innymi zwierzętami.
Meybe na start coś z: telekinesis / multi form / telephaty -> będzie klimatycznie.

Statystyki:
Siła: 10
Szybkość : 10
Wytrzymałość: 10
Energia: 0

-HP: 150
-KI: 0
-PL: 240

8. Technika Początkowa - (wybiera Admin)[/color]

Ostatnio zmieniony przez Snake dnia Pią Gru 23, 2016 12:30 pm, w całości zmieniany 2 razy
Vvien
Liczba postów : 1046
Data rejestracji : 05/02/2016

Identification Number
Punkty Życia:
760/760  (760/760)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki: 1

Re: KP Sztylet

on Czw Gru 22, 2016 11:18 pm
Zanim się stworzy kartę postaci, najpierw powinno się zaakceptować regulamin, więc rozumiem, że nawet nie raczyłeś się zapoznać z zasadami gry.
Wszystkie informacje znajdziesz tutaj: Regulaminy

To zadebiutuje przy ocenie karty postaci.

Imię wydaje się ciut nieadekwatne do okoliczności, ale to jest najmniejszy problem tej karty postaci i może zostać. Bardziej mnie martwi, że charakter jest za krótko i ubogo opisany, a historia to w połowie obraz burzy i wiersz z internetu Stana Borysa niechlujnie w to wpleciony(choć akceptowalne bo jest użyty sensownie). [Jeśli korzystasz z takich źródeł, warto to czasami zaznaczyć, czyjego jest autorstwa]. Nie dowiadujemy się kim są wiedźmy, dlaczego przywołały Sztylet na Namek i dlaczego jest on w formie wilka, gdzie nie pasuje do Nameczańskiej fauny, co oznacza, że prawdopodobnie pochodzi z ziemskich wymiarów demonów. Właściwie poza tym, jak zaistniał w świecie, jest zero informacji. Kim jest, dlaczego wiedźmy przywołały właśnie jego by zrobić zamieszanie na planecie, jaki jest jego stosunek do wiedźm, czy jest ich sługą, czy też został zmuszony do podjęcia takiej misji likwidacji czego popadnie.

Miło by było zobaczyć kilka słów opisujących wygląd, a nie wyłącznie obrazek, ale według wzoru kp mimo wszystko jest to akceptowalne.

Na start nie możesz otrzymać wymienionych przez ciebie technik, decyzje tą podejmują oceniający/akceptujący kartę. Co więcej, techniki z wyższej półki nie są dostępne dla postaci startujących, chyba, że w jakichś ekstremalnych sytuacjach (Super Duper stworzona kp geniusza literackiego z innego wymiaru zapewne nie spełniłaby nawet tego wymogu).

Ciekawy koncept wplecenia demona w postaci zwierzęcia, ale niestety jest on ubogi i bardziej ograniczył się do samego pomysłu. Widziałabym rozwinięcie cech charakteru, niż tylko zależnie od okoliczności (jeśli tak ma być, to też dlaczego udaje kogoś, kim nie jest. Chce ich zaskarbić by wbić potem nóż w plecy, szuka sługusów do spełniania zachcianek, coś konkretnego, motyw, powód.)

Postać w obecnej formie jest nieklimatyczna względem uniwersum DB, głównie z powodu zbyt licznych nie domówień. Co więcej, czy jesteś pewien nałożenia na swoją postać ograniczeń w postaci braku możliwości komunikacji z innymi istotami? Nie jestem także pewna, czy akceptowalne jest by mógł się komunikować ze zwierzętami, a wtedy zostanie po prostu niemą istotą, ale decyzję ową pozostawiam w kwestii reszty oceniających. Może to być jednak okienko na "technikę" tudzież "zdolność" własną postaci w formie fabularnej.

Podsumowując: Rozszerz historię postaci o kilka zdań wypełniając luki i jak dla mnie będzie to akceptowalne.

Know your place:

Know your place! Again!:

Soma
Liczba postów : 265
Data rejestracji : 26/03/2014

Identification Number
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki:

on Pią Gru 23, 2016 12:13 am
Zgadzam się co do charakteru z Vvien, przydałoby się coś więcej. Osobiście też wolę jak wygląd jest opisany, no ale sam obrazek jest zgodny z wymogami kp więc się nie czepiam.

Co do historii, to w sumie racja, nie jest zbyt długa, ale według mnie wystarczająca. Po prostu zakładam, że to jest dokładnie tyle ile Sztylet wie na swój temat.

Dam AKCEPT, ale z warunkiem poprawienia charakteru.

Co do techniki to w sumie jest dosyć problematyczne, bo jak postać mająca 0 energii miałaby jakiejś używać. Very Happy

No ale dobra, multi form i telepatia odpadają, mogę się przychylić do tej telekinezy, ale najchętniej bym dał po prostu Mouth Wave.
Snake

Identification Number
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki:

on Pią Gru 23, 2016 12:44 pm
Charakter edited.

VV - Hmmmm... Nie akceptowałem? Czy oby na pewno ? /wiem, że były dodane nowości .
"Temat: Re: ZAPOZNANIE Z REGULAMINEM Sro Wrz 02, 2015 7:28 pm" Wink
Imię Ci nie pasuję do okoliczności? Proszę Cię, przecież to niegadający wilk jest, który nie podejdzie i nie powie: Siema zwą mnie Sztylet. Równie dobrze MG może nazwać mnie inaczej, bo zwierze się nie odezwie Wink Zresztą mój wybór.
Wiedźmy [ciort wie skąd są] miały taki kaprys i tak MA wyglądać ta KP. Tyle ma mój bohater wiedzieć. Stworzony i już, tyle. Zero dodatkowych rozkmin. Żyj i odczuwaj!
Tak jestem tego świadomy, że nie będzie 'gadać' Wilkowsky. Dlatego podsunąłem pomysł z telepatią itd i WIEM, że te techniki na start są dla wyjątkowego stanu rzeczy - Jakieś tam doświadczenie i grę tutaj mam za sobą by pojąć, że mogę ich nie dostać, więc dałem je w razie WU na occ. Charakter edited.

Zobaczymy co dalej Razz
Vvien
Liczba postów : 1046
Data rejestracji : 05/02/2016

Identification Number
Punkty Życia:
760/760  (760/760)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki: 1

on Pią Gru 23, 2016 9:13 pm
Upewniłam się, jest zaakceptowane, choć to nie zmienia faktu, że przez cały ten rok nastąpiło sporo zmian i rozumiem, że jesteś z tym zaznajomiony.

Co do imienia, piszę ci to z fabularnej perspektywy, decyzja jak się będziesz nazywać nadal pozostaje wyłącznie do twojej dyspozycji i nikt na to wpływu nie ma, tak długo, jak spełnia normy regulaminu.

Ze względu na historie bym nie zaakceptowała, ale widzę poprawę w opisie charakteru, stąd, jeśli jeszcze jedna osoba przyzna akceptacje to uznajcie moją wypowiedź również za akceptacje.

Mam dwie propozycje do startu:
Mouth Wave, jak zasugerował Soma.

albo

Przedmiot:
Obroża zewu natury: Na pierwszy rzut oka, zwyczajna obroża z czarnego skórzanego paska oraz z drobnymi, półcentymetrowymi, ćwiekami, jednakże demoniczna inskrypcja zdradza, że "kto nosi, ten zjednoczony jest z naturą". Pozwala na swobodną komunikacje i zrozumienie przedstawicieli fauny w szerokim zakresie wszechświata. Także jednorazowo, można zmusić wybrane przez siebie zwierzę do walki.

Koszt ki: 2 * PL zwierzęcia zmuszanego do posłuszeństwa.

Drugi efekt można wykonać wyłącznie raz, po czym traci swoją moc. Zużycie specjalnego efektu nie niweluje możliwości rozmowy ze zwierzętami.

Know your place:

Know your place! Again!:

Soma
Liczba postów : 265
Data rejestracji : 26/03/2014

Identification Number
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki:

on Sob Gru 24, 2016 4:51 am
Tak więc, przedmiot zamiast techniki zaproponowany przez Vv spoko, też bym się od niego przychylał.
Al
Esper Admin
Esper Admin
Liczba postów : 1436
Data rejestracji : 28/05/2012

Identification Number
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki:

on Sob Gru 24, 2016 5:20 am
Więc zacznę następująco:

Przede wszystkim pierwsza karta była tak wybrakowana, że nawet nie chciało mi się wypowiadać w tym temacie. Natomiast po poprawkach, wszystko wygląda znacznie lepiej oraz ma ręce i nogi.

Lubię krótkie i rzeczowe historie szczególnie gdy gracz później będzie odsłaniał tajemnice kawałek po kawałku, co zachęca do śledzenia poczynań takiej osoby, szczególnie w okresie gdzie niektórzy bawią się w simsy a inni nudzą i lepiej jest się patrzeć jak farba na figurce schnie.

Historia postaci jest jasna, krótka i rzeczowa dla mnie, szczególnie podobał mi się czar. Natomiast charakter zdecydowanie rozbudowałeś. Brakuje szarych chaotycznych postaci, i liczę że będziesz się trzymał tego chaosu w sobie może być ciekawie, oraz jak dodamy fakt że ludzie mogą próbować z ciebie zrobić domowe zwierzątko, lub zwyczajnie dla prowokacji traktować jak psiaka pieściocha może być komicznym widokiem.

Tak też Al's Godly Seal Of Approval.  Popieram pomysł Vvi i jeżeli nie masz nic przeciwko możesz sobie wybrać ów magiczny artefakt bądź technikę mouth wave. Miłej gry

P.S  Ja bym brał przedmiot, dałby ci sporo opcji fabularnych w questach, misjach czy eventach Wink

- 1 szy wynik o lol xD (z wybranymi pierwszymi preferencjami)

- 2 gi wynik nie dziwi mnie (z wybranymi alternatywnymi preferencjami które lubię, bo musiałem wybrać niestety 1 z dwóch :/)

Ach, to utrzymywanie porządku na czacie :3:
Snake

Identification Number
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki:

on Sob Gru 24, 2016 11:54 am
Oczywiście, że wybieram przedmiot. Hell yeah!
Lecim! :]
Sponsored content

Powrót do góry