Dragon Ball New Generation Reborn

Dragon Ball New Generation ©

IndeksGalleryFAQRejestracjaZaloguj
Menu

Share | 

Przeciw mechanice pancerzy itp.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Kuro
Drobik
Drobik

Liczba postów : 1053
Data rejestracji : 29/05/2012

SCOUTER
HP:
138945/138945  (138945/138945)
Ki:
141870/141870  (141870/141870)
HP Pancerza:
5500/5500  (5500/5500)

PisanieTemat: Przeciw mechanice pancerzy itp.   Nie Paź 11, 2015 8:45 pm

Specjalnie zakładam odrębny temat aby nie mieszać postów w już istniejącej dyskusji.

Chciałem poruszyć dyskusje przeciw istnieniu mechanizmów zbroi. Nie wiem czemu ale kiedy Rei o nich opowiadał brzmiało to nawet sensownie. Uważam, że będzie ona generować niezdrową rywalizację u graczy, a także zbyt wiele różnic miedzy nimi. Od lat w grze dąży się do balansu ras i technik, co łatwe nie jest, a zbroje będą ten balans zakłócać. Postaci na podobnym PL różnych ras będą sobie nierówne.

Rasy, które są w jakiś sposób zchierachizowane (kaio, saiyanie, changi) wraz z nową rangą otrzymają zbroję przeważnie z automatu. Inne rasy, będą musiały za nimi biegać.

Dodatkowo mamy dość wolno płynącą fabułę i zawalanie jej poszukiwaniem kolejnego, lepszego modelu zbroi jest zabijaniem rozgrywki. No niby wystarczą 3 – 4 posty od NPC ale to może zająć np 2 miechy. Jeśli przed eventem, w którym dajmy na to bierze udział 10 graczy i każdy będzie chciał lepszy ciuch przed walką to będziemy sterczeć nawet ze 4 meichy.

Co z postaciami, które chodzą np rozebrane do pasa lub są zwierzętami ? dobrze, że June nie gra, bo musiała by mieć specjalny bojowy stanik.

Walk samych w sobie jest na prawdę mało, aby aż tak te zbroje były niezbędne.

Obawiam się także istnienia wielu precedensów i nieścisłości. Tak jak pisałem na SB, przykładowo April i ja jesteśmy władcami Vegety i z automatu należy się najlepszy model pancerze i to jest nieuczciwe w stosunku do Raza i Vi, którzy ciężko pracują na kolejne rangi. Generalnie jest nieuczciwe wobec pozostałych graczy.

Do tego jeszcze planowane boosty. Ok może na niższych poziomach są fajne ale np boost do szybkości na moim poziomie w zasadzie decyduje już o przebiegu całej walki.

Za dużo komplikacji, niedociągnięć, sprzeczek które powstaną w związku z nimi. Zbroje poza samym wyglądem estetycznym w mechanice raczej się nie sprawdzą. Liczę na rozsądną i merytoryczną dyskusje w temacie.

Powrót do góry Go down
http://www.db4evwer.com
June

Liczba postów : 1569
Data rejestracji : 28/05/2012

SCOUTER
HP:
75750/75750  (75750/75750)
Ki:
54600/68250  (54600/68250)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Przeciw mechanice pancerzy itp.   Nie Paź 11, 2015 9:39 pm

Cytat :
Co z postaciami, które chodzą np rozebrane do pasa lub są zwierzętami ? dobrze, że June nie gra, bo musiała by mieć specjalny bojowy stanik.
Nie znasz tej zasady, że u kobiet im bardziej skąpe odzienie tym większy plus do obrony? Very Happy

Dla mnie zabawy ze zbrojami to faworyzowanie po prostu Vegety, bo to głownie o nią chodzi gdy wspomina się o zbrojach.

Ja już wcześniej pisałam na sb, że pomysł na zbroje to zbędny zapychacz, który może więcej narąbać, niż pomóc. Nikt go nie używał z dwóch powodów - niezrozumiała mechanika oraz po prostu... to się nie przyjmie tak czy siak, bo jesteśmy zbyt leniwi by latać po zbroje w te i nazad. Zapewne byśmy używali ich z łaski, gdy się przydarzy zdobyć w jakimś queście przypadkiem.

Dodatkowo (u kobiet na pewno) się nie przyjmie z góry zaplanowany przez regulamin dla postaci strój. Między innymi dlatego też nie bawiłam się z tym u June... serio... June w stroju Goku?
Powrót do góry Go down
Atarashii Ame

Liczba postów : 188
Data rejestracji : 07/12/2013

SCOUTER
HP:
2300/4500  (2300/4500)
Ki:
900/4500  (900/4500)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Przeciw mechanice pancerzy itp.   Nie Paź 11, 2015 11:14 pm

@Kuro napisał:
Dodatkowo mamy dość wolno płynącą fabułę i zawalanie jej poszukiwaniem kolejnego, lepszego modelu zbroi jest zabijaniem rozgrywki. No niby wystarczą 3 – 4 posty od NPC ale to może zająć np 2 miechy. Jeśli przed eventem, w którym dajmy na to bierze udział 10 graczy i każdy będzie chciał lepszy ciuch przed walką to będziemy sterczeć nawet ze 4 meichy.

To jak płynie fabuła zależy tylko i wyłącznie od MG, wystarczy ściąć głowę zamulającemu graczowi, ale temat nie o tym. 3-4 posty od NPC żeby dostać lepszą zbroję? Jak nisko upa... nie będę kontynuować.

@Kuro napisał:
Obawiam się także istnienia wielu precedensów i nieścisłości. Tak jak pisałem na SB, przykładowo April i ja jesteśmy władcami Vegety i z automatu należy się najlepszy model pancerze i to jest nieuczciwe w stosunku do Raza i Vi, którzy ciężko pracują na kolejne rangi. Generalnie jest nieuczciwe wobec pozostałych graczy.
Zgadzam się w 100%.

Kisa napisał:
Dla mnie zabawy ze zbrojami to faworyzowanie po prostu Vegety, bo to głownie o nią chodzi gdy wspomina się o zbrojach.
A jeszcze do tego zdobycie rangi nie jest łatwe, nie wiem jak teraz, ale kiedyś zostanie kimś na Vegecie graniczyło z cudem.

Kisa napisał:
Ja już wcześniej pisałam na sb, że pomysł na zbroje to zbędny zapychacz, który może więcej narąbać, niż pomóc. Nikt go nie używał z dwóch powodów - niezrozumiała mechanika oraz po prostu... to się nie przyjmie tak czy siak, bo jesteśmy zbyt leniwi by latać po zbroje w te i nazad. Zapewne byśmy używali ich z łaski, gdy się przydarzy zdobyć w jakimś queście przypadkiem.

Gdybyśmy były leniwe to byśmy postów nie pisały Very Happy Ale zgodzę się, że jest to głupi zapychacz. Tylko dodaje liczenia i zabić Rikiego i Ala za te paralizatory, bo tam się liczy podwójnie teraz Very Happy
Ja bym po zbroje latała gdyby faktycznie miały dawać to co chcecie żeby dawały!
I tu pojawia się problem określony przez Kuro. Latanie graczy za głupimi zbrojami, wyścig szczurów i robienie wszystkiego pod zbroję. Tu idziemy do dalszego problemu faworyzowania Vegety, gdzie wybór jest duży. Chociaż nie zgodzę się, że aż tacy są cwani z tymi zbrojami, bo nameczanie mają chyba lepsze, ale to szczególik.
Wiele razy w przyszłości wprowadzałam rzeczy, które dodawały więcej problemów albo namawiałam do tego, ale też pewne rzeczy muszą mieć umiar. Wprowadziliście zbroje raz i nikt się do tego nie stosuje, a jeżeli stosował to przestał to robić! Po co kolejny raz marnować czas, siły i na siłę wciskać innym coś co już raz się nie sprawdziło?
Powrót do góry Go down
http://dbng.forumpl.net/t751-kp-atarashii-ame
Al
Esper Admin
Esper Admin

Liczba postów : 1293

SCOUTER
HP:
225/225  (225/225)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Przeciw mechanice pancerzy itp.   Pon Paź 12, 2015 2:25 am

Hoho time to go into ACTION♥

So much bullshit ♥ so, so sooooo much bulllshit.

Zacznę od tego, że pisząc to jestem jak najbardziej spokojny, pisze to z wielkim bananem na twarzy i mam z tego masę frajdy, gdyż kocham dyskusje. Więc jeżeli coś ktoś odbierze obraźliwie najmocniej przepraszam i proszę by tego nie brał do siebie. W poniższym tekście występują literki napisane capsem tylko i wyłącznie dla podkreślenia, gdyż nie chciało mi się używać kodu.

Ponieważ nie chce mi się cytować kolejnych wypowiedzi odniosę się wyłącznie do postu kuro obalając argument za argumentem bo sporo z nich, trudna nawet nazwać argumentami. W związku z tym ponumeruje moje odpowiedzi w kolejności podanych przez założyciela tego jakże ZBĘDNEGO tematu będącego zwykłym spamem:

1.Boli cie to? Hejtujesz mechanikę której nie wprowadzono. Nie możesz mówić, że tak będzie to wyłącznie spekulacja. Pomyślałeś, że może rozważałem tak zwany masowo produkowany ekwipunek? Będący jakościowo gorszy od pozostałego? A może zapomniałeś że sayianie praktycznie są najsłabszą rasą? Dodatkowo na taki pancerz/rangę trzeba sobie zapracować, patrząc jak opiekun prowadzi awanse jest to cholernie trudne, więc prędzej zanim ty byś dostał pancerz regularnej piechoty ja bym już od miesiąca paradował w jednym, bo postanowiłem zabić jakiegoś nieszczęśnika. Ranga nie tylko daje "pancerz", ale takie przywileje jak łatwy dostęp do leczenia, dodatkowego ekwipunku, własny statek, rozkazywanie NPC, czy raz pomyślałeś żeby na zadanie zabrać ze sobą NPC? Co więcej trzeba sobie na to zapracować. Coś za coś. Jak ktoś nie jest pomysłowy i nie wie co ze sobą zrobić, to jasne że będzie stał na środku placu i wył wołając o pomoc. Natomiast jak umiesz się ogarnąć, to szybko postawisz sobie jakiś własny cel przy którym MG ci pomoże. Tym sposobem pokazałem ci na jak wiele sposobów i jak bardzo jest to wyrównane. Dodatkowo ganianie za "skarbami", "fantami" może być dobrym argumentem by zrobić komuś małą przygodę fabularną na punkty plus jako osłodzenie jakiś skarb/artefakt.

2.I znowu tu się udziela wyżej wymieniona rzecz. Po pierwsze to wymusi na graczach podejmowanie samodzielne decyzji. Albo chcesz poszukać skarbów (przedmiotów, pancerzy etc), albo idziesz na jakąś przygodę, twoja decyzja, skąd taki idiotyczny pomysł żeby czekać na takiego? Chyba tylko początkujący MG by próbował coś takiego zrobić. Już nie wspominając o tym co napisała Ame, że wszystko zależy od tego jak dobry i pomysłowy jest MG. Poza tym kto zabroniłby graczowi podczas Eventu w którym są KOSZARY UKRAŚĆ JEDEN EGZEMPLARZ, a następnie przywdziać podczas zabawy? Seriously? Trzeba mieć zero wyobraźni żeby nie umieć pogodzić jednego z drugim heh.

3.Wiesz że to tylko gra? Prawda? Chcesz więcej realizmu? Wyskocz przez okno, poczuj przyjemność z lotu i ból od upadku. W ilu RPG było, że kobieta nosi skąpą zbroję płytową? To tylko gra na litość boską. Poza tym June to demon, skąd pewność że nie jest to zaklęty materiał? Dodatkowo oglądałeś Fukkatsu no F? A może słuchałeś teorii graczy czy potwierdzenia Toryamy, że postać tworzy wokoło siebie jakby barierę, i to ona pozwala im swobodnie odpierać pociski broni palnej, albo laserowej? Gdy Goku stracił czujność śmiertelnie postrzelił go kiepski, gówniany laser z pierścienia. Jakby połączyć wytrzymały materiał demonicznego pochodzenia + powyższy argument, ma to sens? Nie przypominam sobie żadnej postaci z DBZ która jak debil chodziła bez ochronnego ubioru z klatą na wierzchu. Chepri również może nosić jakieś nadzwyczajne odzienie, które zwiększa jego możliwości, a może jest po prostu na tyle pewny swoich umiejętności że nie potrzebuje czegoś takiego co jest wyzwaniem? Jest masa pytań, masa odpowiedzi, ale najmocniejszym argumentem jest to, że w grach PnP (pen and paper) widziałem czarodziejskie szaty, ba nawet szarfy w których mogłeś przyjąć na twarz strzał z kuszy. TO TYLKO GRA. GRAMY W NIĄ BO CHCEMY SIĘ ODERWAĆ OD REALIZMU!

Jednym słowem nie zgadzam się.

4.Walk jest mało bo sami się w nie nie angażujecie heh, to wyłącznie decyzja gracza czy szuka batalii, pojedynków, sparringów czy spokoju. Pancerz ma nie tylko służyć pojedynkom gracz kontra gracz, ale szczególnie gracz kontra NPC. Ooo o tym zapewne nikt nie pomyślał prawda? W takim wypadku już coś takiego może być pomocne co nie?

Podsumowując to decyzja samego gracza czego szuka.

5.Oh? A ja, Soma, Kaede i Yuu jesteśmy bogami, ba co więcej ja jestem adminem. Mogę sobie stworzyć wielką planetę jak chcę i tworzyć każdemu graczowi taki wypasiony pancerz bo będę miał taki humorek.  Ale żeby to robić muszę sobie ciężką pracą na to ZASŁUŻYĆ. Poza tym o ile wiem ten event był bardzo trudny i frustrujący, włożyliście w to sporo pracy, to z jakiej racji macie nie korzystać z przywilejów i owoców pracy? A myślisz jak jest z kapitanem na Vegecie kolego? Tak samo, może rozporządzać NPC, Graczami, ma własny statek i skinieniem palca dostanie co chce w jak najwyższej jakości. To samo dotyczy Veteranów. Ten koncept istniał od paru lat, jakoś dziwne że wtedy nie narzekałeś. Właśnie na tym polega przyjemność, możesz w dowolnej fabule, frakcji (nawet własnej) osiągnąć wielkość a potem spijać śmietankę sukcesu. Ale nie każdemu na tym zależy, bądź nie każdy ma pomysł jak do tego dojść. A powiedz mi uczciwe jest jak silniejszy gracz odbiera siłą coś słabszemu? Oczywiście że nie. Jest masa sposobów by do tego dążyć. Poza tym co im broni zabić ciebie i twoją królową by zająć wasze miejsce. Hehehe jest znacznie więcej argumentów, które mogę wytoczyć by pokazać ci jak bardzo się mylisz.

Gdyby wszystko było równe, nie byłoby różnic, bez różnic wszystko jest takie same i szare, a gdy tak jest, robi się NUDNO. Ostatecznie mówiąc co ma piernik do wiatraka? Nic tak jak twój argument ma się nijak do mechaniki pancerzy. NEXT PLEASE

6.Czy ja mówiłem o Boostach? Pamiętam że mówił o nich Soma, a to była luźna propozycja, ponieważ planowane jest zrobienie tylko surowych pancerzy. Takie Detale można robić jak podwaliny są dobre, dopracowane i sprawdzone.

Podsumowując NIE ZGADZAM..... ZNOWU.

7.Pancerz to przedmiot, sensu, to przedmiot, miecz, to przedmiot, to wszystko to ekwipunek. To jest PBF czyli RPG na forum. Każdy RPG ma ekwipunek. Bez urozmaiceń gra byłaby nudna. Podaj mi jeden, JEDEN dobry RPG bez ekwipunku ( i nie PBF'y sie nie licza, gdyż one rządzą się zasadami twórców i niekoniecznie są RPG'ami a czystym RP), to w tym punkcie zwrócę ci honor, a na razie YOUR ARGUMENT IS INVALID...... THIRD TIME.

Poza tym nawet postacie w DB i DBZ używały ekwipunku, wszelkie gi, strój piccola, kij goku, miecz Trunksa tylko wymieniać. A jak ktoś chce miecz? Albo chciałby by miało jakieś właściwości huh? Masa była takich przypadków.

Jednym słowem udowodniłem, że nie tylko nie masz racji, ale nie masz dużego pojęcia o RPG, i jak dla mnie obawiasz się zmian, które mogą być niewygodne, mogą potwierdzić twoje obawy. Tylko powiedz w świecie gdzie każdy ma swobodę podejmowania decyzji co cie to boli, co kto będzie robił? Co cie to obchodzi? Jak będę chciał nasrać na rękę i rzucić nią w Draga to tak zrobię, niekoniecznie z sukcesem, ale zrobię. Czemu uważam że się boisz tej zmiany? Ponieważ robisz wielki huk o coś co nie zostało wprowadzone, ba nawet nie uzgodniono jak będzie działać i nawet nie doszlifowano szczegółów, narzekasz na coś co nie istnieje. Żeby było tego mało to drobnostka mniejsza niż cooldowny, lore, robienie całej rasy etc, która w tej słabo rozwiniętej postaci ma mały wpływ na rozgrywkę i w tej postaci jest idealna do zmian, poprawek i usprawniania.

Chciałbym nadmienić na koniec tylko taką drobną pierdółkę, która według zasad forum ma moc prawną, ale ją zignorowałem, bo lepiej jest dopiąć coś na ostatni guzik.

Przez około trzy dni jak napisałem propozycje nikt, NIKT nie wyraził sprzeciwu, ani innej sugestii. Pojawił się po zatwierdzeniu więc technicznie rzecz biorąc miałeś czas na coś takiego, a teraz jest po fakcie i praktycznie dowolny admin mógłby to olać, zamknąć temat i go skasować.

Podsumowując

Jeżeli Kuraku nie masz lepszego pomysłu, a widzę, że nie, to nie bombarduj czegoś, czego nawet nie ma na papierze. Post Kisy zignoruję, bo to totalny INWALIDA z kompletnie nowego poziomu, który wynika nie tylko z nieznajomości tematyki, ale i też mechaniki.

P.S Ame bez cooldownów Riki trzymałby cie w paraliżu całą walkę i zezłomował w jednej turze.

Jeżeli nikt nie ma nic mądrego do powiedzenia w temacie to zamykam go bo to tylko temat zaśmiecający offtop, gdyż już takowy istnieje.

Dziękuję bardzo za uwagę ♥

- 1 szy wynik o lol xD (z wybranymi pierwszymi preferencjami)

- 2 gi wynik nie dziwi mnie (z wybranymi alternatywnymi preferencjami które lubię, bo musiałem wybrać niestety 1 z dwóch :/)

Ach, to utrzymywanie porządku na czacie :3:

Ostatnio zmieniony przez Al dnia Pon Paź 12, 2015 1:23 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
June

Liczba postów : 1569

SCOUTER
HP:
75750/75750  (75750/75750)
Ki:
54600/68250  (54600/68250)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Przeciw mechanice pancerzy itp.   Pon Paź 12, 2015 11:49 am

No tak, cały Al, czego można by się po nim spodziewać? Nie udziela się fabularnie, nie zna sytuacji, ani charakteru, jakim kierują się gracze, ale WIE NAJLEPIEJ CO DLA NICH DOBRE.
Al, serio. Wciskanie na siłę czegoś, czego nikt nie chce, nie jest dobre.

Cytat :
7.Pancerz to przedmiot, sensu, to przedmiot, miecz, to przedmiot, to wszystko to ekwipunek. To jest PBF czyli RPG na forum.
Pomyliłeś się. Tu nie jest gra na PC, gdzie gra milion graczy, musisz się prześcigać jak w wyścigu szczurów o najlepszy lvl i ekwipunek. Jest spora różnica między MMORPG/RPG, a PBF. OGROMNA. Nie wszystko musi być jak w pierwszej lepszej banalnej grze komputerowej.

Cytat :
TO TYLKO GRA. GRAMY W NIĄ BO CHCEMY SIĘ ODERWAĆ OD REALIZMU!
Wypada jednak jakiś realizm pozostawić.  -_-

Cytat :
Poza tym nawet postacie w DB i DBZ używały ekwipunku, wszelkie gi, strój piccola, kij goku, miecz Trunksa tylko wymieniać. A jak ktoś chce miecz? Albo chciałby by miało jakieś właściwości huh? Masa była takich przypadków.
Hik miał miecz. Po prostu miał miecz, bez dodatkowych efektów dmg czy coś. Narzucenie wyglądu GI ogranicza wyobraźnię przy tworzeniu postaci.

Cytat :
Jak będę chciał nasrać na rękę i rzucić nią w Draga to tak zrobię, niekoniecznie z sukcesem, ale zrobię.

Cytat :
 ba co więcej ja jestem adminem. Mogę sobie stworzyć wielką planetę jak chcę i tworzyć każdemu graczowi taki wypasiony pancerz bo będę miał taki humorek.
Cytat :
a teraz jest po fakcie i praktycznie dowolny admin mógłby to olać, zamknąć temat i go skasować.

Cytat :
P.S Ame bez cooldownów Riki trzymałby cie w paraliżu całą walkę i zezłomował w jednej turze.
Potrzebujesz chyba urlopu, bo za bardzo się wywyższasz. Nie wiem za kogo się uważasz, ale jesteś w dużym błędzie. Zapomniałeś o jednej, bardzo ważnej rzeczy: NIE MA HEAD ADMINA, NIE MASZ PEŁNEJ, DECYDUJĄCEJ WŁADZY, niech wypowie się reszta adminów.
Smutno mi, że teraz nikt się nie liczy z głosem zwykłych userów i traktuje ich jak psy, które można zmieszać z błotem. -_-

PS: nawet ze zmienioną mechaniką pomysł nie przejdzie, niech to do ciebie dotrze. Po pół roku zobaczysz, że nic się nie zmieniło.
Powrót do góry Go down
Al
Esper Admin
Esper Admin

SCOUTER
HP:
225/225  (225/225)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Przeciw mechanice pancerzy itp.   Pon Paź 12, 2015 1:10 pm

Cóż pozwolę sobie odpowiedzieć. To będzie ostatni post.

1.RPG oznacza Role Playing Game. Twój argument to pokaz twojej niewiedzy. Widzisz gatunek RPG powstał w formie gry papierowej, opartej na książkach, figurkach, makietach, papierowych kp. Natomiast na podstawie tego powstały gry RPG na pc.  PBF to właśnie gra papierowa na forum, która zawiera sama w sobie ołówki, kartki i książki projektu zwykłych ludzi. Nie myl MMORPG z RPG, bo chyba nie wiesz o czym piszesz.

2.Jak chcesz realizmu wyjdź na dwór. That been said. Wycięte z kontekstu do własnej wygody, rozwiązania tego typu można usprawiedliwić magią, techniką, lub siłami wyższymi, wystarczy trochę się zastanowić.

3.A co ci zakazuje nosić taki pancerz jaki ci się podoba? To że jest napisane i narysowane X nie znaczy że to X nie może wyglądać jakoś inaczej. Rysunek ma pomóc osobom, które mają problem wyobrazić sobie to i tamto.

4. Pierwszy cytat nie mający żadnego związku z twoim argumentem, również wycięty z kontekstu gratulacje. Nie trzeba być adminem, by ściąć drzewo, postawić chatkę, obrzucić kogoś błotem (dosłownie), czy napaść niekoniecznie z sukcesem. To się nazywa swoboda podejmowania decyzji.

Drugi cytat również wycięty z kontekstu dla twojej wygody, na domiar złego źle przeczytany. Jako Admin i zarazem kaioshin mógłbym pozwolić sobie na więcej możliwości z wykorzystaniem Godly Materialization, do stworzenia planety, bądź innych cudów na kiju. Oczywiście taka czynność w moim wykonaniu nie tylko narazi mnie na niechęć pozostałych adminów jak i userów, ale będzie to nadużyciem władzy. Nie pisałem tego iż sądziłem, że to oczywiste. Jak widać powinienem to sprecyzować.

Trzeci cytat to fakt. Było około 3 - 4 dni jasno napisałem, że czekam na opinie. Miałem czekać miesiąc, aż ktoś łaskawie się wypowie i pomysł miał stać? Wiesz, że często skargi były na zbyt wolne wprowadzanie rzeczy? Obiekcje pojawiły się po zatwierdzeniu pomysłu, czyli po terminie na zgłoszenie sprzeciwu. Dodatkowo pomysł nawet nie został zaprojektowany ani przetestowany, jednym słowem narzekacie na coś co nie istnieje i może zostać zmienione. Zamiast pójść na kompromis staracie się postawić na swoim.

Jak udowodniłem ci nie wywyższam się, tylko ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i od razu unosisz się bez uzasadnienia, pomijając fakt, że w poście zaznaczyłem, że jeżeli ktoś się poczuje obrażony to serdecznie przepraszam gdyż nie miałem takiego zamiaru. To potwierdza, że przeczytałaś tylko co ci było na rękę, bolesne fakty pominęłaś i wycięłaś z kontekstu moje zdania tak by wygodnie brzmiały.

Liczymy się ze zdaniem użytkowników, ale to nie znaczy że musimy się z nimi zgadzać i nie zawsze taki pomysł jest dobry. Poza tym ty nie jesteś wszystkimi userami i najgłośniej sprzeciw wyrażasz tylko ty, Kuro i po części Ame (która jako jedyna stawia sensowne punkty, a nie magluje te same obalone już argumenty) , na pomysł który:

1.Nawet nie obowiązuje

2.Nie został nawet opracowany w jakiejkolwiek formie

3.Jest w postaci tylko sugestii i chętnie słuchamy opcjonalnych rozwiązań

4.Nawet nie miał okazji być przetestowany w praktyce.

Można sprzeciw wyrażać jak coś działa i ma się okazje to przetestować, natomiast na papierek z napisem, nie ma sensu, bo nawet nie masz zielonego pojęcie czy będzie tak złe.

Jeżeli chcesz w taki sposób prowadzić dyskusję, to powiem wprost. Proszę nie udzielaj się, nie masz zielonego pojęcia o temacie, wycinasz  cudze zdania z kontekstu, tak by było ci wygodnie, nawet jak udowodniłem nie czytasz w całości postów.

Poważnie ,jeżeli jesteście sceptycznie nastawieni do pomysłu, dajcie nam najpierw go przygotować, a potem można przeprowadzić prosty test i zobaczyć czy jest taki zły, natomiast sprawy wyścigu szczurów można zobaczyć z czasem. Przecież zawsze można to usunąć w dowolnej chwili prawda? Poza tym stworzyliśmy świat, który jest otwarty i którego zaletą jest przede wszystkim swoboda podejmowania decyzji, proszę nie ograniczajcie decyzji innych graczy, tylko dlatego że wy byście tak nie postąpili.

Serio nie łapię o co taka afera? Przecież jak się nie sprawdzi nowe rozwiązanie, to się je skasuje. Przedmioty, czy artefakty i tak będą istnieć, inaczej senzu nie będą miały prawa bytu, albo statki kosmiczne, czy nawet smocze kule same w sobie.

- 2 gi wynik nie dziwi mnie (z wybranymi alternatywnymi preferencjami które lubię, bo musiałem wybrać niestety 1 z dwóch :/)

Ostatnio zmieniony przez Al dnia Pon Paź 12, 2015 2:11 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Hikaru
Mistick Mod
Mistick Mod

Liczba postów : 908

SCOUTER
HP:
72780/72780  (72780/72780)
Ki:
92610/92610  (92610/92610)
HP Pancerza:
7500/8000  (7500/8000)

PisanieTemat: Re: Przeciw mechanice pancerzy itp.   Pon Paź 12, 2015 1:18 pm

Ja powiem tak. W moim i Reia pomyśle dane grafiki były raczej domyślne, wszelkie jakieś tam dodatki własne nawet w niskich poziomach zbroi na Vegecie czy strojów gdzie indziej można było wprowadzać jakieś inszości by właśnie się wyróżniać. Ja mam miecz, który z kolei nie ma żadnych mechanicznych właściwości, ale fabularne już tak: statek kosmiczny z komorą regeneracyjną, maszyną z nanobotami do produkcji potrzebnych rzeczy co ułatwia grę fabularną innym graczom, mam większą możliwość fabularną. Nie wykorzystuję tego w mechanice. Ta dawno mię przestała interesować.

Nie chcę mi się liczyć setek rzeczy, wprowadzanie zbroi pewnie tego nie zmieni. Boli mię jedynie fakt, że ładując Genki Damę przez pięć postów wystawiając się na dmg przekraczający mojemu hp przeciwnik może przeżyć. Dzięki takiemu pancerzu właśnie. Czy strojowi. To jednak nie DB anime tylko pbf, trochę inaczej to wygląda. Nie ma tu setek milionów istot, które chętnie dodają do Genki swoją Ki. Żmudnie tylko pobiera się z planety, jedna może dwie osoby dodadzą trochę energii.

Genki i tak ma za duże koszty produkcji by jeszcze nie mieć pewności czy ktoś wyjdzie z tego cało, jeszcze bez uszczerbku na zdrowiu. Poza tym liczenie ile procent z dmgu leci na mnie a ile pochłania zbroja zabiera czas i to nie jest minuta czy dwie. Ostatnie moje posty były pisane na jednym półdupku bo nie mam zwyczajnie rzecz biorąc czasu. Wciąż coś ode mnie chcą, a nie chcę by kolejka stała w miejscu.

No... i właśnie o tym piszę. Głupi telefon mnie rozkojarzył i straciłem wątek... ale rozumiecie chyba moje zdanie.

Wprowadzając z Reiem pancerze chciałem ubarwić grę graczom w miarę przyjemny sposób bez zbędnego liczenia. Nie sprawdziło się to nie. Teraz są różne stroje bez mechaniki dla ozdoby. Ten kto chce korzysta z takich grafik lub robi swoje.
Powrót do góry Go down
Al
Esper Admin
Esper Admin

SCOUTER
HP:
225/225  (225/225)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Przeciw mechanice pancerzy itp.   Pon Paź 12, 2015 1:34 pm

Aye Hikaru, problem w tym, że zaczęła się ta dyskusja, zanim zdążyliśmy wymyślić jakiekolwiek rozwiązanie. Ostatecznie pewnie zostawi się po prostu kostiumy.

Ponieważ poprzedni mój post miał być ostatnim w tym temacie napisze coś na koniec.

Zważywszy na, to że niestety odniosłem się do Kuro zbyt nietaktownie i ostrzej niż sądziłem ,co można jasno zauważyć (naniosłem sprostowanie w poście [szkoda że zastanawiać się zacząłem po fakcie]).

Pragnę najmocniej przeprosić konkretnie Kuraka, za ostre słowa, brak jakiegokolwiek taktu, urażenie jego uczuć i gdyż tak mi się wydaje okazanie totalnego braku szacunku. Jak widać muszę się jeszcze nauczyć paru rzeczy

Nie oczekuję na wybaczenie i niestety, czego nie zrobiłbym mleko się wylało. Zapewne w rozmowie twarzą w twarz należałby mi się prosty.

Abonding thread.

Powrót do góry Go down
Edo Tensei Hazard
Mistrz Gry/Don Hazardo
Mistrz Gry/Don Hazardo

Liczba postów : 868

SCOUTER
HP:
51750/51750  (51750/51750)
Ki:
48150/48150  (48150/48150)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Przeciw mechanice pancerzy itp.   Pon Paź 12, 2015 4:10 pm

Dobra na szybko, bez odnoszenia się do tego co wyżej, bo nie chce mi się pisać wypracowania;
Primo - niech pancerze zamiast redukcji dodają jakąś wartość do max. hp gracza. Przykładowo (mając 5 "poziomów" pancerza:
1 poziom - + 500 do max hp
2 poziom - + 2000 do max hp
3 poziom - + 4000 do max hp
4 poziom - + 7500 do max hp
5 poziom - + 10 000 do max hp
Oczywiście wszystkie wartości do przedyskutowania. 

Secundo - skoro rasy "hierarchiczne" są uprzywilejowane (łatwiejszy dostęp do pancerzy) niech te niehierarchiczne mają większe bonusy.

Tyle, hejtować za głupi pomysł, albo nosić na rekach za genialne rozwiązanie.
Powrót do góry Go down
Atarashii Ame

Liczba postów : 188
Data rejestracji : 07/12/2013

SCOUTER
HP:
2300/4500  (2300/4500)
Ki:
900/4500  (900/4500)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Przeciw mechanice pancerzy itp.   Pon Paź 12, 2015 7:41 pm

Nie chciało mi się tego wszystkiego czytać, bo jak Al zaczał słowem bullshit to wiem, że rozmowa się będzie toczyć:
Jestem HEADEM I się walcie Smile Racja, jesteś headem, możesz wszystko Wink

Hazard zaproponował super proste rozwiązanie, jestem za.
Powrót do góry Go down
http://dbng.forumpl.net/t751-kp-atarashii-ame
Raziel
Księciuniu Admin
Księciuniu Admin

Liczba postów : 859
Data rejestracji : 19/03/2013

SCOUTER
HP:
10800/15000  (10800/15000)
Ki:
12672/14400  (12672/14400)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Przeciw mechanice pancerzy itp.   Pon Paź 12, 2015 9:16 pm

Al nie jest Headem. Co do całej tej dyskusji to moim zdaniem mogliście tego uniknąć. Mówię o Alu i Kisie. To nie są tematy do kłótni, tylko wymiany myśli. Kuro dał swoje argumenty, a ty Al nie musiałeś ich walić tak chamsko. Na całe szczęście, się potem zorientowałeś i przeprosiłeś. Co do całej sytuacji sam nie wiem. Może wyjść na to, że rzeczywiście te pancerze gówno dadzą i wrócimy do aktualnej sytuacji, czyli tylko wyglądu i statusu. Haz dał dość ciekawy pomysł i można się nad nim zastanowić.

Powrót do góry Go down
http://[url=http://pokelife.pl/pokemon.php?p=8345286]Zobacz moje
Rikimaru
Ex Admin

Liczba postów : 1214
Data rejestracji : 20/08/2012

SCOUTER
HP:
1200/1200  (1200/1200)
Ki:
1800/1800  (1800/1800)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Przeciw mechanice pancerzy itp.   Sob Paź 17, 2015 11:43 pm

Propozycja Hazarda niczym się nie różni od standardu jaki jest teraz.

Jaka jest różnica czy strój dodaje do HP 5000, czy sam ma 5000? Na jedno wychodzi, a jak macie 3 paski to macie rozróżnienie. Poza tym jak chcesz Haz określić wytrzymałość stroju? Lepiej zostawić już HP dla stroju, niż dodawać do HP. Kiedy będziesz wiedzieć, że strój pęka od obrażeń i pokazuje cycki June albo Ame?
Tak to nigdy nie rozróżnisz co jest pancerza, a co z wytrzymałości i tak strój może sobie leżeć na ciele przez wsze czasy, a ktoś będzie mieć cały czas +5000 HP? Jak kwestia regeneracji HP w taki razie? To nie ma logiki.

♫♫ Where Riki now? ♪♪
Powrót do góry Go down
http://dbng.forumpl.net/t146-mechanika-czyli-jak-kogos-zlac
Al
Esper Admin
Esper Admin

SCOUTER
HP:
225/225  (225/225)
Ki:
75/75  (75/75)
HP Pancerza:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Przeciw mechanice pancerzy itp.   Nie Paź 18, 2015 1:43 am

Niekoniecznie Rikimaru. Można ustalić, że jeżeli osoba straci te 10% hp wynikającego z bonusu, to pancerz uległ uszkodzeniu, natomiast będzie więcej liczenia przy leczeniu, gdyż nie będzie można tych 10% odzyskać. Dodatkowo po uszkodzeniu pancerza, osoba po wyleczeniu będzie miała niepełny pasek, chyba że naprawi pancerz.

Dodatkowo pancerz ma dawać X% hp, a nie jakieś mierne 500, albo 5000.

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Przeciw mechanice pancerzy itp.   

Powrót do góry Go down

Przeciw mechanice pancerzy itp.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1