Dragon Ball New Generation Reborn

Share
Go down
avatar
Vvien
Liczba postów : 1260
Data rejestracji : 05/02/2016


Identification Number
Punkty Życia:
1510/1510  (1510/1510)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki: 1

Punkt 2: update kultury Changelingów

on Czw Lut 18, 2016 8:32 pm
Witam serdecznie.

Tym akcentem przedstawiam drugi punkt moich pomysłów, narodził się on po ogólnej dyskusji na chacie i dotyczy to obrazu Changelingów w tym uniwersum.

Obecnie Changelingi najbardziej zbliżone są do typowej, kosmicznej rasy wojowniczej na podobnej zasadzie co Saiyanie z tą jedynie różnicą, że są bardziej zaawansowani technologicznie. Niestety pewne podobieństwa występujące u tej rasy są stosunkowo zbliżone do Saiyan przez co sama rasa nie wyróżnia się czymkolwiek specjalnym.


Changelingowie jako najrozsądniejsze rozwiązanie to stworzenie z nich ekspansywnej rasy kolonialno-handlowej. Głównym założeniem jest zakładanie nowych kolonii, zniewalanie innych ras oraz handel galaktyczny. Armie głównie służyłyby do dominacji w rejonach w celu zachowania porządku lub podbijaniu planet w przypadku, gdy:
a) Inna rasa stawia opór, a Planeta ma przydatne cechy do kolonizacji.
b) Inna rasa jest zacofana technologicznie, ale posiada ukryty potencjał który warto wyeksploatować. (silne osobniki, technicznie i manualnie uzdolnione byty, inne tym podobne)
c) Gdy inna rasa/mieszkańcy planety stwarzają spore zagrożenie (Są również bardzo zaawansowani technologicznie/ mają też politykę ekspansywną itp.) i konflikt może się okazać nieunikniony.

W związku z tym, że obecnie Changelingi utraciły swoją Planetę Matkę i są rozrzucone po przestrzeni kosmicznej, gdzie tylko dwie frakcje szczególnie usadowiły się na Planecie Namek. To ekspansywne rozwiązanie z użyciem obecnej technologicznej przewagi i pozostałych rezerw siły jest idealne do takiej polityki. Liczy się przetrwanie, zyskanie nowych dóbr, przywrócenie dawnej chwały wspaniałej i jednej z najsilniejszych ras w ówczesnym uniwersum.

---------------------------

W związku z tym, że wydarzenia tutaj mają miejsce w innym uniwersum, niż te przedstawione w oryginalnych seriach DB. Innym rozwiązaniem jest zlikwidowanie rygorystycznych zasad traktowania względem ras pomniejszych. Oczywiście będą traktowani w oczach Changelingów z mniejszym szacunkiem, ale tak samo, jak jaszczury, mają szanse się wykazać i wspinać po szczeblach kariery. W tym przypadku zlikwidowana byłaby bariera ograniczająca pomniejszym rangom, dostęp do wyższych rang. Potrzebują jednak na osiągnięcie takiego celu znacznie więcej cierpliwości, jak również znacznie więcej wykazać się. To jest niezmiernie rzadkie zjawisko, ale będzie możliwe. Tym samym to uelastyczni fabularną otoczkę Planety Namek i wydarzeń związanych z Changelingami pozwalając nie tylko graczom, ale MG do szerszego pola manewru i przedstawiania bogatszej historii, bądź obecnych wydarzeń.


Changelingi ze względu na to, że priorytetem ich jest majątek, rozwój technologiczny oraz nowe obszary kolonizacyjne. Mają mniejsze rozwarstwienie społeczne między niższymi rangą, a elitą. Oczywiście te różnice nadal istnieją, ale nikt nie jest traktowany, aż tak surowo, jak miałoby to miejsce u Saiyan, gdzie obowiązuje rygor typowo wojskowy. Mimo wszystko, obowiązuje szacunek wobec drugiej jednostki, a wartość danej jednostki jest obliczana w jej czynach.

----------------------------

Słoneczni, a Lodowi niewiele się różnią jako frakcje. Są nieprzyjaźnie nastawione wobec siebie i kierują się inną polityką. Słoneczni są pokojowo nastawieni do innych ras, głównie mając na uwadze te bardziej przydatne i zaawansowane technologicznie, ale mimo wszystko ich specjalnością jest niewolnictwo, handel, dyplomacja. Nie mają tendencji do rozwalania planet.

Lodowi zaś są brutalni, likwidują wszelkie zagrażające bądź bezużyteczne rasy i są bliżej nastawieni na militarystyke. Nie mają wahań przy likwidacji mało wartościowych planet, nie ukrywają naturalnej wrogości wobec innych ras w tym też samych słonecznych.

Ten punkt chciałabym rozwinąć, ale w związku z tym, że podobno już są pewne informacje stworzone przez część administracji w sprawie Słonecznych i Lodowych. Nim przedstawie swoje dogłębne pomysły prosiłabym po prostu o udzielenie jako takowych informacji w tej sprawie.

______________________

Know your place:


Know your place! Again!:


Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito