Dragon Ball New Generation Reborn

Share
Go down
avatar
Model AB010
Liczba postów : 13
Data rejestracji : 20/11/2015


Identification Number
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki:

KP Modelu AB010

on Pią Lis 20, 2015 5:09 pm
Imię i nazwisko: brak (posługuje się oznaczeniem swojego modelu, AB010)
Rasa: Android
Wiek: 5 miesięcy
Wygląd:
/trwa wczytywanie specyfikacji technicznej.../
/wczytywanie przebiegło pomyślnie/
/wyświetlam wyselekcjonowane dane/

Model: AB010
Dodatkowe uwagi: egzemplarz unikatowy
Typ: Maszyna krocząca o przeznaczeniu bojowym
Masa całkowita: 3681 kg
Wymiary: 2892 mm wys.;
2765 mm szer.;
Opis: AB010 jest maszyną o kształtach z grubsza humanoidalnych. Stoi na dwóch krępych, silnie opancerzonych nogach, wyposażonych w cztery grube, płaskie palce, dla lepszej stabilności rozstawione co dziewięćdziesiąt stopni. Ponad nogami, w miejscu ludzkich bioder, znajduje się silnik, odpowiadający za motorykę robota. Moc jest wystarczająca, by pozwalać ciężkiej maszynie na bieganie, skakanie i wspinaczkę. Dwie ciężkie płyty pancerne po bokach i jedna, szersza, z tyłu, zapewniają napędowi osłonę przed uszkodzeniami.
Tułów jest segmentowany, co pozwala maszynie na zginanie się do czterdziestu pięciu stopni w dowolną stronę. Dostatecznie dużo, by długie ręce sięgnęły podłoża. Na samym szczycie umieszczona jest „klatka piersiowa”, mieszcząca najważniejsze podzespoły. Po bokach podwieszone są ramiona, dzięki systemowi wysięgników hydraulicznych zdolne do pełnych obrotów w niemal dowolnym kierunku. Czteropalczaste dłonie robota mają precyzję zbliżoną do ludzkich. Ich uścisk jest tak potężny, że z łatwością kruszą kamienie. W górnej części maszyny znajduje się też głowa, wyposażona w przyrządy optyczne.
/trwa wczytywanie załączników/
/znaleziono: 1 załącznik graficzny/
/wyświetlam załącznik/


(kliknij, aby wyświetlić obraz w pełnym rozmiarze)

Charakter:
/polecenie niezarozumiałe/
/wyszukuję dodatkowe informacje.../
/znaleziono wynik dla zapytania: Oprogramowanie/
/wyświetlam wyselekcjonowane dane/

Nazwa systemu operacyjnego: beznazwy.sys
Cel utworzenia: Stworzenie niepokonanej jednostki bojowej.
Opis: AB010 został zaprogramowany tak, by zdobywać wiedzę poprzez stale aktualizowaną bazę danych, opartą na wyszukiwaniu w sieci. Przykład: ktoś kończy swoją wypowiedź mrugnięciem oka. Robot nie spotkał się wcześniej z tym gestem, więc wyszukuje w sieci informacji na jego temat. Po sprawdzeniu kilku najbardziej rzetelnych wyników ustala co dla ludzi oznacza takie mrugnięcie. Dane zostają zapisane w pamięci urządzenia i w przyszłości nie sprawia już problemu zidentyfikowanie tego gestu.
Mechanizm ten został dostosowany też do uczenia się nowych technik walki. Dla każdej techniki, która została zaobserwowana przez robota, system przygotowuje program, mający odtworzyć dostrzeżony efekt. Później, poprzez wielokrotne próby program jest poprawiany tak, by w końcu dać pożądany rezultat. W zasadzie ten sam mechanizm działa u ludzi.
Profesor nie podjął próby zaimplementowania modelu emocji, uznając to za zbyt pracochłonne i, biorąc pod uwagę przeznaczenie robota, bezużyteczne. Tak więc AB010 nie jest w stanie odczuć ani zrozumieć takich uczuć jak strach, gniew, smutek, radość i tym podobne. Zawsze kieruje się wyłącznie chłodną analizą faktów i dyrektywami pozostawionymi przez Profesora.
Dyrektyw jest pięć. Pierwsza: stały rozwój posiadanych umiejętności bojowych. Druga: niedopuszczenie do zniszczenia plików systemu, zarówno w sposób fizyczny jak i metodami informatycznymi. Trzecia: likwidowanie wszelkich zagrożeń, jeśli pozwalają na to aktualne możliwości robota. W przeciwnym wypadku, dążenie do uzyskania wystarczającej sprawności bojowej i ponowienie próby. Czwarta: bezwarunkowe wykonywanie wszystkich poleceń osób do tego upoważnionych (nieaktualna – jedyną taką osobą był Profesor). Piąta: ochrona osoby Profesora.
/aktualizacja danych/
Śmierć Profesora skłoniła AB010 do analizy działalności ludzkiej. Na jej podstawie uznał gatunek ludzki za zagrożenie i obecnie podejmuje próbę jego eksterminacji.

Historia:
/trwa wczytywanie danych z archiwum.../
/znaleziono wypowiedź Profesora z dnia: błąd danych. Niewłaściwy format daty./
/wyszukuję dodatkowe informacje.../
/wypowiedź powstała przed uruchomieniem systemu/

- Drodzy państwo! Dziękuję wam za tak liczne zebranie się tutaj. Chciałbym dzisiaj zaprezentować wam projekt androida bojowego, który ma szansę stać się niepokonaną maszyną, gotową bronić Ziemi i wykonywać dowolne inne zadania. Model, który oznaczyłem jako AB010, posiadać będzie kilka znaczących innowacji w stosunku do wcześniej tworzonych maszyn.
Po pierwsze: wyposażyłem go w inteligentny system uczenia się. Opiera się on na dwóch algorytmach. Jeśli jest to możliwe, system wyciąga wnioski z już posiadanej wiedzy. Drugą opcję system wykorzystuje, kiedy posiadana wiedza nie jest mu w stanie pomóc. Odnajduje wtedy potrzebne informacje w sieci, analizuje je, po czym nową wiedzę zapisuje w pamięci. W ten sposób będzie w stanie posiąść niemal dowolną wiedzę.
Po drugie: miesiące zbierania informacji od badaczy, fizyków, a nawet mnichów, lata pracy, wreszcie tysiące prób, pozwoliły na stworzenie pierwszego w pełni działającego syntezatora energii KI. Jest to tajemnicza moc przepełniająca wszechświat, z której potrafią korzystać najbardziej utalentowani mieszkańcy naszej planety. Robot też posiada taką możliwość i jest w stanie ją rozwijać, co będzie wpływało na stałą poprawę jego zdolności.
Po trzecie: mechanizmy odpowiedzialne za motorykę i procesy obliczeniowe zostały oparte na strukturach anatomicznych, a mówiąc dokładniej – odpowiednio na ludzkim układzie mięśniowym i nerwowym. Pozwala to na ich samodzielny rozwój, dobudowywanie nowych połączeń, rozrost, a wszystko to przekłada się na rosnącą wiedzę i możliwości bojowe robota.
Co z tego wszystkiego wynika?  Maszyny o statycznych możliwościach są w stanie wykonywać tylko takie zadania, do jakich przygotował je ich twórca. Są uzależnione od użytych technologii, materiałów, wreszcie wiedzy i umiejętności twórców. Możliwości mojego modelu nie są statyczne, ale w pełni dynamiczne. Będą się z czasem polepszać, co czyni je praktycznie nieograniczonymi. To, co teraz jest niemożliwe, jutro będzie osiągalne, a pojutrze banalnie proste.
Jestem w stanie rozpocząć pracę nad projektem, a o wszystkich postępach będę państwa na bieżąco informował.

/trwa wczytywanie danych z archiwum.../
/znaleziono wypowiedź Profesora z dnia: 21 października; 13 dni od uruchomienia systemu/

- Witam państwa ponownie. Dwa tygodnie temu budowa modelu AB010 została pomyślnie ukończona. Zajmie jednak trochę czas zanim jednostka będzie gotowa do użytku. Rozpoczynam właśnie żmudny proces uczenia systemu. Wczoraj skończyłem pracę nad leksyką i podstawową wiedzą o świecie. Na początek ręcznie zaprogramowałem bazę podstawowych pojęć i gramatykę języka, dzięki której robot był w stanie rozumieć proste zdania. Następnie zapoznałem go ze słownikiem, z którego, w oparciu o wspomnianą wiedzę, był w stanie nauczyć się nowych słów i poszerzyć swój zakres słownictwa. System analizował również programy telewizyjne i nagrania przypadkowych rozmów, dzięki czemu jest obecnie w stanie rozumieć mowę potoczną, nawet mimo powszechnie popełnianych błędów. W toku dalszej nauki maszyna poznała też podręcznikową wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych.
Co planuję dalej? Zaimplementowałem do systemu programy, dzięki którym AB010 będzie w stanie wykonać kilka podstawowych technik z użyciem energii Ki. Na razie programy te są jednak bezużyteczne. Operowanie energią Ki jest sprawą zbyt złożoną, bym mógł z góry przewidzieć jak będzie przebiegał ten proces. Android musi sam odkryć jak to zrobić. W trakcie kolejnych prób będzie wprowadzał poprawki w kodzie tak długo, aż uzyska zadowalający wynik. W planach jest również stworzenie oprogramowania, pozwalającego maszynie na samodzielne tworzenie programów zaobserwowanych technik, a może nawet tworzenie własnych.
To na razie tyle. Proszę państwa o cierpliwość. Naprawdę robię wszystko co mogę, by w pełni przygotować jednostkę do służby.

/trwa wczytywanie danych z archiwum.../
/znaleziono rozmowę przeprowadzoną w dniu: 29 grudnia; 2 miesiące od uruchomienia systemu

- Dzisiaj chciałbym państwu przedstawić naszego „małego” gościa. Powitajcie go, oto AB010. Proszę, przywitaj się z państwem.
- Dzień dobry.
- AB, opowiedz państwu jak przebiegają prace nad tobą.
- Ukończono szkolenie z zakresu sztuk walki. Nauka techniki zakończona pomyślnie. Przetestowano i w ostatniej próbie użyto poprawnie jednej techniki. Ukończono pracę nad oprogramowaniem implementującym programy nowych technik.
- Krótko i zwięźle, jak na robota przystało. Tak właśnie na chwilę obecną przedstawia się postęp prac. Jesteśmy już blisko celu. Szkolenie bojowe dobiega końca i niedługo będę mógł oddać do użytku gotową jednostkę, która w niedługim czasie powinna osiągnąć sprawność wystarczającą do obrony Ziemi.

/trwa wczytywanie danych z archiwum.../
¶011101001011&857...;
/dane uszkodzone/
/trwa odzyskiwanie danych/
/odzyskiwanie udało się częściowo, wyświetlam odzyskaną część/
/8 marca; 5 miesięcy od uruchomienia systemu/

Profesor leżał nieruchomo na podłodze, w kałuży czerwonej cieczy. Analiza chemiczna wykazała, że to krew. Wylewała się z dwóch dziur na klatce piersiowej i jednej na czole. Nie udało się wykryć żadnych funkcji życiowych. Dalsze analizy doprowadziły system do nowego terminu: zgon, śmierć, zejście, wieczny sen. Stan nieodwracalny, w tym przypadku wynikający ze szkodliwej działalności osobnika wyposażonego w broń palną. Potrzeba więcej informacji.
AB010 skierował się do komputerów sterujących systemem zabezpieczającym. Złamanie zabezpieczeń zajęło ułamek sekundy. Android zyskał dostęp do nagrań z monitoringu.
Na ostatnim nagraniu obcy mężczyzna wszedł do gabinetu Profesora. Z krótkiej rozmowy wynikało, że nieznajomy chciał wykupić prawa do modelu AB010. Otworzył przyniesioną przez siebie walizkę, pokazując Profesorowi spoczywające w niej pliki banknotów. Odpowiedź była krótka: „Doceniam pańskie zainteresowanie, ale ten model nie jest na sprzedaż”, powiedział Profesor z uśmiechem. Mężczyzna w odpowiedzi również się uśmiechnął, po czym bez słowa wstał, wyciągnął pistolet i trzy razy strzelił w kierunku zdezorientowanego Profesora. Następnie mężczyzna szybko powyjmował kilka szuflad, zabrał z jednej z nich jakieś dokumenty i wybiegł z budynku.
Co teraz zrobić? Profesor nie żyje, ale co to dokładnie oznacza? Nie będzie w stanie wydać dalszych poleceń, jakie więc działania teraz podjąć? Po Profesorze zostały dyrektywy. Trzecia z nich kazała likwidować wszelkie zagrożenia. Jeśli ktoś pozbawia człowieka życia to jest zagrożeniem, musi więc zostać zlikwidowany. Pozostało więc tylko oznaczyć cel i zniszczyć go. AB010 jeszcze raz przeanalizował dane z monitoringu, zapisując wszystkie pewne informacje o mordercy.
/znaleziony obiekt: Człowiek/
/wyszukuję dodatkowe informacje.../
/znalezione wyniki: Wojna, broń, przemoc, zbrodnia, terroryzm i 146 272 innych/
/trwa analiza znalezionych wyników/
/zostało wykryte zagrożenie/
/trwa likwidacja zagrożenia: Człowiek. Proszę czekać/


Statystyki:
Siła: 14
Szybkość: 2
Wytrzymałość: 10
Energia: 4

HP: 150
Ki: 60
PL: 232

Technika początkowa:
avatar
Sabia
Liczba postów : 634
Data rejestracji : 17/02/2013

Skąd : Lębork

Identification Number
Punkty Życia:
700/700  (700/700)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki: 1

Re: KP Modelu AB010

on Pią Lis 20, 2015 5:54 pm
No, no, no, no, no...
Mi się podoba Very Happy

Akcept

Hell's Beam na strat?
avatar
Vam
Liczba postów : 151
Data rejestracji : 13/06/2015

Skąd : Nie chcesz wiedzieć... ;>

Identification Number
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki:
http://www.hiroft.blog.pl/

Re: KP Modelu AB010

on Pią Lis 20, 2015 7:41 pm
Mi też się podoba, w końcu jakaś fajna maszynka Smile


Shadow AkceptZgadzam się z propozycją Hell's Beam.
avatar
Asteria
Księciuniu Admin
Księciuniu Admin
Liczba postów : 1108
Data rejestracji : 19/03/2013

Skąd : Rzeszów

Identification Number
Punkty Życia:
750/750  (750/750)
Punkty Pancerza:
0/0  (0/0)
Tokeny Ki: 1
http://[url=http://pokelife.pl/pokemon.php?p=8345286]Zobacz moje

Re: KP Modelu AB010

on Pią Lis 20, 2015 8:02 pm
Naprawdę fajna karta. Jestem szczególnie ciekaw gry takim kolosem i jego przemian. Daje akcept.
Hell's Beam dla ciebie na start i ruszaj w świat nasz czołgu Very Happy

Zamykam.

______________________


#66FFFF
Sponsored content

Re: KP Modelu AB010

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Copyright ©️ 2012 - 2018 dbng.forumpl.net.
Dragon Ball and All Respective Names are Trademark of Bird Studio/Shueisha, Fuji TV and Akira Toriyama.
Theme by June & Reito